Jump to content

All Our Trenches 1914- 1918


brue

Recommended Posts

Imate i ovu grupu na steamu, nema puno clanova ali mozete i tamo malo da se izreklamirate:

http://steamcommunity.com/groups/WorldWarFans

http://store.steampowered.com/curator/6857953-World-War-Fans/?appid=244410

E sad poshto kazesh da takav zanr do sad ne postoji ( postoji u nekom drugom obliku), ne znam da li je sigurno ovako rano da u javnost izlazite sa tim, moze neko opushteno da vam klepi ideju a da ima mogucnosti pre vas da je realizuje s obzirom da samo vas dvojica radite. Dobro razmislite o ovome.

 

Pogledajte isto sta vam konkurencija radi na Steam greenlight-u, na primer "Grand strategy" kada se searchuje izbacuje samo 39 rezultata, probajte i neke druge izraze koji se uklapaju u vash zanr:

https://steamcommunity.com/workshop/browse/?appid=765&searchtext=grand+strategy&childpublishedfileid=0&browsesort=textsearch&section=items&p=

Znachi od 6800 naslova na Greelight, oko ~0.5 % naslova je Grand strategy.

Ciljna grupa vam je jako uska, tj ciljate matorce na steam koji imaju 35-40+ godina, ali s obzirom da imate unikatnu ideju, mislim da cete dobiti podrshku od zajednice.

 

Ne igram ove igre, pa stvarno ne mogu vam davati nikakav feedback ali zelim vam svu srecu u radu i nadam se da cete uspeti da realizujete projetak :)

Link to comment
Share on other sites

Хвала Лаки,

хоћу, надам се неких наредних дана, док припремимо нешто пригодно од овога што имамо до сада

 

 

edit:

@ Zr.ninja

Пало постовање истовремено, па нисам ни имао приказан твој пост до сад.

Хвала на инфоу и подршци. А свака је добродошла, поготово информација.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast za akciju, zajeban je to posao za malu ekipu, ali samo tvrdo.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Хвала. Да, убациваћемо редовно докле се дошло. Главно је да прикупимо људи за иницијалну подршку на Greenlight-у, на Steam-у, а потом иде Алфа и све остало ако бог да. Нормално, за љубитеље стратегија овде на РуРу - специјални третман :)

Link to comment
Share on other sites

Zvuči vrh.

Gledaj da prozujite po forumima gde ljudi komentarišu ratne strategije tipa wargame, close combat(da, igraju ljudi još uvek), coh, hoi, itd itd. Takođe ima ljudi kojima nije toliko bitan žanr koliko tematika. Ja se pržim na svaki vid ratnih što realnijih strategija i imate pre order od mene . U par grupa na fbu sam vezano baš za vojne strategije i vojne simulacije pa ću pljusnuti koju reklamu.

 

Link to comment
Share on other sites

Хвала. Екстра. Ма ево требало би у наредних пар дана да имам макар неколико видеа из одрађеног едитора за мапе, па ће се мало и видети како изгледа "у игри". наравно, нека пред-алфа, без претеране испегланости и функционалности.

Иначе, ако неко има провереног пријатеља/родбину да барата добро и веома добро са C# и хтео би да се укључи, ту смо. Некако ми логичније и згодније да радимо са нашим људима...

Такође, ако имате неки коментар или идеју на Featurs-e, куцајте тамо у одговарајућим чланцима, можда и то потакне друге да нешто напишу. [:)] Више глава боље мисли, а и желимо да направимо игру баш за играчку душу, без одвратних money making трипова или пропуста.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Иде по сличном принципу као у History Line-у. Дакле, прати појављивање прототипа како је то било и у рату, стим што је то управо то, прототип који може да се купи пре но што уђе у масовнију употребу (за мисију, две, зависи од временског размака између мисија). Ово није Grand Strategy тип као што је то Hears of Iron, те самим тим нема "улагања" у research или слично.

 

Такође, ако имате неки коментар или идеју на Featurs-e, куцајте тамо у одговарајућим чланцима (на енглеском, ако икако може), можда и то потакне друге да нешто напишу. [:)]

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тестирамо сад колико можемо да набуџимо сцену.

Ово су скриншотови са пола милиона стабала и 150 модела на мапи 90 х 90 поља, односно преко 8.000 хексова. Следеће је да видимо колико ће да фрејмова одузму атмосферске прилике, што опет планирамо да анулирамо LODом јединица и заменом иконицама удаљених јединица, те да вратимо фрејм рејт на отприлике 70. У бити, све преко стабилних 50 без дропова је супер за оволику мапу, а чак и овако набацано гура око 60.

А да, иначе ово су Фрушка Гора и Дунав, код Новог Сада.

13087704_559791460864697_622874193529325

 

13083245_559791444198032_435109009314912

13062487_559791440864699_434777040558303

 

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ево, да не буде да смо седели скрштених руку...

 

Ко жели да проба тест сцену, може да је скине одавде https://www.dropbox.com/s/8rar0ax0aefgrso/Battle%20of%20Stallup%C3%B6nen%20test.rar?dl=0

Са "У" се улази унутар сцене за мени за временске прилике и доба дана. Све је наравно и даље у фази пробања, са веома мало полирања. Мапа није Колубарска битка наравно, већ Битка за Stallupönen, почетни додир немачких и руских трупа у Источној Прусији, коју су Немци добили (део је веће операције која је трејала паралелно са Церском битком).

 

l3GcW4o.jpg

 

Vj801kF.jpg

 

 

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tek sada vidim ovo. Deluje zanimljivo :)
Samo što moram da primetim da taj sistem postavljanja naređenja i simultanog izvršavanja nije uopšte nov.
Sećam se da sam igrao svojevremeno na C-64 Johnny Reb II strategiju (izdatu 1986. godine) koja je imala taj sistem

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

То је прва стратегија коју сам играо у животу, на тада Спектруму :)

Није нов, али као што рекох горе - веома, веома редак и чак и ту је више real time + извршњавање, а не потезна + извршавање.

 

G, Немце сви воле :), поготово сад кад сви мрзе Русе :)

Та источна немачка кампања ће нам бити показна, али мислим да ћу за своју душу паралелно са тим радити и српску. Не само због тога што су наши, већ и због тотално другачијег терена - далеко више брда. Ако ништа, макар Јадарску операцију/Церску битку :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...