Get Adobe Flash player
Invader

Doom 4

Recommended Posts

fatboy   

ili kad se jednostavno poveca celokupan speed igre (nivo tezhine etc)....  btw, ko jos igra jebeni MP u DOOM-u anyway. Zelim tone monstera na ultra violence  o/   :tf:

jebeno su otegli sa finalnom verzijom al dobro, ID je postavljao standarde vazda, zato toliko testiraju, bice ovo moj oprostajni ples sa ovom franshizom, Romero i Carmack left the building, with all do respect - nothing to see there anymore.

Jedino sto js moze da bude interesantno je SnapMap editor u kojem ce kapiram ljudi da prave prebrutalne nivoe ili rimejkove starih originalnih nivoa iz keca, dvojke i sl...

Edited by fatboy

Lucky   

Bio mi je bolji osećaj u alphi nego sada. Nekako je sve bilo opipljivije, imalo težinu, pravilo dmg...
Osim toga, definitivno je veći Quake nego Doom vibe.
Još nisam načisto šta da mislim o loadoutima...
Kapiram da će osećaj brzine biti veći kad se malo poveća FOV.

ja nisam izvalio da može FOV da se podešava kao i neki advanced features u grafici, ali ako se ne varam na konzoli valjda može to da se drnda.

Loadout je malo problematičan sa strane oldschool vajba, jer je fora oduvek bila da imaš širok dijapazon oružja a ne samo dva, ali ajde, videćemo kako će to ispasti u praksi. Mislim da sa 2 oružja koncept 1na1 okršaja malo gubi smisao, ali se sve to da rešiti nekim modom igre.

Mene iskreno podseca na UT sa quake vajbom. Kao ne preterani igrac quake-ova i slicnih, ok mi je beta. Zabavno je i brzo, mada sporije od old school shootera, iako puno podseca na neko doba od pre 10 godina. Kad ga poredim sa cod ili destiny mp tacno ima svoj poseban smek

Lex   

Bio mi je bolji osećaj u alphi nego sada. Nekako je sve bilo opipljivije, imalo težinu, pravilo dmg...
Osim toga, definitivno je veći Quake nego Doom vibe.
Još nisam načisto šta da mislim o loadoutima...
Kapiram da će osećaj brzine biti veći kad se malo poveća FOV.

ja nisam izvalio da može FOV da se podešava kao i neki advanced features u grafici, ali ako se ne varam na konzoli valjda može to da se drnda.

Loadout je malo problematičan sa strane oldschool vajba, jer je fora oduvek bila da imaš širok dijapazon oružja a ne samo dva, ali ajde, videćemo kako će to ispasti u praksi. Mislim da sa 2 oružja koncept 1na1 okršaja malo gubi smisao, ali se sve to da rešiti nekim modom igre.

Ugašene su sad sve advanced opcije, ali kad bude moglo valjda će moći i FOV da se podesi. :)

fatboy   

Mozhe i meni, ljubim vas u surlice (gajbotron na Steamu)...

Edited by fatboy

Lucky   

Beta je do 04. tako da vam ništa ne znači invite čak i kad bi ga neko im'o. ne znam dal' će biti neki novi krug.

Lucky   

mnogo me nervira ovaj glas, nadam se da će da ubace više ovih najavljivača ili makar da ostave opciju da se isključi.

fatboy   

DOOM je bio i uvek ce biti SINGLE PLAYER igra.  Iz beta MP demoa mozemo samo da vidimo mehaniku i graficke detalje novo DOOM-a, MP je ubacen u novi DOOM samo zato sto je 2016-ta godina i "red je da se to ima u fps igri ovog kalibra jbg".... A MP ovde tako i izgleda...... govnjivo, eye candy kids-optimised okruzenje i oruzja... kad sam video custom skin pink rocket launcher doslo mi da se popnem na sto i iserem po monitoru. Anyway, MP za mene manje vishe ne postoji i ono sto me jedino zanima je solidan tezak ali lukavo izbalansiran i upakovan single player. Ukoliko ne lazu da su novi doom radili po uzoru na stari kec to zvuci kao dobar pocetak. Medjutim nikada nece biti u mogucnosti da postignu onu brzinu kretanja igracha kroz nivoe novog DOOM-a a to je upravo jedan od glavnih aduta neprejebive arome starog DOOM-a!  Ostaje da sacekamo 13ti i oprobamo se u ovoj (za mene oprostajnoj) voznji DOOMmobile-om... :)

PS. glas onog "naratora" iz bete je jeziv, ko da slusam neke popodnevne Studio B vesti....  :D

Edited by fatboy

Lucky   

spojili su quake i doom u jednu igru i to je to - pokušaće da naprave i SP i MP pa ćemo da vidimo dal' će da uspe. 

Doom jeste bio pre svega SP igra, ali je bio i začetnik MP-a.
I Quake je bio SP igra, pa je ostao da živi večno zbog MP-a.
A onda su se pojavili Q3 i UT kao MP igre. Nije da je tada bila 2016. ;)

fatboy   

Prvi Quake je bio pravi zacetnik ozbiljnog MP-a..... da ne nabrajam razloge, ima ih mnogo.
Kada je scena krenula ozbiljnije da fura competitive gaming prichu, ID je to prepoznao i po tome koncipirao Q3A, ostalo je istorija....  :)

BTW, doom mp smo cepali preko modema kao coop zezanje (2 player max) a ko je bio visoki stalezh imao je i neki hab pa je u lokalnom lanu pikao sa jos 3 igracha istovremeno (zomg!)....  Ahhh, stara dobra vremena...  [:D] 

Edited by fatboy

G!!!   

kakav je ovo odvratni UI kao sa sabackog vasara, i sa nekakvim brojkama 

ehh bethesda

fatboy   

Evo za ove koji se lozhe na DOOM js jedan klip sa mog kanala, malo sam pikao MP betu....

voodoo_   

Previše energije ulažeš u ovo gomno, nego je l si čuo da Romero uskoro najavljuje novu igru, možda bude old skul u onom smislu reči koji svi volimo?!