Get Adobe Flash player
tortky

Civilization VI

Recommended Posts

Lucky   

Evo iz nekog releasea:

Key features of Sid Meier’s Civilization VI include:

 EXPANSIVE EMPIRES: See the marvels of your empire spread across the map like never before.

Each city spans multiple tiles so you can custom build your cities to take full advantage of the local

terrain;

 ACTIVE RESEARCH: Unlock boosts that speed your civilization’s progress through history. To

advance more quickly, use your units to actively explore, develop your environment, and discover

new cultures;

 DYNAMIC DIPLOMACY: Interactions with other civilizations change over the course of the game,

from primitive first interactions where conflict is a fact of life, to late game alliances and negotiations;

 COMBINED ARMS: Expanding on the “one unit per tile” design, support units can now be embedded

with other units, like anti-tank support with infantry, or a warrior with settlers. Similar units can also be

combined to form powerful “Corps” units;

 ENHANCED MULTIPLAYER: In addition to traditional multiplayer modes, cooperate and compete

with your friends in a wide variety of situations all designed to be easily completed in a single session;

 A CIV FOR ALL PLAYERS: Civilization VI provides veteran players new ways to build and tune their

civilization for the greatest chance of success. New tutorial systems are designed to introduce new

players to the underlying concepts of Civilization so they can easily get started on a path to victory.

Debeli   

омгомгомг.

петица је промашила, ја сам до сада пикао четворку. ово по мени исправља кључни недостатак четворке, а то је да се рат не исплати и да имаш оно 6 јединица током целе игре.

brue   

Па није лоша петица, чак одлична је. Али са свим експанзијама/печевима, одређеним мод паковима, најтежем нивоу тежине, гигантик мапи и максималном броју нација. :)

Ову шестицу ћу да играм негде 2018, 2019, док попеглају сва срања... као и обично.

А сад видех и да је игра да се купи у овом тренутку - 60 долара. Ех тај капитализам.

Edited by brue

Debeli   

Па није лоша петица, чак одлична је. Али са свим експанзијама/печевима, одређеним мод паковима, најтежем нивоу тежине, гигантик мапи и максималном броју нација. :)

Ову шестицу ћу да играм негде 2018, 2019, док попеглају сва срања... као и обично.

А сад видех и да је игра да се купи у овом тренутку - 60 долара. Ех тај капитализам.

imala je petica taj potencijal, primio sam se na nju upravo jer je imala potpuno nov vojni mod. međutim, gejmpej me je silno razočarao, pa sam digao ruke od nje pre svih tih pekova, modova i ekstrema i vratio se četvorci, koja je, po meni, najbolja Civilizacija do sad. nadam se da će šestica da je nadbije.

SpiRo   

Dobra je petica, i ja sam poceo ovih dana da je igram ponovo a vidim da je i Sonty pika. Ne znam samo jesu li popravili multiplayer posto je pre radio uzasno, tj. nije ni radio.. 

I nije mi jasno sto ne mozes da spojis generala sa jedinicom kao u prethodnim verzijama.. 

Edited by SpiRo

Kotru   

Multiplayer je radio dobro jedno vreme ali su ga sjebali u patchu. Gomila desync problema, sporo učitavanje između turnova, ljudi se žale već mesecima. Nekima i dalje šljaka bez problema, meni jok. Šteta jer je stvarno super igra. 

Što se tiče generala, ne možeš da ga stackuješ ako na polju gde ti je vojska već imaš workera ili great person.

SpiRo   
2 hours ago, pileawd said:

Što se tiče generala, ne možeš da ga stackuješ ako na polju gde ti je vojska već imaš workera ili great person.

Ne to. Nego si pre mogao generala da spojis sa vojnom jedinicom. I onda ta jedinica dobije bonus generala i ima "auru" isto kao da je general. Mislim da si cak mogao i da biras izmedju par bonusa, nisam siguran davno bese. 

Edited by SpiRo

Kotru   
45 minutes ago, SpiRo said:

Ne to. Nego si pre mogao generala da spojis sa vojnom jedinicom. I onda ta jedinica dobije bonus generala i ima "auru" isto kao general. Mislim da si cak mogao i da biras izmedju par bonusa, nisam siguran davno bese. 

Aha, specijalni promotioni od generala. Da vidiš to su izbacili. Ne bi bilo loše da vrate, citadel spam je smor :D

Videćemo šta će napraviti od šestice, ja se nadam da će poraditi na diplomatiji i AI-u. 

SpiRo   
27 minutes ago, pileawd said:

Aha, specijalni promotioni od generala. Da vidiš to su izbacili. Ne bi bilo loše da vrate, citadel spam je smor :D

Videćemo šta će napraviti od šestice, ja se nadam da će poraditi na diplomatiji i AI-u. 

Citao sam da ce u VI-ici moci da se spoji civillna i vojna jedinica. Ali kao sto rece neko kupicu kada bude bilo na 50% popusta.. 

G!!!   

daleko od toga da me grafika odbija da odigram civVI

ali ono zaista odvratno izgleda,  ne znam kako svima nije prva asocijacija na fejsbuk igre i bangave android varijante

brue   

Није лоша графика. Испеглана доста. Но, понављам, тешко да ће ово бити за право играње пре 2018те.

G!!!   

cekaj nema vise workera? tu je builder koji se hm trosi ?

ok grafika nije toliko gadna kada se pogleda i snimak, sta vise prijatna je ali mi nije za civ taj kartunish fazon :|

ali sretanje ruzvelta 1900. b.c. je uvek zanimljiva kombinacija [:D]

HitCrit   

Još malo materijala

Što duže gledam ovu novu cartoonish grafiku, sve mi se više sviđa. Takođe plansko trošenje tile-ova za wonder-e je interesantan detalj, odnosno planiranje prostora oko grada za iste.Mada moram da priznam da mi je malo odbojna ova tehnika prikazivanja fog-of-war-a.

Hmm.

Release date: 21.10.2016.

Edited by HitCrit