Jump to content

Rainbow Six Siege


Atomic

Recommended Posts

Ljudi, pa ovo je sjajno!
Trenutno je open beta, mislim da je još oko 24h ostalo za testiranje, možda malo više.

Prezabavno je. Zvučni efekti su fenomenalni. Vizuelno je sasvim OK, ali gejmplej je to što je izdvaja od drugih. 

Multi za sada ima 2 moda:
- Terrorist Hunt: u kome igrate vi (+ još 4 ljudi ukoliko želite) protiv AI protivnika rešavajući zadatke.
- Standardan multiplayer u kome se igra 5v5 gde se smenjujete kao Attackeri i Defenderi. Koji tim prvi dođe do 3 pobede je i pobednik celog meča.

Igra 5v5 počinje tako što napadači šalju dronove na točkićima u izviđanje kuće, u nameri da pronađu gde se nalazi cilj misije, branioci sa druge strane barikadiraju vrata, postavljaju bodljikave žice, c4, mine i ostale zajebancije kako bi sprečili da napadači nesmetano dođu do cilja. Cilj se random postavlja po sobama pri početku svake partije. 

Nakon toga kreće čarlama. 
Napadači imaju mogućnost da se uz bilo koji zid popnu užetom. Prozori su uglavnom svi zabarikadirani, a mogu da se razbiju oružjem, mele udarcima, ili, najzabavnije, breach charge-ovima. 

Trenutno postoji 5 timova, u kojima postoji po nekoliko klasa operativaca.

Na raspolaganju su FBI, GIGN, SAS, SPETZNAZ i GSG9.

Operativci se otključavaju ingame valutom koja se zove renown, kojom se isto otključavaju i poboljšanja za oružja.
Postoji i neka druga valuta, kojoj još nisam dokučio ime, koja može da se koristi za otključavanje raznoraznih skinova, a verovatno će se kupovati za pravi novac.

Long story short, probajte dok još traje.
Moj savet je da ne igrate sami, nego sa nekim drugarom jer dobro koordinisana akcija predstavlja jedno jako zadovoljavajuće iskustvo.

Neke od lošijih stvari predstavlja random uključivanje in game mikrofona, bagovi pri pronalaženju mečeva, a iziskuje i instaliranje novih drajvera za vašu odgovarajuću grafičku kartu jer u suprotnom dolazi do flickering tekstura.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro ne budi toliko tuzan, sutra izlazi igra :) 

Meni je dosta gotivno sve sto je i Atomic napisao ali imam malo rezervu prema jednoj stvari - nekada je Rainbow Six sve polagao na taktiku i savrseno izvrsenje iste da bi se odradila misija. Deluje mi da su ga sada malo kanterizovali, brze je sve, potrebni su bolji refleksi za neke stvari, sve je malo vise akciono a malo manje takticki. Jasno je meni naravno zasto je to tako uradjeno ali mi deluje kao da je ovo sad bolja verzija Counter Strikea a ne bolja verzija ranijih R6 naslova. Naravno igrao sam relativno ograniceno vreme, videcemo kako je kad izadje cela igra. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
1 hour ago, TheBiggyBoy said:

Realno mi je smor da sada igram RSS jer sam ja kupio onaj starting edition (ili kako vec da se zove). Treba mi trostruko vise vremena da skupim para kako bih kupio operativca.

Imam i ja starter edition i ne vidim nikakav problem oko toga. Tak se još bolje naucis igrat one operatere koje imas :). 12500 renowna kroz 5 dana skupis.

dodaj me na uplay slobodno: med1cz

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, med1cz said:

Imam i ja starter edition i ne vidim nikakav problem oko toga. Tak se još bolje naucis igrat one operatere koje imas :). 12500 renowna kroz 5 dana skupis.

dodaj me na uplay slobodno: med1cz

Mozda ti skupis za 5 dana, ali ja bas i ne. Obicno sam igrao 2-3 patije dnevno jer ipak igram i druge igre, a tu su i neke privatne obaveze...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima, ne znam da li je aktivan ovaj thread, ali vrijedi probati :D

 

Okupljamo domaću ekipu na Discord serveru i zasada je to jedan mali, ali aktivan community te organiziramo još jedan fun community turnir ciji je glavni cilj okupit ekipu i potaknuti malo kompetetivno igranje. Evo kako je izgledalo finale prošli put: https://www.twitch.tv/videos/141047739

Na Discordu nas ima razlicitih rankova i cesto novim igracima pomazemo da se lakse ubace u igru. Svi koji su tek poceli igrati r6 su jos jako izgubljeni :D Poceli smo lagano slagati i ESL ekipe (ipak Rainbow6:Siege je najaktivnija igra na ESL-u sto se tice tjednih GO4 kupova - Ubisoft u suradnji s ESL daje jako lijepe nagrade za top 3 ekipe).

Slobodno nam se pridruzite na Discordu, a ako zelite prijaviti svoju ekipu na turnir, to mozete napraviti OVDJE 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...