Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

pre par meseci mi se malo prikenjalo koliko deru ovi carevi sto prave burgere po gradu, pa sam krenuo sam da ih cepam kuci i odusevio sam se za koliko malo para moze da se napravi vrhunska klopa. ljigavci zaradjuju arealnu kintu (moras i limenku soka da uzmes za 120 dinara uz burger, budi amer na jedno popodne!), dok u domacoj radinosti ispadnu fazon 150 dinara ili manje ako imas kecap i majonez u frizideru. ostalo je jos samo da nabavim one kalupe da mi svaka pljekica ispadne vrhunski i da nadjem neke gotivne zemicke, a ne ove slatkaste Hleb i kifle.

 

YKTqLdd.jpg

6WztGAK.jpg

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

bela kajzerica je meni najbolja za burgere, prodaju se u paketu od 5, čini mi se, po svim maksijima. ja ih ubacim u rernu zagrejanu na 200 jedno minut, dva, da zahrskave. a taj kalup ti ni ne treba, iskprakovaćeš se posle desetog burgera bukvalno. ključ je da nauljiš i ruke i površinu na kojoj radiš.

also, od diy soseva za burger najbolja mi je kombinacija kečap, majonez, pavlaka. 

Link to comment
Share on other sites

Не жели да буде Амер, а онда направи код куће бургер :D

Ваљда је поента бургера и пљескавице да буду практичне за јести на улици, због чега би то кући радио : )) парче меса у тањир, неки готиван хлеб, салата у чинији > било који бургер/пљеџа

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, prota_ said:

also, od diy soseva za burger najbolja mi je kombinacija kečap, majonez, pavlaka. 

ja furam kasicicu senfa umesto pavlake, pavlaka mi nekako ubije ukus. probacu te kajzerice o/

@Corey vise sam ciljao na americke cene burgera i tih pratecih zajebancija. na ulici uglavnom valjaju ili preskupe burgere, ili sranje pljeke (u poslednje vreme sa sve jacom i neopravdanom cenom), pa zato odlucih da pravim kuci jer znam sta hasam i pravim kako mi odgovara =)

Link to comment
Share on other sites

Lepa tema :D

Ja sam najbolje burgere dobijao tako sto sam uzimao pola junece plecke, pola vrat pa dva puta da se samelje. Od buta mi je bilo prejako meso.
Bez zacina/jaja/luka/kurca, samo pre pecenja jednu stranu popershunim, drugu pobiberim. 
Sos -  mesavina senfa, malo majoneza, mrva bibera. Zemicke jesu malo problem.

ovde isto nalazim dobro junece meso za burgere, a ima u blizini i mesara sa irskom govedinom, dal bese Angus (Agnus?) mozda i to jednom probam.

3 hours ago, Corey said:

Не жели да буде Амер, а онда направи код куће бургер :D

Ваљда је поента бургера и пљескавице да буду практичне за јести на улици, због чега би то кући радио : )) парче меса у тањир, неки готиван хлеб, салата у чинији > било који бургер/пљеџа

Ne

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@Santa mislim da mi je but (jednom mleven) za sad okej, mada jeste malo prejak. od dva burgera po 100gr se bas odvalis. cisto meso oblikujem u pljekice, sa obe strane so/biber i pravo na tiganj. moracu da probam f4tsov kombo, i dalje trazim tu neku laganiju varijantu. recimo 85% meso - 15% masti kombo zvuci super. probao sam dvaput mleveni vrat, ali je nekako ispao previse gusto, pa zato vise gotivim kad se meso jednom samelje, bude rastresitije. jebemliga =o

Link to comment
Share on other sites

opa, vitjy torkty ide na sledeći level:

 

hejtovao letovanje u crnoj gori, čak patentirao izraz "GOVNO GORA (GG)" - letovao u crnoj gori.

hejtovao iphone fegetizam, samo android torima!! - kupio iphone.

hejtovao istoka retarda pavlovića - ?? post iznad ??

 

 

:DD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...