Jump to content

Star Trek - The Final Frontier Topic


Recommended Posts

Dragi Vudu...
ti si sada ozbiljan, porodican covek i gledanje neke serije u bespotrebno visokoj rezoluciji nije nacin da bi se osecao bolje.

S tim u vidu, DS9 neće izaći u HDu u doglednoj budućnosti, a bogami ni kechiga, tj Voy.

Razlog za to je jednostavan. TNG je sniman na filmskoj traci, DS9 i Voy su rađeni starijim generacijama digitalne kamere. Ent je sniman novijom digitalnom kamerom pa se hd podrazumeva.

Tako da dok je za TNG remaster mogao da bude film reskeniran u hd digital (jer granulacija srebro nitrata daje filmu rezoluciju izmeđju 8 i 12k = mogu da se zajebavaju) za DS9 i Voy ne postoji filmski zapis, sve je od pocetka bilo digitalno, ali low res. Tehnicki, za par godina mozda neko razvije dovoljno dobar i za CBS isplativ sistem koji ce da radi smart upscale mnogo bolje nego sto to rade danasnji pametni televizori pa se onda zeljni novca odluce da naprave hd box set, ali do tada, nema tehnickog nacina da dobijes hd DS9 i Voy.

sorry za rusenje sneska na 33 u ladu =o))

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kole said:

ti si sada ozbiljan, porodican covek i gledanje neke serije u bespotrebno visokoj rezoluciji nije nacin da bi se osecao bolje.

Buhahaha :D

Kad smo kod pametnog upscale-ovanja, madVR-ov novi NGU algoritam čini čuda na tom polju. Sad ostaje problem naći DS9 u DVD varijanti a ne DivX, jer NGU uradi odličan posao što se tiče same rezolucije i upscale-a, ali ostaje problem razmazanih DivX artefakata.

Link to comment
Share on other sites

istina, ne mozes upscaleovati djubre =o)

mislim da je ds9 dvd box set izasao u februaru ove godine ali nisam na netu nasao ogromnu odpiratizovanu verziju toga, samo low res old stuff

 

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Inače našao sam oko snimanja DS9 i Voyagera, raw footage je na 35mm ali je kompletno editovanje i finalni master na NTSC kasetama, što je katastrofa. Od obe varijante (PAL i NTSC), NTSC je imao užasne probleme s bojama, bukvalno nemaš dve iste reprodukcije.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kole said:

istina, ne mozes upscaleovati djubre =o)

mislim da je ds9 dvd box set izasao u februaru ove godine ali nisam na netu nasao ogromnu odpiratizovanu verziju toga, samo low res old stuff

 

Bump

TPB -> Star Trek DS9 -> "HQ" verzija od meech-a, puna DVD rezolucija, x264, u kombinaciji sa NGU filterom vrlo kvalitetna slika

Link to comment
Share on other sites

Da, ima pristojan DVD rip DS9. Ja ga trenutno gledam na Netflix-u, izgleda ok.

Mislim da ipak postoji originalni DS9 footage koji je sniman na filmu, samo je problem u tome što su za DS9 praktično svi efekti rađeni u TV rezoluciji, a ima ih mnogo više nego u TNG-u.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2017 at 0:00 PM, Kole said:

Dragi Vudu...
ti si sada ozbiljan, porodican covek i gledanje neke serije u bespotrebno visokoj rezoluciji nije nacin da bi se osecao bolje.

S tim u vidu, DS9 neće izaći u HDu u doglednoj budućnosti, a bogami ni kechiga, tj Voy.

Razlog za to je jednostavan. TNG je sniman na filmskoj traci, DS9 i Voy su rađeni starijim generacijama digitalne kamere. Ent je sniman novijom digitalnom kamerom pa se hd podrazumeva.

Tako da dok je za TNG remaster mogao da bude film reskeniran u hd digital (jer granulacija srebro nitrata daje filmu rezoluciju izmeđju 8 i 12k = mogu da se zajebavaju) za DS9 i Voy ne postoji filmski zapis, sve je od pocetka bilo digitalno, ali low res. Tehnicki, za par godina mozda neko razvije dovoljno dobar i za CBS isplativ sistem koji ce da radi smart upscale mnogo bolje nego sto to rade danasnji pametni televizori pa se onda zeljni novca odluce da naprave hd box set, ali do tada, nema tehnickog nacina da dobijes hd DS9 i Voy.

sorry za rusenje sneska na 33 u ladu =o))

 

Da nažalost i ja sam naleteo na ovu vest nedavno, ali sam na drugom mestu pronašao da sve zavisi od toga kako se prodaje BR TNG-a, pa će na osnovu toga da odluče da li da rade dalje...

Nada umire poslednja... [:D] 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

jesam...ne valja =o(

tj....ima shanse....malo =o)
jako me podseca na man of steel - kao nesto "svoje" je sasvim gledljivo i ima dobrih momenata, ali kao star trek je blasfemija najgora

prvi kadrovi su full on faca klingonca sa teskom latex maskom koja je bolno ocigledna (ne secam se da su worfa ikad tako izbliza slikali...i nisu trebali, kad neko nosi face prostethics ne slikas mu shminku sa 10 cm da se vidi koliko je lose) 

pa onda ide "najgora shpica ikada" sa bla-truc muzikom za koju je kantri na pocetku enterprisea vrhunac avangarde, epskog ugodjaja i star trek vajba

i onda ide more sitnih i krupnih nedoslednosti koje zhuljaju na ovaj ili onaj nacin...
sve u svemu stvarno je kurvanje za male pare....oce da koriste name recognition ali da se po jos jedan put odreknu kontinuiteta i potrebe za placanjem prava (samima sebi lol)
nastavicu da gledam, naravno, mozda uspem da se kalibrisem nekako da ignorisem to sto oce da me ubede da je ovo star trek jer nije...

ja sam gotivio star trek beyond jer je brza i zabavna akcija koja postuje pravila ustanovljena u prva dva odvratna filma, ali i ranije serije (jer je jebiga sajmon peg pisao scenario) ova serija su kurcman i orci...likovi za koje je lindelof (koga ne podnosim) jebeni hemingve....not good bob, not god

 

sa druge strane...treca epizoda orvila se iz nekog razloga pojavila vec proslog cetvrtka...i efektivno je najbolja od svih do sada jer je u sustini ono oldskul star trek moralisanje ...naravno nije ni u blizini nivoa boljih courtroom epizoda ds9 i tng...but then again, what is? ;o)

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja, sa druge strane. 

Ok uvodna spica je uzasna i Klingonci su uzasni u poredjenju sa TNG Klingoncima ali to vreme je proslo onog momenta kada su krenuli da prave nove ST filmove. Kada sam mogao da prezivim unistenje i ponizenje moje omiljene rase - Romulanci - mogu i ove klingonce. Ostali elementi su dosta dobri. Kasting je super (svidja mi se abisinijska princeza)

sa druge strane Orvil me je opako smorio u trecoj epizodi. Neka se odluce da li su ST ili Galaxy Quest. Mesanje ta dva pristupa SF zanru ne pali uvek jer je treca epizoda bila kao razgovor sa SJW gde ne znash sta da kazesh i ne smesh ni sa cim da se salish jer sve moze da bude uvredljivo.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...