Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

Sta podrazumeva L2 support u NCR-u i koja je okvirno plata za tu poziciju?

 

Da se razumemo, meni NCR gotovo nikako nije opcija. Ne bih menjao jednu preveliku firmu za drugu, osim ako plata nije ne znam koliko bolja, a verujem da nije. Niti bih prolazio kroz novi adzasment zarad marginalno bolje pozicije u poslu koji me dugorocno ne interesuje. Ali ce mi pomoci da cujem kakvi su uslovi drugde, da reevaluiram svoju poziciju kvalitetnije. :)

Link to comment
Share on other sites

NCR = korporacija, sto podrazumeva da je sansa za napredovanje jednaka nuli

 

 

 И ту сам гурао 2 године, само су почеле неке ствари да ми сметају. 

 Мој претходни менаџмент је био више него ок према мени (наравно сви грешимо понекад), у међувремену сам добио нову, бољу позицију, 9 до 17х менаџмент је супер и ок ми је скроз... Изашао сам из техничке подршке, радим више у струци и сл.

 

kao sto rekoh, postoji ceo spektar prica i zavisi i od srece tj gde ko zavrsi i sa kojim ljudima

 

ogromna je firma i mislim da je logicno da negde da ima 1000 ljudi na TP pozicijama napreduje njih 50 koji su bili jedni od boljih u nesto ozbiljnije

Link to comment
Share on other sites

dok su svirali kurcu i igrali wow, bilo je "kakvi ste retardi"

sad kad imaju iole pristojan posao, i cimaju se u životu, sad je "lol kakva moronska firma će da primi vas morone"

ajde bre momci, malo manje kiseline jeboga

Ja ne razumem sta ti lupetas?

Niko ih nikada nije drkao što igraju igre ili što nolajfuju nego zato što lupetaju gluposti. A na sve to da ne pominjem što to da li se cimas i imaš posao ili ne veze nema sa time da li si moron.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sta podrazumeva L2 support u NCR-u i koja je okvirno plata za tu poziciju?

 

Da se razumemo, meni NCR gotovo nikako nije opcija. Ne bih menjao jednu preveliku firmu za drugu, osim ako plata nije ne znam koliko bolja, a verujem da nije. Niti bih prolazio kroz novi adzasment zarad marginalno bolje pozicije u poslu koji me dugorocno ne interesuje. Ali ce mi pomoci da cujem kakvi su uslovi drugde, da reevaluiram svoju poziciju kvalitetnije. :)

 

Zavisi od tima, moze da bude neko sviranje kurcu, moze da bude full desktop support a moze i za neki odredjen softver. 

 

Ja sam u ncr upao 2011. nekih mesec-dva nakon otvaranja i kad je bila saka ljudi unutra, nisam ni znao sta cu tacno raditi u pocetku, jer je sve bilo u procesu organizacije, postojalo je samo nekoliko malih timova. Imao sam 21 godinu tad pa mi je plata od 500e bila vise nego dobra. Ono sto me je u sustini i zadrzalo do sada je to sto ako se potrudis mozes lako doci do unapredjenja. Posle godinu dana sam promovisan u L2 i 6 meseci nakon toga u L3 i dobio seniorski ugovor i tu se vec rade strucne stvari, opet zavisi od tima do tima, ali su to uglavnom cisco, juniper, win server/sharepoint i sql timovi i tu su i plate pristojnije.

U mom slucaju, najpozitivnija strana ncra mi je upravo ove poslednje skoro dve godine jer sam ispekao dobar zanat za sharepoint na bmwoj infrastrukturi koja je jedna od vecih u Evropi pa mi je to pomoglo da sad dobijem novi i bolji posao.

 

Jos 4 nedelje radim u ncru, kad se sve sabere i oduzme za ove 3.5 godine imam dosta lepih uspomena ali se radujem promeni i iskreno jedva sam cekao da promenim okruzenje, jer sto se vise firma siri, sve vise i vise postaje jednolicna, moje vidjenje.

Neki moj zakljucak pred odlazak iz firme je da je ncr jedno pristojno mesto gde se uz malo snalazljivosti mogu ugrabiti dobre prilike i dobro se iskoristiti, u suprotnom to je firma za nekoliko godina, ne vise od toga : )

 

Zz

 

 

edit: ne odgovorih ti na pitanje za plate, pa ima i tu variranja, otprilike je lvl2 oko 40-50% jaca plata od L1, slican je odnos i za l2-l3 , doduse mislim da vise ni l1 plata nije 500e, kad sam ja poceo tu da radim evro je bio 100 dinara. 

Edited by Beli Eurokrem
Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam da ja ne radim support niti help desk vec radism bash za NCR logistiku delova, najjednostavnije objashnjeno. Tako da moguce da je meni zbog toga vishe kul nego nekim drugima :)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

pa nije isto kao sa deusom

tebe jednostavno smara što je ekipa koju si targetovao kao morone (a u čemu se uglavnom možemo složiti), uspela u nečemu u životu, to se ne uklapa u tvoj crno bijeli svet, pa sad moraš i po tome da se posereš. to je bezveze i sitničavo

Jedna greška u postavci koja je doduše obara celu. Ja posao u NCR-u ne smatram uspehom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Biće da tebi mora da se crta.

Kažeš mene smara njihov uspeh. A ja ncr ne smatram uspehom. Koji njihov uspeh me onda smara?

Da ne pominjem što mene ne smara niciji uspeh, smara me glupost bila ona od lika koji nema za leba ili od predsednika.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Evo kad moram, jebiga

Kad lik leži u rupi punoj govana pa iz nje izađe, on je uspeo u životu. Jer je bio do grla. Da nisam u govnima do oka, nije za mene uspeh, ali na racionalnom nivou razumem da za nekog može biti.

Ja ne znam da su oni bili u govnima pre ncr-a, znam samo ono što lupetaju po forumu i na osnovu toga pišem.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...