Jump to content

Star Trek - The Final Frontier Topic


Recommended Posts

19 hours ago, iguana said:

mada moram reci da me zestoko smara celo prequel sranje "pre ovoga, pre onoga"....to baldly go where others have gone before already

most go boldly, only picard and sisko go boldly and baldly ;oP

 

shajaznam, ako ti je gledanje simpaticne crnkinje prioritet (istina sonequa je odlicna glumica, vecina ljudi u star treku su jako kvalitetni) onda ce ti se N puta vishe svideti HBO-ov Insecure

sad kad je proslo vise od 24 sata malo sam manje negativno nastrojen prema seriji...i dalje mislim da je sasvim ok za nesto sto nije star trek i da je kao star trek veoma loshe...i naravno klingonci su konceptualno i tehnicki tragicni, al ono...bolje da gledam ovo i nerviram se nego da gleam young sheldon i ostala sranja koja krecu ovih dana u okviru ovogodisnje jesenje sezone

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, iguana said:

zasto ti tachno ovo nije Star Trek?

nije da nema ST duh, ali toliko odstupanje od do sada ustanovljenog kanona me tera da korigujem ocekivanja i da sam sebi ponavljam "ovo nije tvoj star trek"
tj ovo je pravljeno pod st etiketom zbog toga da se iskoristi brand recognition, ali je pisano na takav nacin kao da je sav predjasni trek neki teret i smetnja scenaristima, a ne da su dosli da stvaraju novi deo okruzenja sa toliko decenija istorije zato sto su znali kako da prosire taj univerzum koji vole

sem toga, i sam si rekao da je prequel deo problem, jeste itekako jer kao u enterpriseu, tesko da ce da me tangira history lesson kada znamo sta ce sve interesantno da se desi nakon toga...a i da je ovo sto se desava bitno, bilo bi deo price/istorije od ranije (alo spokova usvojena sestra koja ima mind meld sa sarekom koji funkcionise preko X svetlosnih godina?!?! ;o))) a ne neka fusnota o kojoj se cuti od TOSa na ovamo

trebalo je da uzmu pricu y godina nakon dogadjaja iz star trek online (koji nastavlja pricu nakon unistenja romulusa, ali sami romulanci i dalje itekako postoje kao bitan faktor u kvadrantu) i u tom settingu uglave ovu pricu...mogli su u takvom settingu da stvore novu nezgrapnu vrstu vanzemaljaca kao glavnog antagonistu, koji isto ovako izgledaju, sa toliko penaste gume na licima da jedva govore, ali bez potrebe da budu klingonci.... gigairitantno je sto govore osetno sporije nego ikada pre + da bi im klingonski bio korektan cesto su nadsinhronizovani pa im se ne slaze kretanje usta sa zvukovima koje prave...naravno da to nije dealbreaker, ali zhulja pa mi je lakse da se prebacim u rezim "ovo nije star trek" nego da se pomirim sa cinjenicom da star trek prave shupci kojima je manje stalo do tog serijala nego meni (a svakako im je vishe stalo do para nego ST kad su najurili fullera koji je garantnovano odgovoran za sve sto valja u prvih 6 epizoda pa su onda poceli da prave ovo sto prave (a fuler je hteo da serija bude 100% kanon correct, od priče, preko izgleda vanzemaljaca, do tech levela i da arcovi budu kratki, svakih nekoliko epizoda da bude nova prica, sa novim likovima, u novom okruzenju i vremesnkom prozoru, sve do trenutka negde u 5-6 sezoni kada bi se preslo na price koje se konacno desavaju zaista nakon kraja voyagera....avaj...nije nam se dalo)

Link to comment
Share on other sites

ah ok...mislim da ovog puta nece biti toliko na toj temi, posto ova deluje suvishe iracionalno za usvojenog Vulkanca

46 minutes ago, Kole said:

trebalo je da uzmu pricu y godina nakon dogadjaja iz star trek online (koji nastavlja pricu nakon unistenja romulusa, ali sami romulanci i dalje itekako postoje kao bitan faktor u kvadrantu) i u tom settingu uglave ovu pricu...mogli su u takvom settingu da stvore novu nezgrapnu vrstu vanzemaljaca kao glavnog antagonistu, koji isto ovako izgledaju, sa toliko penaste gume na licima da jedva govore, ali bez potrebe da budu klingonci.... gigairitantno je sto govore osetno sporije nego ikada pre + da bi im klingonski bio korektan cesto su nadsinhronizovani pa im se ne slaze kretanje usta sa zvukovima koje prave...naravno da to nije dealbreaker, ali zhulja pa mi je lakse da se prebacim u rezim "ovo nije star trek" nego da se pomirim sa cinjenicom da star trek prave shupci kojima je manje stalo do tog serijala nego meni (a svakako im je vishe stalo do para nego ST kad su najurili fullera koji je garantnovano odgovoran za sve sto valja u prvih 6 epizoda pa su onda poceli da prave ovo sto prave (a fuler je hteo da serija bude 100% kanon correct, od priče, preko izgleda vanzemaljaca, do tech levela i da arcovi budu kratki, svakih nekoliko epizoda da bude nova prica, sa novim likovima, u novom okruzenju i vremesnkom prozoru, sve do trenutka negde u 5-6 sezoni kada bi se preslo na price koje se konacno desavaju zaista nakon kraja voyagera....avaj...nije nam se dalo)

ovo sa mini arkovima i vremenskim troskocima je ok zamisao, ali bi eksponencijalno povecalo cenu produkcije u aspektima scenografije (svi ti razliciti komandni mostovi) i kostimografije...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

btw sto se mene tiche, najbolji koncept (ne i egzekucija) je ST voyager - 70000 (valjda) svetlosnih godina od najblize stanice u potpuno nepoznatom kvadrantu. Epizoda Species 8472 mi je omiljena st epizoda (odnosno dve ili tri). Ono sto je falilo Voyadzeru je irititantan skup vanzemaljaca - djubroglavi Kezoni, smarachi Niliks i Kes itd...

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

@Igi/Voy - there's no accounting for taste ;o) 
shajaznam, mogu da nabrojim 10 epizoda tng i ds9 (a i 2-3 tos) pre nego sto mi padne napamet da pominjem najbolje voy epizode, kao Year of hell i vecina onih u kojima je doktor (realno najbolji lik u voy) centralni lik - Living witness, Real life i  tinker tenor doctor spy

 

@STD S1E3 - osetno bolja od pilota iako manje grandiozna...veliki plus sto sam samo u tri maha pozeleo da gledam nesto bez etikete ST ;o)

takodje, lik koji glumi lt. stameca mi je iritantan na prvu svojom pojavom ...al to je licni bug  (dok ce vecini forumasa da se smuchi kad se otkrije (pretpostavljam) da je sam lik gej =o))

sa druge strane, lashs malfoj je car, iako je lik napisan borderline komicno =o)

zhivo me interesuje dal su black badges neki spec ops ovako ili su full section 31

pocetak kad pilot u exo-suitu "nastrada" 1 min pre nego sto discovery naidje i onda se svima jebe da pomenu "e, chlan starfleeta umire u oblaku" me iziritirao vise nego sto je shatl moderniji od bilo cega iz ds9 ili voyagera =o)

prica sa "mrezom spora" po kojoj se kliza celom galaksijom je....namucena i previse zvuci kao midichloriani....mada tehnicki moze da se gleda da je ikonijanska tehnologija zasnovana upravo na tome...iako u tng i ds9 nije bilo ovog fensi "spore efekta" kod ikonijanskih portala

ah da, ono radimo top secret projekat ali ostane mi malo spora na uniformi i lezerno ih otresem ko perut je ffs

za kraj, ona garden scena me podsetila na genesis, tako da nije iskljuceno da je deo arsenala na kom lorka radi nesto slicno tome...mada se protomatter ne pominje =o)

 

Link to comment
Share on other sites

S1E3 deluje OK, mada sam više očekivao da će sledećih par epizoda biti random vanzemljci nedelje, čisto da upoznamo likove :)

Spoiler

@Kole

i meni pade na pamet Section31, čak se i ponadao da su oni.

A stvarno je bezveze da je sve nekako moderije od DS9 ili VOY, u ENT mi se u tom smislu svideo, sve je delovalo starije.

Nego, ni dizajn Discovery mi se ne svidja. I pre izgleda kao nešto iz 31. veka, ST Online, nego izmedju VOY i TOS :) jel ovo kanon sada uopšte ili šta?

 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Meni se dopada novi ST. Najveća mana mi je što je, a mislim da je Kole to pomenuo, smesten neposredno pre Kirka. Ako ne bude neka vrhunski smišljena poenta zaključno sa krajem serijala, onda stvarno nema smisla. Ostalo mi se sve dopada. Nisam neki što poznaje dobro lore, tako da mi ne smeta ništa od toga. Ekipa je vrhunska i uvek se oduševim kada u ovakvim serijama vidim vrhunskog glumca kao što je Džejson Ajsaks, koliko svaki dijalog koliko god trivijalan bio dobije punoću! Dobro mi je što je ovako mračan, a naročito mi je dobro pošto imamo i Orvil sada tako da smo dobili i moderni ST i ol skul ST istovremeno!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Sharliz Teron u novoj epizodi Orvila i to je otprilike jedino sto valja. Mekfarlan ne zna da glumi da mu od toga zivisi zivot. Mene Orvil pocinje zestoko da smara. Ima osecaj loshe TNG epizode sa josh loshijom glumom. Enterijer broda deluje kao da je kupljen u Ikei

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ovog puta nije zbog toga što ima seksualnosti koliko i kamen, nego zbog toga što je imala ozbiljnu ulogu i time skrenula pažnju sa uloge na sebe. Previše je ona velika zvezda da bi se pojavila u bilo čemu većem od kameo uloge (kao što je to uradio u prošloj epizodi Liam). Ova cela epizoda vrišti ŠARLIZ ŠARLIZ i to je sve što od epizode dobiješ, mada je, objektivno, najgora do sada po svojoj ideji.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ovaj STD se pretvara u super seriju za background dok igrate connect 3 igre na fonu...

osima scena sa dhejsonom ajzaksom, on je car =o)

sporo...dosadno...nelogično...i onda kad misliš da ne može gore - klingonci sa 3 tone gume na licu i fejk zubima koji glume ludilo (6 meseci stranded u svemiru dok samo oni salvaguju sve brodove u okolini!?! rofl @ that timeline & logic)...takodje...da li jedu humane jer nemaju zalihe ili neki drugi razlog? (mada po klingonskoj religiji pre ove serije telo nije bitno nakon sto dusa ode u sto'vo'kor..samim tim tela u sarkofazima oko njihovog broda su abitni ostaci u frizhideru... wink wink ;oP)

i najbolja stvar u epizodi "ja sam shef obezbedjenja na brodu i proslu epizodu sam prezivela zato sto sam bezala od stvorenja od kog se moj fejzer odbija...ajd opet da pucam u njega al sad bez prostora za bezanje" je stupidarija koja postoji, chini se, samo da bi "naucnici" iz prometheusa imali konkurenciju po retardiranosti...

 

Link to comment
Share on other sites

Kole, preterano se opterecujesh mitologijom Klingonaca koji vishe ne postoje u ovom univerzumu - Vorf Klingonci su definitivno stvar proslosti, bio ovo amalgam postojecih univerzuma ili ne.

Mada si u pravu za "we're stranded and starving"....osim ako to nije apsolutno jedini brod T'Kuvminog klana. Ono sto mene vishe iritira je ovaj tartigrad, koji je u prvom kadru bio Klingonac koji ucutkuje pa se u sledecem transformisao u cudoviste, koji je u osnovi mega verzija mikroskopskog bica

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

nije bilo transfomacije, on je iz mraka napao klingonca koji je shushkao federacijske larmadzhije...

mada i to je opet kontra neke interne logike jer je takav stealth napad vishe u skladu sa predatorskim nacinom ponashanja, a ne sa pacifistickim stvorenjem koje iskljucivo odgovara na agresiju...sto nas dovodi do toga da bez bilo kakvih ozbiljnijih dokaza za suprotno majkl pravi takav nenaucno-nevuklanski leap of faith da se ozbiljno brinem za vuklanski edukacioni sistem ;oP

inace, lakse mi je da se nerviram oko gluposti oko klingonaca jer ako predjem preko toga pocecu da pizdim oko rotacije prstenova u saucer sectionu (za koju svi znamo da postoji iskljucivo zato sto nekom tardu to izgleda kul, a previse je visoko na plateznoj lestvici da mu svi ostali kazu nesto o tome =o))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...