Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

9 hours ago, grdja said:

Šta će im MS direktor kada rade samo support i logistiku? Tu d best of maj znanje NCR ili uopšte nema ili ima jako malo pravih dev pozicija u Srbiji, to rade drugde. Ovo ovde je glorifikovani kol centar.

Али степен малоумности овог питања.

[roflmao]

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, grdja said:

Koji je vama kurac? Ako ces voditi developersku firmu svetsko kalibra onda ima smisla uzeti jebenog bivseg MSDCa... za call centar i ne bas. Sem osnovnog "Trosimo pare zato sto ih imamo pa hocemo najbolje koliko god nam mozda to najbolje nije najadekvatnije".

Ma da li si bre ti krsten covek??? Ajd kapiram taj snishodljivi odnos ka NCR jer se jos uvek secamo ex yu gde su nas naucili da smo najlepsi i najpametniji i bogom dani (nekad i jesmo) i da je rad u call centru sramota, ali da li si barem pogledao jebeni NCR kolika je to firma, cime se bavi. Da li ti kapiras da za vodjenje bilo kakve firme treba covek s vezama i nekim znanjem (mada ja cu se zadrzati na vezama). Ko bi po toj tvojoj logici trebalo da vodi bmw na primer? Reli vozac?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, grdja said:

Koji je vama kurac? Ako ces voditi developersku firmu svetsko kalibra onda ima smisla uzeti jebenog bivseg MSDCa... za call centar i ne bas. Sem osnovnog "Trosimo pare zato sto ih imamo pa hocemo najbolje koliko god nam mozda to najbolje nije najadekvatnije".

Druze aj barem izgugluj cime se sve bavi firma pa se vrati da provajdujes kontent!

There's some disco fans in here tonight!

Link to comment
Share on other sites

Moj problem se NCRom su 2 stvari:

- Subvencije... toliko domacih pravih IT firmi koje nikada nisu videli S od subvencije... ali mnogo lepo izgleda na vestima kada veliki Vodja obezbedi strane investicije tako da strance mozemo da pumpamo parama. (Da ncr je poceo pre vodje...)

- Apsurdnost ubrajavanje NCRa u IT firme. Da imaju nesto IT supporta na L3 i oni su ok placeni ali opet odlaze odatle. Ali opet, IT support je majstor. Sav razvoh harvera i informacionog sistema NCR radi u drugim zemljama.

Imam sasvim dovoljno poznanika u NCR da znam da je to firma za svrsene i nesvrsene istoricare, filozofe i filologe koji ne mogu da nadju nista pametno da rade u Srbiji a znaju Engleski i onda se zajebavaju u NCR dok im ne prodje master negde na nekom od Sorosevskih fakulteta napolju.

Edited by grdja
Link to comment
Share on other sites

Postoje pozitivna, negativna i Grdjina percepcija stvari.

To sto tvoji drugari ne mogu da nadju posao u struci nije ncr-ov problem i verovatno je zaista bio pametniji potez dati njima subvencije za 2500 ljudi nego domacoj marvi za 200.

A to sto se zajebavaju na poslu gde imaju pristojne plate i rade proste stvari je pokazatelj stanja svesti naroda koji i dalje upisuje Filozofski iako im je verovatno bilo jasno kakva buducnost ih ceka kad ga ne/zavrse

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, killYg0r said:

verovatno je zaista bio pametniji potez dati njima subvencije za 2500 ljudi nego domacoj marvi za 200.

Sad, ja sam uvek da se domacima da subvencija. Ali ako pogledamo na osnovu iskustva, da, domaca marva bi kupila novi pasat sa full opremom i na druge nacine spiskala pare.

Tako da, ono sto sam uvek pricao, posao u NCR nije zvezdano dostignuce, ali je sto puta bolje da pola deus dece radi u ncr prijavljeno za 500 eura i gde zaptravo moze da nesto nauci, krene napred, nego da rade po random trafici ili piljari ili u "lancu domaceg prodavca tehnike" za 200 eura. 

Sa te strane, NCR je fenomenalna stvar. Na kraju krajeva stvarno mnogo ljudi koje znam rade u NCR i barem imaju unekoliko prostojan zivot. Na kraju krajeva i ja imam direktnu korist od NCR, jer rentam stan devojkama koje rade u NCR. 

Jebiga, ne mogu svi biti visokokvalifikovani/placeni developeri (ili sta je moderno). Ali poenta jakog drustva je da srednji sloj ima neku ekonomsku stabilnost. 

Al se raspisah, jebote. Pwnovo me Grdja :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, f4ts0 said:

Ma da li si bre ti krsten covek??? Ajd kapiram taj snishodljivi odnos ka NCR jer se jos uvek secamo ex yu gde su nas naucili da smo najlepsi i najpametniji i bogom dani (nekad i jesmo) i da je rad u call centru sramota, ali da li si barem pogledao jebeni NCR kolika je to firma, cime se bavi. Da li ti kapiras da za vodjenje bilo kakve firme treba covek s vezama i nekim znanjem (mada ja cu se zadrzati na vezama). Ko bi po toj tvojoj logici trebalo da vodi bmw na primer? Reli vozac?

@grdja, odgovori čoveku na pitanje, a ne da skrećeš sa "šta će MS diretkor običnom call centru?" teme na "NCR je sranje zbog toga i toga"...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

@grdja, odgovori čoveku na pitanje, a ne da skrećeš sa "šta će MS diretkor običnom call centru?" teme na "NCR je sranje zbog toga i toga"...

NCR je mega giga ziga korporacija koja drzi veliki udeo svih kasa, bankomata i slicne opreme u USA i imaju dobro uporiste u Evropi.

Mislim da BG ima 2 ili 4 hiljdae zaposlenih. Koliko znam svi pocinju preko Trizme na lizing pa ko dobije ugovr dobije. Velika vecina ljudi radi neko verziju suporta gde se javljaju na telefon i bivaju ljubazni. Neki timovi menidzuju protok rezervnih delova i opreme, neki timovi koordinisu akcije servisera na terenu sirom US of Fucking A. Postoji sacica pravog IT supporta. Ostalima je dovoljno da budu blago normalni i tecno govore Engleski i idealno imaju preporuku u Trizmi.

I jos jednom, ono sto BG radi je support, logistika i koordinacija ljudi na terenu. Nista razvoj softvera niti hardvera, minimalno posla za ljude sa CISCO i slicnim sertifikatima.

I da ponovim trece, karijera i plate su uglavnom jako fiksne (nije lako preci u visi nivo supporta za nekog ko jos buba Stari Rim i Vizantiju) tako da vecina ljudi ostaje u NCR dok im se ne odobri master u Budimpesti :P

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, grdja said:

NCR je mega giga ziga korporacija koja drzi veliki udeo svih kasa, bankomata i slicne opreme u USA i imaju dobro uporiste u Evropi.

Mislim da BG ima 2 ili 4 hiljdae zaposlenih. Koliko znam svi pocinju preko Trizme na lizing pa ko dobije ugovr dobije. Velika vecina ljudi radi neko verziju suporta gde se javljaju na telefon i bivaju ljubazni. Neki timovi menidzuju protok rezervnih delova i opreme, neki timovi koordinisu akcije servisera na terenu sirom US of Fucking A. Postoji sacica pravog IT supporta. Ostalima je dovoljno da budu blago normalni i tecno govore Engleski i idealno imaju preporuku u Trizmi.

I jos jednom, ono sto BG radi je support, logistika i koordinacija ljudi na terenu. Nista razvoj softvera niti hardvera, minimalno posla za ljude sa CISCO i slicnim sertifikatima.

I da ponovim trece, karijera i plate su uglavnom jako fiksne (nije lako preci u visi nivo supporta za nekog ko jos buba Stari Rim i Vizantiju) tako da vecina ljudi ostaje u NCR dok im se ne odobri master u Budimpesti :P

I opet kakav po tebi treba da bude profil direktora NCR? Sef logistike? Neko sa multiple ccie? Iskusan serviser? Diplomac Istorije na filozofskom?

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, f4ts0 said:

I opet kakav po tebi treba da bude profil direktora NCR? Sef logistike? Neko sa multiple ccie? Iskusan serviser? Diplomac Istorije na filozofskom?

 

Indus sa Oksforda koji je vec vodio call centrove od par hiljada ljudi :D

14 hours ago, exile said:

Jebote ko je ovaj Grdja nisam znao da imamo novog marmena

Grdjo koji ti je ranije bio nick da probam da skontam sta ti se desilo

Kakav raniji nick sta pricas. Imam ovaj username 15 godina mislim. Jedino zadnjih 7-8 godina nisam akvitan van prozivki na UPTu. Ja sma zli dodjos , provincijalac iz selendre kome je data cast da otima hleb od casnih i postenih Beogradjana iz Mikiza i Deusa. :P

Link to comment
Share on other sites

pa ok je to za indusa, ali onda opet po toj logici, direktor bmw treba da je reli vozac. Ja sve vise uvidjam da su samo veze vazne (prilicno sam n vreme to uocio, bravo ja)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, grdja said:


Hvala iskreno ali nema potrebe. NCR mi je malo ispod nivoa, malo vise. Jbg ja sam jedan od budala koji su protracili vreme i zivce da zavrse faks koji nije sega mega.

E to je problem sa nama Srbima, necemo da radimo, sve nam je ispod casti. Ja bih bio srecan da mogu da radim bilo kakav posao, pa makar i 16 sati dnevno!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, f4ts0 said:

E to je problem sa nama Srbima, necemo da radimo, sve nam je ispod casti. Ja bih bio srecan da mogu da radim bilo kakav posao, pa makar i 16 sati dnevno!

Ne ne momče ne shvataš... Neću da radim u NCR zato što već imam mnogo bolji posao. I da izgubim ne daj Bože taj posao naći ću opet nešto u struci što će biti plaćeno bolje od NCR telefoniranja.  Kao što sam rekao već x puta a što vas sve toliko vređa, sve sem ozbilnog CISCO i sl. supporta u NCR-u je posao za nesvršene istoričare i filozofe i za mastere menadžmenta u mendadžmentu i modernim komunikacijama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...