Jump to content

Doom 4


Invader

Recommended Posts

Završih juče ovaj DOOM, svakoj misiji posvetio sam max pažnje, što zbog svih tajni koje postoje u njima što zbog ultra-violence kampanje...  Sa rezervom sam čekao ovaj "Bethesdin omaž" slavnom starom DOOM-u i mogu sa zadovoljstvom da kažem da su uspeli da ispune očekivanja kako starim DOOM fanova tako i mlađih generacija koje nisu igrale Doom raniije... barem mi tako deluje po reakcijama komune.
Jedina zamerka je na monotoniji koja se u blagoj formi javlja posle trećine igre ali nestaje ubrzo jer se nivoi i priča menjaju kako se napreduje dalje, tako da su uspeli da kompenzuju taj "idi ubij, prođi dalje, otvori, ubij ponovo.." vajb sa gomilom gotivnih sitnica, glory kill mehanizmom (koji mi do samog kraja nije dosadio jer ima veoma mnogo različitih), tajnama (secret areas, collectibles, challenges, eastern eggs...)
Razvojni tim je briljirao što se grafike i mehanike igre tiče, sve ide glatko i besprekorno a okruženja u igri izgledaju fantastiš, POGOTOVO treća misija (kompleks one "topionice") koju bih po level dizajnu i grafičkim detaljima izdvojio od ostalih.  All in all, vrhunska 15-časovna zabava (ili 7-časovna ako se igra na easy)... Ako igrate FPS igre, novi DOOM ima moje tople preporuke!

PS. U sredu uveče ću kod mene na kanalu okačiti poslednji walkthrough ove igre, pa koga mrzi da igra nek čekira :)

https://www.youtube.com/channel/UCxQvSRUgXRTHQDPzOKyzyaw/videos

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod toga, DoomGuy je prvi izbacio njegov Doom Speed-Run (na Nightmare), gledao sam ceo, gore oči srce preskače. oko 80min mu je trebalo, s tim da se zavlacio u texture gdegod je stigo i bajpasovao ogromne delove nivoa ko lasica, al dobro, trebalo je provaliti sve to....  [:D]  

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fatboy said:

Kad smo već kod toga, DoomGuy je prvi izbacio njegov Doom Speed-Run (na Nightmare), gledao sam ceo, gore oči srce preskače. oko 80min mu je trebalo, s tim da se zavlacio u texture gdegod je stigo i bajpasovao ogromne delove nivoa ko lasica, al dobro, trebalo je provaliti sve to....  [:D]  

mada to i dalje deluje presporo - a i ako betezda namerno nije ubacila neki fazon da speedrunuješ za dva minuta, kao npr u quake 1, fejlovali su realno!

Link to comment
Share on other sites

pazi, nema rocketjump kombinovan sa grenade launcherom ko u Q1 al ima neki siroti gauss cannon jump tako da ne mozes bas ono da preskocis u 20 sekundi ceo level.... :) 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, fatboy said:

pazi, nema rocketjump kombinovan sa grenade launcherom ko u Q1 al ima neki siroti gauss cannon jump tako da ne mozes bas ono da preskocis u 20 sekundi ceo level.... :) 

ma moraju da postoje negde neki nevidljivi pikseli za skakanje na njih :)

tipa:

quake.JPG

Link to comment
Share on other sites

Moram da vidim kako ide sve oko dizanja servera za doom mp pa da napravim mozda nesto ovde "u lokalu" za nas domace ljubitelje doom-a da se zezamo malo.... ne znam da li uopste postoji tako nesto, kao sto moze npr za CS GO....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Uopšte mi nije legao demo. Stari Quake i Doom su u velikoj meri mogli da se "protrče" a ovde su sveli gameplay na mini arene (kao u Serious Sam-u npr) i kad krene spawnovanje, nema dalje dok ne očistiš zonu. Skroz mrzim takav koncept, neka anksioznost me hvata dok igram. Atmosfera je malo previše nadrkana, kretanje je jako čudno (kao da kliza lik), zvučni efekti su žasu, a pogodak uopšte ne ostavlja utisak da je municija roknula u meso, nego ko da pucam iz vazdušare™ u kartonske figure. Strašno je da jedan Quake 2 od pre 20 godina to izvodi mnogo bolje. Srećom ne kupih.

Link to comment
Share on other sites

Videcemo sta ce novi Wolfenstein da donese kao SP kampanja... Za Quake SP nema nade, vec su najavili taj Quake Champions.

A za tebe Vudice brate, evo 2 moda, biraj  :D 
 

 

 

Edited by fatboy
  • Upvote (+1) 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

prešao igru pre jedno nedelju dana pa da bacim neke utiske.

prvo, moram da napomenem da single player igru nisam prešao bukvalno preko 10 godina jer mi je postalo smor da pikam bez drugih (pravih) ljudi u igri te nisam ni forsirao. Doom sam uzeo delom zbog nostalgije i većim delom zbog toga što mi je igra na svim yt klipovima koje sam video delovala baš kao "pravi" doom - bez mnogo mozganja ideš i brutalno ubijaš sve na šta naiđeš. Iz tog aspekta igra je jako dobra i neki hajp me je držao prvih par nivoa međutim tu entuzijazam kreže naglo da opada jer igra postaje baš generička: šetanje po nivou - kupljenje eventualnih ključeva kako bih otvorio neka vrata - ulazak u ogromnu arenu gde je u izobilju mnogo powerup-ova i tu već znam da će me napasti njih 300 - povratak na korak broj 1. takođe, imam utisak da igra prilično kratko traje i da je nije preterano teško preći. grafika standardno dobra za 2016. godinu, muzika kul, slaže se sa atmosferom igre. opet kažem, nisam se zagrejao za neki single player baš baš dugo pa moguće da sam izgubio osećaj, pogotovo sa ovim AAA naslovima ali krajnji utisak mi je osrednji čemu svedoči i to da sam je izbrisao sa kompa prvog trenutka kad mi je zafalilo prostora za drugu igru.

multi ne bih komentarisao preterano, ušao dva puta i onako, ima i gorih :)

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doca said:

šetanje po nivou - kupljenje eventualnih ključeva kako bih otvorio neka vrata - ulazak u ogromnu arenu gde je u izobilju mnogo powerup-ova i tu već znam da će me napasti njih 300 - povratak na korak broj 1.

nije li ovo najprecizniji opis svakog dooma do sada? :))

Link to comment
Share on other sites

jeste, rekoh na početku da me je privukla ta fora da ideš, pucaš po demonima i ne razmišljaš previše ali ipak mislim da su mogli da diverzifikuju malo to, na bilo koji način. ovako imam trip kao kad sam ušao u Assasins Creed 1 gde je sve osim izgleda nivoa apsolutno identično.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...