Jump to content

Star Trek - The Final Frontier Topic


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Odgledah "Beyond"

#onokad promeniš režisera da JJ Abrams ne bi napravio akciono sranje, a drugi režiser napravi još gore akciono sranje :C

Aj nek i ima toliko akcije (a ima je više nego u prethodna dva dela zajedno), nego što svaka treća scena bude nešto sa verovatnoćom 1% da se desi prikazani ishod, što apsolutno mrzim kod novijih akcionih filmova. Npr. Kirk skače s motora, hvataju se u letu i bivaju uspešno telepromptovani nabudženim transporterom originalno projektovanim za prenos kargoa, ili još bolji primer s kraja filma, Kirk leti ka odvodu a onda mu let preseca brod iz koga izviruje ruka njegovih prijatelja jer sam tresak o šasiju nije dovoljno upečatljiv, more marš u pičku materinu debilnu :C

Fore su usiljene, dijalozi su tragični, klasičnih Star Trek gimika ima minimalno, plot je suštinski banalan i prošao bi kao ispodprosečna epizoda TOS-a, sve u svemu jebem im mater u dupe, a Koletove recenzije od sad moram uzimati s rezervom :S Nek Abrams nije razumeo Star Trek, ali je Into Darkness bio zaokružen film, ovo je neka katastrofalna papazjanija a sledeći će po svemu sudeći biti još gori :C

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

kole ima samo solidno zdravu logiku da ne ocekuje da star trek u 2016 bude ono sto je nekada bio

a akcioni filmovi se snimaju poslednjih godina tako kako se snimaju jebga, ja licno krivim decije filmove o superherojima

meni je film bio solidno zabavan sa neverovatnim efektima i scenama koji su me oduvali

zaplet mi je bio ok, samo je steta sto ga nisu razvili malo vise i malo dublje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije toliki problem u akciji koliki u forsiranju lude sreće protagoniste koji je mogao da "pogine" 20 puta u toku filma, pa se obesmišljava poenta SF-a gde cilj treba da se isteruje inteligencijom i znanjem. A u poslednje vreme sve ide u smeru takve bezumne akcije. Krivim kombinaciju bezgranične holivudske pohlepe i infantilnih neiživljenih režisera i scenarista debila koji su u takvom okruženju isplivali.

Link to comment
Share on other sites

zhavljajujem G na pojasnjavanju, mada ja se nisam osetio pozvanim da odgovaram na bilo sta jer ako moji raniji postovi adresiraju sve stavke u vuduovim primedbama onda ili nema smisla ili potrebe (ili oba) da se ponavljam =o)

 

@ topic
paramount i cbs nastavljaju da tuzhe ljude sto su napravili axanar =o(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odgledah i ja "Beyond".

U principu je bezveze i neću ga verovatno nikada više pogledati u životu. Ali... bolji je od prethodna dva filma, tako da nisam imao osećaj rezignacije dok sam ga gledao i čak sam bio iskreno zabavljen par puta.

Infantilnost i dalje pršti na sve strane, kao i klimava motivacija likova, ali nema baš toliko notornih gluposti kao ranije. Prva polovina filma je čak i ok, a vizuelno i stilski je sve stvarno dobro odrađeno. Kudos CGI ekipi.

Jedan možda minorni detalj, koji je meni lično mnogo značio. Warp motori vizuelno više ne prave jebeni potisak, kao u prethodna dva filma (što je totalna uvreda za svakog hard core Trekija), već regularno generišu warp bubble.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

ni ja nemam nameru da pogledam ceo Star Fast Trek Furious jos jednom, ali sam skinuo 1080 verziju kad se pojavila i pogledao ponovo dirtbike ludilo i sabotage scenu i mislim da je rame uz rame sa najboljim delovima fast and furious serijala =o))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

par stvari
Michelle Yeoh NIJE glavni lik u seriji (ono pre su bila nagadjanja) njen lik je Han Bo, kapetan(ica) broda Shenzhou 

jos dva glumca potvrdjena za seriju , obojica science oficire glume
- Doug Jones  - jedan od najslavnijih glumaca ispod hevi shminke u holivudu, garant ce da bude heavy prostetic alien - lik se zove porucnik Saru
- Anthony Rapp - random vanila lik po filmovima/serijama =o) - lik se zove porucnik Stamets

http://trekmovie.com/2016/11/29/breaking-doug-jones-anthony-rapp-join-michelle-yeoh-onboard-star-trek-discovery/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

videh jutros i za nju i prekjuce za ono troje anonimusa koji ce da budu klingonci...

ne gledam twd pa ne znam nista o njoj, mozda je tako najbolje (plus moci cemo da uporedjujemo utiske likom/glumicom izmedju onih koji gledaju twd ili onih koji ne prate =o))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
On 5/18/2017 at 11:02 AM, bolkonski said:

nešto mi je atmosfera nestartrekovska...

Da i meni, a deluje mi i malo preskupo. što može da se pokaže kao loš potez CBS-a. U većini slučajeva gase serije posle prve sezone jer su previše uložili u njih, a nije im se isplatilo [xx(]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...