Jump to content

Resenje o prevodjenju u rezervni sastav Vojske Srbije


Recommended Posts

Dobio sam danas pomenuto resenje.

Vojsku nisam služio, pošto sam bio student do dana ukidanja vojne obaveze. Bio sam na regrutaciji 2003. godine.

 

S obzirom da sam u julu napunio 30 godina, kontam da je ovo formalnost (kao što i piše u samom rešenju).

Navedeno je da sam dužan da se odazovem u slučaju raspoređivanja u ratnu vojnu jedinicu, tj da ponovo odradim lekarski pregled i regrutovanje.

 

Interesuje me da li neko ima dodatnih informacija, da li je neko već bio pozivan itd.

 

Thx

Link to comment
Share on other sites

Pa to znaci da si u evidenciji i ako dodje opsta mobilizacija u slucaju ratnog stanja da moras da se odazoves pozivu, dobijes obuku u trajanju od 5-7 dana kako se rukuje kalas i onda budes ubacen u jedinicu, 99% pesadija (cannon fodder jedinica) :D

Nebitno da li si sluzio vojsku civilno, li ne volis oruzije, to je obaveza svakog drzavljanina srbije koji je u kategoriji vojno sposobnog lica.

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

samo se zajebi i nemoj da se odazoves. fasujes prekrsajnu prijavu 1-1, sto dalje implicira neku novcanu kaznu. ne veliku, ali opet... malo-malo pa dodje neko kod mene u fazonu: "stakojkurac....". isto tako smaraju i ljude koji se ne odazivaju na poziv za vojnu vezbu, sto je realno, tezak sit. ima slucajeve gde su terali ljude da potpisuju da svog stojadina stavljaju u sluzbu VS za slucaj rata :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam i ja to resenje, pre jedno godinu dana. Po nekoj mojoj logici, u rezervni sastav sada masovno ubacuju da bi mogli da cimaju u slucaju poplava, sneznih mecava i drugih elementarnih nepogoda... Dakle, kada zatreba, ima da rmbacis za dzabe i to je sustina danasnje "rezerve"... Koliko sam cuo, prema nekim pravilima EU, aktivni vojni sastav vise ne moze da se cima za takve stvari (zato je i Vucic tokom poplava zvao gradjane da idu na nasipe)...

Link to comment
Share on other sites

Poslace mi novi kad vide na forumu sta sam uradio :c

Salu na stranu, jos jedna budalastina koja me izuzetno smara, pedeseti lekarski pregled u zivotu vezan za armiju, posalji mi gde da se javim kad objavis da idemo da se igramo rata ili su neke vezbe i zajebi me.

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam i ja to resenje, pre jedno godinu dana. Po nekoj mojoj logici, u rezervni sastav sada masovno ubacuju da bi mogli da cimaju u slucaju poplava, sneznih mecava i drugih elementarnih nepogoda... Dakle, kada zatreba, ima da rmbacis za dzabe i to je sustina danasnje "rezerve"... Koliko sam cuo, prema nekim pravilima EU, aktivni vojni sastav vise ne moze da se cima za takve stvari (zato je i Vucic tokom poplava zvao gradjane da idu na nasipe)...

 

ovo naravno ništa nije tačno, za slučaj da neko ne zna ko je alti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...