Jump to content

VAŽNO: RUR FORUM ANKETA - rezultati i pitanja


Vaše mišljenje o pitanjima RUR ankete?  

134 members have voted

  1. 1. Kakav je vaš stav po pitanju ukidanja reputacije?

    • Ukinuti i plus i minus
      30
    • Ukinuti samo pluseve
      1
    • Ukinuti samo minuse
      15
    • Ostaviti i plus i minus
      88
  2. 2. Da li mislite da ljudi daju minus drugome zato što ne vole određenu osobu ili je post nekvalitetan?

    • Zato što ne vole neku osobu
      72
    • Zato što je post nekvalitetan
      62
  3. 3. Da li bi reputacija (ako je vratimo) trebalo da bude javna ili tajna?

    • Trebalo bi da bude tajna (da se ne zna ko je dao plus a ko minus)
      44
    • Da bude javna (Da se vidi ko je dao minus a ko plus)
      90
  4. 4. Da li je potrebno da mod/admini striktno prate pravilnik i moderatorišu sadržaje?

    • Da, apsolutno, rigorozno i vojnički
      25
    • Kako se sada sprovodi je ok, liberalno i u skladu sa potrebom
      82
    • Offtopic i prozivke treba ostaviti netaknute, to je kultura svakog foruma pa i ovog
      14
    • Pravilnik nije ni potreban, mod/admini bi trebalo samostalno da procenjuju situaciju i donose odluke
      13
  5. 5. DA LI SE SLAŽETE SA PREDLOŽENIM IZMENAMA NA FORUMU? (ukoliko je odgovor ne, molimo vas u postu navedite razlog)

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Uzdržan (kako admini odluče meni je ok, diskusija je ono zbog čega sam tu)
      81


Recommended Posts

kaze anketa da ako se ne slazem sa izmenama, da navedem zasto.

meni je ovo - tresla se gora rodio se mis.. ulozili ste mnogo energije u sastavljanje i sprovodjenje anketa, mozganje kako unaprediti forum itd, i dosli do zakljucka - da treba da ukinete pluseve? i to je to? kazem to je to, jer ono "moderatori treba da..." ce da ima efekta mozda dve nedelje, to je kao kad na radijskoj emisiji cujem da neko kaze "u srbiji treba da se ohrabruje kultura citanja", i sad ja sedim u kolima i slusam to , i kazem da jebote, ne pamtim kad sam uzeo knjigu poslednji put, i onda negde sednem na kafu i otvorim fejs. ne vidim ni jedan konkretan akcioni plan , a koji, cini se, mislite da je potreban, jer se inace ne biste cimali oko ankete, izmena itd. 

zanimljiva je tema jer kao vidim sta drugi ljudi misle, a dal ce da donese neku promenu, licno sumLJam.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

@fatboy

све си рекао маћори. плусеви и минуси су уништили РУР. постали смо фејсбук, са плусевима, статовима, фолоуеврима и сл...

некад је на РУРу била једина одредница твој аватар и ник по којем су те сви одувек и заувек знали и твоји ставови о милион ствари и сви смо се знали пре него што смо се видели, а кад смо се видели, постали смо другари и то траје свих ових година. а данас је колика ти је репутација.

иначе, јесте, овде су сви јако фрустрирани, али сви гејмери су посебна сорта: сујетни, од асоцијалних до антисоцијалних, чудаци, фрикови, гикови... то је оно што је лепо на РУРу. (имамо и нижих бића, али нека цвета хилјаду цветова - треба се понекад добро исрати по том цвећу, да боље расте.) сви у овој земљи су фрустрирани, неку годину једни, неку годину други, неку годину сви.

 

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da je jedina odrednica bio nick i avatar ne bi se neki forumaši bunili što im fali par iljada postova [roflmao]

Postoji razlika izmedju delova foruma vezanih konkretno za igre i ostalih, pre svega zato sto sada ima mnogo manje mesanja korisnika izmedju jednih i drugih. Nekada davno su svi na forum dolazili iskljucivo zbog igara a drugi delovi su se izrodili iz toga. Danas ti isti ljudi ili nisu vise na forumu jer imaju drugih stvari u zivotu ili mnogo manje postuju u delovima vezanim za igre jer prosto ni za to nemaju toliko vremena kao kada su bili npr u srednjoj skoli. I sve je to normalno, ne verujem ni da ce ukidanje minusa niti pluseva tu nesto mnogo doprineti. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/25/2016 at 0:27 PM, Lucky said:

ZAKLJUČCI I REŠENJA:

 

a. Reputacija ostaje skrivena a u narednom periodu i isključena
b. Moderatori da aktivnije rade na topicima i diskusiji a da moderatorišu kao i do sada.
c. Pravilnik sprovoditi kao i do sada - "liberalno".
d. Community banovanje bilo kog tipa se ne uvodi
e. FLAG / REPORT - Odlučeno je da pokušamo da malo isforsiramo više ovaj sistem reportovanja mod/adminima "neprikladnog" sadržaja i da u skladu sa tim delujemo. Stoga je molba da svi koji primete da neki post "ne pripada" iz ovog ili onog razloga, koriste report. Ovo će biti i tema posebnog announcementa, da bismo ovo stavili u fokus. Sistem se do sada pokazao koristan kod reportovanja botova, reklama i slično, pa očekujemo da se može primeniti i na postove i topice u širem smislu.

REPUTACIJA - Ovde je bilo dosta mozganja ali je odlučeno sledeće:
- Reputaciju (plus/minus) ćemo potpuno ukinuti na određeni period i pratiti kako ide dalje razvoj. 
- U skladu sa tim hoćemo da ohrabrimo (lol) ljude da pisanim tragom, postom itd označe da im se neki post dopada, ukoliko je tako, ili ne sviđa, ali i da navedu razloge.
- Želimo da, kao što je gore napomenuto, potenciramo flagovanje sadržaja a ne samo minus, kako bi se skrenula pažnja mod/adminima na određeni problematični post.

KADA?

Link to comment
Share on other sites

е па то што је већина гласала само треба да буде информација за наш савет стараца у доношењу коначних одлука. ниси чуо, Дуле, да је РУР прихватио модел Исламске Републике Иран, са главним ајатолахом Лалетом на челу?

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Debeli said:

е па то што је већина гласала само треба да буде информација за наш савет стараца у доношењу коначних одлука. ниси чуо, Дуле, да је РУР прихватио модел Исламске Републике Иран, са главним ајатолахом Лалетом на челу?

Koliko se secam Drale ti si ovde taj koji je uvek hvalio Iran

persian-politicking001_0.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

наравно, то је најбоље уређење и за РУР и за Србију.

савет стараца одлучује ко сме да се кандидује на изборима, па онда само ти тако филтрирани могу да буду бирани од стране народа. нешто као у једнопартијском систему. тамо Чеда и слични велеиздајници вере, народа и државе не седе у Скупштини. и зато је Иран данас регионална сила, никад јачи у односу на свог архинепријатеља С. Арабију, а ми овде смо го курац. зато је и РУР добар и снажан.

 

РУР СТРОНК!!!!!!!!!1

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2016 at 0:27 PM, Lucky said:

4. Kakav je vaš stav prema ukidanju minusa?

Vruće pitanje dovelo je do iznova očekivane podele onih koji su odgovarali. Zbog našeg pomalo neveštog sistema pitanja ljudi su mogli da odaberu i "Other" što nije išlo u globalno računanje procenta, pa je okvirni proračun sledeći:

11,8% - smatra da je potrebno ukinuti i minus i plus
17,6% - smatra da je potrebno vratiti minuse u većem broju
20,6% - smatra da je potrebno vratiti minuse ali samo 1-2 dnevno
44,1% - je pod "Other"

Kada se analiziraju "Other" rezultati, dolazimo do toga da preovlađuje mišljenje da samo plusevi nisu dobro rešenje, ali (pomalo) neočekivano kada se saberu odgovori pod "Other" dolazi se do toga da ljudi zapravo predlažu da se ukine i minus i plus. Jako dobar predlog koji je proizašao ali trenutno forum nema takvu opciju jeste da se uz davanje minusa mora navesti razlog, što bi navelo korisnike da utroše vreme da napišu zbog čega daju minus što bi opet u perspektivi dovelo do toga da se minusi "ne lupaju" random.

Evo za Duleta koga mrzi da pročita post

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Na forumu sam on/off od 2005e godine na razlicitim accountovima od kojih su mi vecina banovani u sudaru sa circle jerk ekipicom. S obzirom da ne zelim da imam nikakvih dodirnih tacaka sa takvim ljudima moje provedeno vreme na ruru je islo ovako. Aktivno ucestvovanje na forumu do naletanja na odredjene klanove unutar foruma, lurkovanje i postovanje iskljucivo van klejbezabli uglavnom u gejming delovima do potpuno bataljivanje foruma sem u slucajevima kada sam koristio oglas deo. Sustina je ista, to da li ce biti minusa plusa nije bitno jer je sve isto samo drugo pakovanje. Siguran sam da je ova anketa od pre godinu dana bila napravljena u cilju unapredjenja foruma a koji je u ovom trenutku 'na aparatima'

Edited by neverdie
Link to comment
Share on other sites

Podji od toga da nisam ni ja savrsen i bezgresan i onda sagledaj situaciju. Recimo za 50% tih slucajeva da nisam bio upravu gde je bilo konflikta, da podelimo kao ljudi. Ovi sa druge strane, zatvoreni krug se suzava i suzava jer je mentalitet takav da su kriterijumi grupe van balansa normale. I forum se naravno smanjuje. Nisam ni malo ostrascen, naprotiv, dva imena ne znam i nemam u koga da upirem prstom ali znam kada se susretnem sa `copor mentalitet` ekipom kojih ima u svim sferama zivota. Na kraju krajeva kao neko ko je 12 godina na forumu mislim da imam pravo da otvoreno izrazim svoje misljenje. I ne, nisam dosao da trljam so na ranu jer je forum polu mrtav, naprotiv, jer ga upravo sada i ja koristim.

Edited by neverdie
Link to comment
Share on other sites

definitivno je velika vecina stare ekipe jednostavno napustila forum, mozda neko jos samo cita forum, baci koji degenski komentar (kao ja npr).. ali gro ekipe je pobeglo.. treba se zapitati zasto... nesto ne verujem u to da su 'odrasli', ili 'imaju druga interesovanja', internet je tu, ima i starijih koji i dalje postuju...
mozda je administracija kriva nekim svojim potezima, mozda ja gresim, mozda se zaista odraslo, podobijale se porodice ili su to samo izgovori.. nemam pojma, ali da je trulo- trulo je

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...