Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

tartar biftek mmm :)

Svidja mi se ovde fora da svo meso (i dosta drugih artikala) 2 dana pre isteka roka dodje na popust 30 posto. Tako da sam juce za 16 eur-kg kupio biftek koji je "sertifikovano organski bla bla". Mada i da nije na popust nije strasno.

Treba da se raspitam sta rade sa mesom kad istekne rok, treba i klinac valjda da jede nesto

edit, ffs 6:30 ujutr, 14 eur-kg, ne 16 (20 je regularno)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ja sam čuo da u našim marketima meso kome ističe rok ispeku fazon dan pred istek, i onda ga prodaju u rinfuzi. e sad, koliko je to istina ne znam, i koliko se poštuje to da ga peku PRE isteka isto ne mogu znati... svakako mi ima logike da ga ispeku pred istek pa prodaju tako.

Link to comment
Share on other sites

kao sve u vezi sa bakterijama i to "preporuceno vreme isteka" za meso je nedovoljno precizna matematika velikih brojeva...

nisu u svakoj prodavnici isti uslovi za skladistenje, kao sto nije i u svakoj mesari isto tretiranje mesa hemikalijama (da se bakterije suzbiju + da meso izgleda "lepse"/crvenije/manje mrtvo) 
temeljna termicka obrada ce najcesce da pobije bakterije, ali meso moze i dalje da bude neispravno jer ima bakterija koje dok su zive prave toksine pa cak i kad ih ubijes vatrom dobijes meso kojim mozes da se otrujes
ako se planira priprema mesa da bude roze u centru, onda se ne treba zajebavati sa rokom trajanja...

igore, ti si mator (da ne kazemo na spisku za lapot ;oP) i slobodan da rizikujes sta ces da radis sa sobom, ali kad ti dodje familija ne treba deci davati nepeceno meso koje je 2 dana od isteka
 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li neki program ili nešto za Eksel za sledeću stvar:

- da mogu da unesem niz od desetak celih brojeva manjih od 100

- da dobijem spisak svih mogućih kombinacija ovih brojeva koji daju sumu u određenom rasponu

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

KOJI THINK TANK OVAJ RUR

126-250 lel

btw ukupan zbir brojeva je 250

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...