Jump to content

Overwatch - pričajte (slobodna diskusija)


SavKe

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Negde sam čitao i da prethodni placementi u sezonama imaju veze, ali to jedino ako se na globalnom nivou umeće poboljšalo svima pa je skočio prag, inače ovako nema nikakvog smisla, pošto mi je ovo ubedljivo najgori skor na najvećem broju pobeda u placementu :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ima smisla. Nikad igra ne radi hard reset jer to tek ne bi imalo smisla da svake sezone gomila dobrih igraca zbog random placementa moze da zavrsi na nizim rejtinzima i onda stompuje sve redom dok ne dodje do viseg.

 

Ja na primer sam prosle sezone ima 3-7 skor i bio sam na 4100 posle placementa jer sam sezonu pre toga zavrsio kao grandmaster valjda. Ove jos nisam ni pipnuo ow :)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Prvi plejsmenti zavise od skrivenog qp mmr-a, svi ostali plejsmenti nakon prvih zavise od prethodne sezone. Plejsmenti uopšteno nemaju nikakvog značaja jer ako zaista misliš da ne pripadaš tu gde jesi nakon istih možeš olako da se climbuješ jer nakon plejsmenta svaka pobeda donosi više mmra(kao da si na mini win streaku).

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

On 25.6.2017. at 10:44 AM, Pesma-mrtve-dece said:

Pa ima smisla. Nikad igra ne radi hard reset jer to tek ne bi imalo smisla da svake sezone gomila dobrih igraca zbog random placementa moze da zavrsi na nizim rejtinzima i onda stompuje sve redom dok ne dodje do viseg.

Ja na primer sam prosle sezone ima 3-7 skor i bio sam na 4100 posle placementa jer sam sezonu pre toga zavrsio kao grandmaster valjda. Ove jos nisam ni pipnuo ow :)

Logično je da treba da utiče i prethodni MMR, ali to me pomalo i buni u ovom slučaju jer ja nikad nisam imao ovako nizak MMR, mislim da mi je čak ovo career low posle placementa. Znači "jedino" da ako rade prethodni MMR plus globalna nivelacija ranga u skladu sa opštim poboljšanjem igrača + novih igrača i onda dolaze do te neke cifre.

19 hours ago, Aleksandar_ said:

Prvi plejsmenti zavise od skrivenog qp mmr-a, svi ostali plejsmenti nakon prvih zavise od prethodne sezone. Plejsmenti uopšteno nemaju nikakvog značaja jer ako zaista misliš da ne pripadaš tu gde jesi nakon istih možeš olako da se climbuješ jer nakon plejsmenta svaka pobeda donosi više mmra(kao da si na mini win streaku).

ma to mi je sve ok, čak mi je i "bolje" da dobijem niži rang jer su lakše partije i lakše dođeš do viših grana.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Niko da pomene da je Doomfist na PTR-u već par dana. Plus, blizzard objavio 7 timova za OWL.

The seven franchise locations and their owners are:

  • Boston: Patriots Chairman/CEO Robert Kraft
  • New York: Mets COO and Sterling.VC co-founder Jeff Wilpon
  • Los Angeles: Noah Winston, CEO of Immortals, whose backers include AEG, Grizzlies owner Stephen Kaplan and Lionsgate
  • Miami-Orlando: Ben Spoont, CEO/co-founder of Misfits Gaming, backed by the Miami Heat
  • San Francisco: Andy Miller, chairman/founder of NRG ESports and a minority shareholder in the Sacramento Kings
  • Shanghai: NetEase Inc., the distributor of Overwatch in China
  • Seoul: Kevin Chou, co-founder and former CEO of mobile game developer Kabam

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

On 12.7.2017. at 9:48 PM, Aleksandar_ said:

Niko da pomene da je Doomfist na PTR-u već par dana. Plus, blizzard objavio 7 timova za OWL.

The seven franchise locations and their owners are:

  • Boston: Patriots Chairman/CEO Robert Kraft
  • New York: Mets COO and Sterling.VC co-founder Jeff Wilpon
  • Los Angeles: Noah Winston, CEO of Immortals, whose backers include AEG, Grizzlies owner Stephen Kaplan and Lionsgate
  • Miami-Orlando: Ben Spoont, CEO/co-founder of Misfits Gaming, backed by the Miami Heat
  • San Francisco: Andy Miller, chairman/founder of NRG ESports and a minority shareholder in the Sacramento Kings
  • Shanghai: NetEase Inc., the distributor of Overwatch in China
  • Seoul: Kevin Chou, co-founder and former CEO of mobile game developer Kabam

ne znam šta da mislim o doomfistu, malo mi deluje imba za sada, ali ne mora biti. Ujedno mogli bi sombru da srede :)

Što se ovoga sa timovima za OWL tiče, iskreno, ne znam - može da bude win a može da bude i fail, a i sami motivi su čudni.

Overwatch nema tu kompetitivnu crtu za sada, Blizz može da sipa lopate para ofc, ali je pitanje da li će to biti dovoljno. Odnosno, da li je ovaj potez npr potez "očajnika" da se ta scena aktivira ili potez "cementiranja" u fazonu - sad ćemo da vam pokažemo kako se to radi.

Link to comment
Share on other sites

Nerfovali su neke stvari trenutno su lajv na PTRu što se doomfista tiče, a što se tiče sombre ne znam tačno na šta misliš.

Što se tiče OWL-a mislim da je high risk high reward potez. Iskreno overwatch competitive scena je u dobrom položaju, problem je što je za casual igrače teško ispratiti OW turnire(strimove) jer su jako nepregledni i ako uopšteno ne poznaješ igru toliko nećeš znati šta se dešava - zato ima toliko malo viewershipa na twitchu i to im je, imo, generalno jedini problem. Blizzard uopšte nije radio toliki marketing ni što se tiče OW turnira generalno, tek od danas su počeli da stavljaju na njihov sajt da je World Cup zaista počeo lol.

qSSuRQ2.png?1

Edited by Aleksandar_

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Aleksandar_ said:

Što se tiče OWL-a mislim da je high risk high reward potez. Iskreno overwatch competitive scena je u dobrom položaju, problem je što je za casual igrače teško ispratiti OW turnire(strimove) jer su jako nepregledni i ako uopšteno ne poznaješ igru toliko nećeš znati šta se dešava - zato ima toliko malo viewershipa na twitchu i to im je, imo, generalno jedini problem

a šta misliš kako je nekome ko ne prati mobe da gleda mobe? :) ja koji kao šatro znam dotu pa više ne mogu da pratim streamove otkad su par stvari promenili i ubacili :) čudna je pozicija OW trenutno i nadam se da će uspeti nešto da urade, videćemo već ... 

A što se informisanja tiče, tipična Blizz stvar, pa svaki newsletter koji stigne dođe tri dana kasnije od trenutka kada je nešto live :))

Link to comment
Share on other sites

in other news, EU jutarnji ranked je rak bukvalno. Na stranu što apsolutno niko ne želi da komunicira ujutru i pored torb/sym one trickova, leavera i ostalih gluposti, mečuje me protiv GM-top500 likova :c

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Aleksandar_ said:

in other news, EU jutarnji ranked je rak bukvalno. Na stranu što apsolutno niko ne želi da komunicira ujutru i pored torb/sym one trickova, leavera i ostalih gluposti, mečuje me protiv GM-top500 likova :c

ja sam prestao da igram :( ne mogu da upadnem u ekipu koja nije retardirana i u kojoj nisu deca - bukvalno sam nakon 8/2 u placementu odigrao mislim 1/50 u sezoni :(( :))

ok, ne treba ni ja puno da očekujem kad me je strpao u rank 1800 ali nema nikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

Koje heroje igraš generalno? Mislim da je uz određene heroje zapravo lako izaći iz tog "elo hella"

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, pošto znam da će većina da se izretardira i bira napad tipa Reapera, Trejserku, Soldiera i Pharah onda uvek sačekam da se to izdešava pa probam da se uklapam. Mislim da najviše igram sup, lucio, ana, to bi možda bila prva dva picka najčešće u takvim situacijama. Kada defamo biram Simetru u 99% na kompatibilnim mapama za nju. Onda posle toga tenka ako nemamo nekog pri čemu izbegavam Vinstona jer sa njim ne mogu da se povežem, ovi drugi mi idu kako-tako. I to je otpr to. Mei mi je često na tanjiru ako mapa odgovara.

i redovno se događa da upadnemo na mapu, odmah ide instapick genjija, koji naravno odmah kuca "2-2-2" u chatu i onda dečijim glasom šestogodišnjaka priča recimo Divi da bira Mercy ili tako nešto :)

Link to comment
Share on other sites

Meta je poprilično sada Winston, D.va, Genji, Tracer, Zen, Lucio ili Mercy. Winston dajvuje njihove supportove, D.va drži desni klip nad njim i to su ez pikovi.

U principu probaj da naučiš winstona, mislim da nije teško nije neki skill potreban za njega jedino neki game awareness. Mislim da je i Pharah OP za taj elo jer ne verujem da ljudi imaju određeni aim da bi ti pravili neke probleme pogotovu ako imaš mercy sa sobom.

 

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Pratim metu, u pravu si, Zen sam zaboravio, često pickujem takođe. Mercy ne mogu, iznerviram se kad moram da jurim ljude po mapi jer su nenormalni.

Winstona bih probao ali prosto ne mogu da ga skapiram, suviše mi je "papiran" za tenka, nekako, i onda uđem u zabag sam sa sobom :))

ali evo, sad ću da krenem sa winstonom da cepam pa javljam rezultate! :)

Link to comment
Share on other sites

Moraš da znaš kada i koga da dajvuješ, koji matchupovi ti odgovaraju. Primera radi, Mccree-a kada mu je flash na cd-u, Zena otprilike uvek možeš da dobiješ 1v1, Soldiera ako nema helix ili heal, hanza i genjija isto. Pazi samo na scatter od hanza, na genjija gledaj da skačeš kada mu je dash na cdu. Gledaj da ne bacaš bubble momentalno kada skočiš na nekoga već samo u situacijama kada moraš(kada misliš da ćeš primiti neki veći dmg) i isto tako gledaj da "igraš" oko bubble-a(ulaziš i izlaziš iz njega kako bi blokovao veći deo dmg-a koji bi trebao da primaš). 

Winston i jeste "papiran" tj nije previše tanky baš zato gledaj da koordiniraš sa svojom d.vom kada i na koga skačeš kako bi držala matrix na tebi. I znaj da u momentu kada skočiš na nekoga bukvalno nemaš izlaza iz te situacije(nemaš načina kako da se povučeš jer ti je leap na cdu) tako da, kao što sam ti rekao, gledaj da uzimaš samo matchupove koji ti odgovaraju ili da koordiniraš sa ostatkom tima na koga skačeš, inače si free ulti charge i mrtav 100%( primera radi skočiš sam na zena sa soldierom pored njega u 99% situacija si mrtav)

edit : još jedna stvar, tvoj leap diluje dmg(mislim da je oko 40 nisam siguran) probaj da kada skačeš na nekoga u momentu kada padaš na njega uradiš i melee i sa tim combom diluješ mu instant nekih 80dmg-a otprilike.

Edited by Aleksandar_

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...