Jump to content

The X-Files (S10, 2016)


Guest

Recommended Posts

tl;dr šeste epizode - snimaće novu sezonu :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se nadao sve do seste epizode. Imao sam utisak da su odlucili da budu hrqbri i da odjebu sve. Taj vajb gde pisaju po sebi i svojim starim formulama sam se nadao da ce voziti do kraja i da ce sesta epizoda u stvari biti o potrazi za detetom a da je poenta da je sve ostalo suludo sranje. Na zalost, odlucio je da ide tim conspiracy putem koji je toliko izrabljen da ga vise niko ne uzima za ozbiljno. Meni je najlepse u svemu povratak tih likova koji su i dalje dragi. Na zalost, price koje pricaju sa njima su ispodprosecne. Odlicni poredjenje sa Lucasom. Najbolje iz svega je sto smo draga i ja poceli da gledqmo stare sezone ponovo i bas nam lepo.

Link to comment
Share on other sites

Kakav isprdak od sezone. 

Ja nisam ni znao da će biti samo šest epizoda u ovoj sezoni sve do negde četvrte ili tako nešto. Bukvalno deluje kao kada auto vozi na rezervi pa ono što izvučeš iz tih poslednjih litara benzina to je ono što su oni izvukli za ovu šestu sezonu. Deo "veće priče", random serija, zezanje, random serija, 2 x deo veće priče uz rofl plot. I bukvalno igraju na ovo Staljino da ubace stare likove pa se ti "raspilaviš" kad ih ponovo vidiš.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam skontao da ne napisah ovde post, iako sam odgledao za vikend sve.

Pre svega da napišem da mislim da su mnogi ovde pate od "srećno detinjstvo u kom je sve divno" sindroma, mislim na ono kad se prisećaš neke video igre na primer, pa odlučiš da je skineš posle 20 godina, instaliraš, sa uzbuđenjem startuješ i čekaš meni... i posle 5 min skontaš "pa loše je ovo lol". E tako su i neki ljudi nedavno gledali stare sezone x-files-a da se "pripreme" za ovu kao, i takođe su doživeli malo razočarenje...



Uglavnom, po epizodama ću:

e1. Uopšte mi nije bila toliko loša, jedino mi je zasmetalo što su dotakli suviše današnjih tema, što samo po sebi ne mora biti loše, ali mi je nekako bilo isforisarno i nabacano . wikileaks, terorizam i šta sve ne.... ali ok epizoda koja prati tu osnovnu priču

e2. Klasična x-files epizoda, meni skroz ok, iako ništa spec, reklo bi se "filler" epizoda

e3. Sprdnja u xfiles fazonu, ali po meni nema mesta za tako nešto u sezoni sa samo 6 epizoda... da je sezona sa 11-12 ep pa i nekako

e4. Ovo mi je sasvim ok epizoda,

e5. Ubedljivo najveće đubre od epizode, bukvalno ne znam odakle da počnem. Pre svega novi, mladi FBI agenti koji su lol neviđeni, baš su ono fazon glumci iz neki "low budget serija...  pa onda aktuelna tema koja je tu morala biti, kao da je poručio neko iz pravog FBI... bombaši samoubice nikako nisu slučaj za x-files, ali morali su da ubace taj paranormalni element sa tim pričanjem sa mrtvima... a scena u kojoj je Molder high je bukvalno transfer blama...

e6. Ne znam, ovo mi je istovremeno i ok i sranje, a kraj mi je tek lol, mislim kao da nisu imali para da snime još koju epizodu pa su sve zbrzali na kraju... a tako i izgleda u pojedinim momentima. E da, smoker koji je sad fazon super negativac-čudovište mi je baš lol, prosto neverovatno...

 

Sve u svemu, nisam toliko razočaran kao neki, međutim jasno da nisam ni preterano zadovoljan, da su lepo napravili sezonu sa 10+ epizoda pa i nekako...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Losa je sezona, bese hajp pre pocetka emitovanja, na kraju nekako jedva odgledah preko kurca...ovu zadnju sam gledao iz 3 puta, dva puta sam uspeo da zaspim...posle prve epizode sam bio u tripu da ce se cele sezone drzati te price, pa zato ima samo 6 epizoda, a ovo ovako ispade sve nekako zbrzano, jedva gledljivo 

Nije da su Molder i Skali prebili sa glumom (pogotovo ne Skali), ali ovo dvoje mladjanih FBI pulena, proliv covek od njih da dobije...em ne kapiram zasto su im uopste i trebali u celom prici i koja im je uloga, em su kao glumci katastrofa!!! Onoj ne bih dao da glumi u reklami za prasak za ves

Link to comment
Share on other sites

Sad sam skontao da ne napisah ovde post, iako sam odgledao za vikend sve.

Pre svega da napišem da mislim da su mnogi ovde pate od "srećno detinjstvo u kom je sve divno" sindroma, mislim na ono kad se prisećaš neke video igre na primer, pa odlučiš da je skineš posle 20 godina, instaliraš, sa uzbuđenjem startuješ i čekaš meni... i posle 5 min skontaš "pa loše je ovo lol". E tako su i neki ljudi nedavno gledali stare sezone x-files-a da se "pripreme" za ovu kao, i takođe su doživeli malo razočarenje...

 

Ja koliko sam video niko se nije zalio na stare sezone vec na novu, cak neki ljudi (stalja ja mislim) rekose da ih je makar nova sezona iscimala da gledaju stare opet i da uzivaju u istima, tako da ne znam o cemu ti decko pricas po stoti put na ovom forumu.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sad sam skontao da ne napisah ovde post, iako sam odgledao za vikend sve.

Pre svega da napišem da mislim da su mnogi ovde pate od "srećno detinjstvo u kom je sve divno" sindroma, mislim na ono kad se prisećaš neke video igre na primer, pa odlučiš da je skineš posle 20 godina, instaliraš, sa uzbuđenjem startuješ i čekaš meni... i posle 5 min skontaš "pa loše je ovo lol". E tako su i neki ljudi nedavno gledali stare sezone x-files-a da se "pripreme" za ovu kao, i takođe su doživeli malo razočarenje...

 

 

Jesi mozda mislio ovde na planeti zemlji?

 

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Da :tf:

Deo koji si povećao - da, mislio sam na RUR, tu sam napisao "mislim da su neki ovde", a moje mišljenje ne mora biti uvek ispravno, jer ja nisam mohi, jebiga.

" E tako su i neki ljudi (koje poznajem) nedavno gledali stare sezone x-files-a da se "pripreme" za ovu kao, i takođe su doživeli malo razočarenje..."

OK, moja greška što nisam napisao ovaj deo u zagradi da bi bilo još jasnije...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ova poslednja epizoda je toliko bolna za gledati, da ja ne znam.
Manje više sve što sam rekao za S10, važi i za S11. Samo je mitologija još govnjivija, a motw epizode su nešto bolje.
E4 - The Lost Art of Forehead Sweat i E7 - Rm9sbG93ZXJz zaista vredi pogledati.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

odgledao sve... po meni mnogo bolje od S10... tu naravno mislim na "obične" epizode, koje ne prate glavnu priču. Mnoge od tih epizoda su me podsetile na stari x-files, iz devedesetih, i usudiću se da napišem da su tu negde i po kvalitetu.

 

Pored E4 i E7 koje je Lex iznad pomenuo, izdvojio bih i E6... a sve tri me nekako vuku na black mirror, ali i pored toga se mogu pogledati. Ali "Sonic empire" sempl u e7 je pobeda!

 

Glavna priča jednostavno govnjiva kao što se moglo očekivati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...