Jump to content

Overwatch - pričajte (slobodna diskusija)


SavKe

Recommended Posts

16 hours ago, Lucky said:

da, da, tako sam i mislio da je, nego mi je čudno što su podveli pod "total mayhem" pošto mu se tako zove onaj perk.

To sad svakako dosta menja priču kada je u uskim hodnicima :)

Videh tek kasnije one promene na Zenyatti i to će biti zanimljivo podrobnije isprobati.

Postoji mogućnost da Mercy reza Junkrata pola sekunde nakon sto umre, a granate jos nisu detonirale :). Ujedno, mislim da se sada pod "passive ability" racuna ta imunost na vlastite granate/eksplozije, a kako se njegov passive ability naziva "total mayhem" vjerojatno su to samo strpali u tu kategoriju i zbunili ljude malo :D

 

Sada napokon Junkrata mogu igrat kak spada: https://streamable.com/aaja1

Link to comment
Share on other sites

Mercy rez daje i 2,25s invulnerablity.

Malo su retardirano napisali, ali su tu rečenicu dodali kao dodatni "član" pasivnoj, a ne kao nešto što se odnosi na postojeću pasivnu.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, med1cz said:

Postoji mogućnost da Mercy reza Junkrata pola sekunde nakon sto umre, a granate jos nisu detonirale :). Ujedno, mislim da se sada pod "passive ability" racuna ta imunost na vlastite granate/eksplozije, a kako se njegov passive ability naziva "total mayhem" vjerojatno su to samo strpali u tu kategoriju i zbunili ljude malo :D

u pravu si, za ovo drugo, naravno, ovo prvo je šansa minimalna + ovo što kaže paja.

also, probao sam Zen, nije loša ova izmena na alt fire, ko ume da igra lepo sa njim može baš fino da odigra.

On 20.3.2017. at 11:44 PM, ZeRoQL said:

Ako ovo prodje kroz PTR na LIVE servere, lucio ce biti alot of FUN! :D

 

 

Nisam ovo prokomentarisao, ali ja sam ovako nekako i doživljavao Lucia kada su ga najavili a ne kakav je sada u igri.

Link to comment
Share on other sites

Predlažem da za početak možda kreneš sa "lakšim" herojima od kojih ne zavisi toliko partija, kada igraš QM u krajnjoj liniji.

Recimo Soldier i Pharah deluju kao ok izbor. Onda možda i Junkrat donekle, probaj kasnije i sa D.va jer možeš da pobegneš relativno lako, 

NE BIH ti preporučio tracer, Genji, Hanza, Reina, dok se malo ne uhodaš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Predlažem da za početak možda kreneš sa "lakšim" herojima od kojih ne zavisi toliko partija, kada igraš QM u krajnjoj liniji.

Recimo Soldier i Pharah deluju kao ok izbor. Onda možda i Junkrat donekle, probaj kasnije i sa D.va jer možeš da pobegneš relativno lako, 

NE BIH ti preporučio tracer, Genji, Hanza, Reina, dok se malo ne uhodaš.

Igrao sam oko sat vremena, prva tri gejma sam igrao sa istim levelima, posle me uvek ubacio sa 30-70 lvl, ne znam da li je do manjeg broja igraca u tom trenutku ili do cega je, u svakom slucaju igrao sam u pocetku Reaper-a jer sam gledao neke highlightove ali nisam uspeo da ubijem sa ultijem vise od trojice, posle sam presao na Lucia supporta i s njim mi je bilo veoma zanimljivo da igram, poslednji game sam imao 11k healing sto mi je bio rekord do sad :D

Probacu za par minuta neke od ovih heroja koje si mi napomenuo, video sam nekog high level lika da proziva nas koji smo manji level jer uzimamo Genjia ili Hanzu tako da sam skapirao da nisu za pocetak

Hvala :)

edit: probao Pharah, svidja mi se heroj dosta, ocigledno na low lvl gejmovima im je jako tesko da se snadju kad sam u vazduhu :D soldier-a nisam uspeo da uzmem jer bi ga uvek uzeo neko drugi

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

reaper isto nije loš, šteta je samo što je njegova uloga samo da uleti sa tim ultijem i to je to :)

Pa da, siguran sam da je na ozbiljnijem nivou igranja tako, na ovom manjem nivou gde sam trenutno cak je i koristan, ovaj njegov "Shift" spell da mu ne moze niko nista par sekundi je cak i koristan jer ljudi ne kapiraju sta se desava i cetiri lika me pucaju u isto vreme, ali dzabe kad ljudi ne kapiraju da treba da se igra za objective a ne za statistiku, imao sam scenu gde su mi se svih 5 saigraca stekovali na spawnu dok sam bas s njim baitovao na drugu stranu i dok je bar cetvoro njih smaralo samo mene, no sta da se radi, nadam se da ce i tome uskoro doci kraj

Na kraju mi je ovaj F2P Paladin na steam-u pomogao da bolje skapiram poentu igre

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/30/2017 at 1:25 PM, lancemi3d said:

Samo sto sam kupio igricu, bice skinuta kroz par minuta, da li je neko mozda dobre volje da odigramo 2-3 partije zajedno i da mi objasni neke osnove? :)

Mislim da bi mozda cak i najbolji savet bio da radis ono sto je herojima poenta. Mnogo ljudi se tripuje u uzme Anu i fokusira se na gadjanje protivnika sto je mnogo velika greska. Nikada  ne sme da te zanese nanosenje dmg-a sa nekim supportom recimo. Takodje vodi racuna o svojoj kretnji u borbi najcesce greske koje ljudi prave na pocetku su overextendovanje, sto znaci jurcanje za ubistvom umesto da se gura payload ili slicno. Takodje nemoj u toku jedne partije previse da menjas heroje i ako menjas vodi racuna da bude ista klasa. Najnormalniji neki odnos je 2 DPS 2 TANK-a i 2 SUPPORTa mada ces na pro mecevima sigurno videti i mnogo razlicitih kompozicija koje su tesko igrive na pabliku jer ljudi prosto ne mogu da iznesu npr da solo heal-uju ceo game. Ja za sada najvise vremena imam na Roadhog, Soldier, Ana, Lucio, Zenyatta i Diva.

Edited by kreka
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kreka said:

Mislim da bi mozda cak i najbolji savet bio da radis ono sto je herojima poenta. Mnogo ljudi se tripuje u uzme Anu i fokusira se na gadjanje protivnika sto je mnogo velika greska. Nikada  ne sme da te zanese nanosenje dmg-a sa nekim supportom recimo. Takodje vodi racuna o svojoj kretnji u borbi najcesce greske koje ljudi prave na pocetku su overextendovanje, sto znaci jurcanje za ubistvom umesto da se gura payload ili slicno. Takodje nemoj u toku jedne partije previse da menjas heroje i ako menjas vodi racuna da bude ista klasa. Najnormalniji neki odnos je 2 DPS 2 TANK-a i 2 SUPPORTa mada ces na pro mecevima sigurno videti i mnogo razlicitih kompozicija koje su tesko igrive na pabliku jer ljudi prosto ne mogu da iznesu npr da solo heal-uju ceo game. Ja za sada najvise vremena imam na Roadhog, Soldier, Ana, Lucio, Zenyatta i Diva.

Pazi, pre neku noc sam upoznao neku devojku u KGB koja je igrala pored mene pa smo odigrali dve partije, zaboravio sam da je dodam tako da mi do overwatch-a trenutno nije :)))

salu na stranu, da, znam na sta mislis, uzeo sam Anu i probao da radim i jedno i drugo i na kraju sam imao osecaj da sam beskoristan u oba slucaja, Roadhog mi je jako zanimljiv i u top3 igrana heroja kao i Mercy, jednostavni su i imam predstavu sta treba da radim sa njima i osecam se korisno jer cesto pogadjam i hook a i healujem saigrace, uvek glasaju za mene kad su one kartice na kraju meca :D mozda nekad failujem kad treba da ozivim coveka jer ne prepoznam situaciju ali i to cu srediti kad naucim sve heroje i koji je bitan da se sacuva u kom trenutku...

Sto se tice overextendovanja, to uglavnom rade moji saigraci a ne ja, s obzirom da igram supporta ne vidim poentu da jurim killove, dok sa roadhogom guram objective i dovlacim svakog ko proba da smara iz daljine, kapiram da je to poenta sa njim. U toku jedne partije nikad ne menjam heroja, bar do sad nisam.

Hvala sto si se javio :)

Link to comment
Share on other sites

Nije loš ovaj novi Lucio, nisam baš puno isprobao ali su ga interesantno koncipirali, kao quake u Overwatchu. 

Naravno ubili su ga aurom, sad je ono pitanje da li da ideš okolo i wallrunuješ ili da hiluješ ekipu jer oba ne možeš :)

Link to comment
Share on other sites

Odigrah par gejmova posle duzeg vremena, medjutim u mom timu su konstantno saigraci koji koji kao da su prvi put upalili igru, a imaju po 3+ zvezdice. Igrao sam bilo koju poziciju i bez obzira na moj performans nisam mogao da 'vucem' celu ekipu sa sobom ... I tako, nakon "nekoliko" gejmova, padoh sa 2600 na 2200.

Sinoc se zainatih, i krenuh ponovo, da vidim dokle ce sve to da ide, ali ovog puta stavih sluske i krenuh da komandujem. Za divno cudo, ta komunikacija je urodila plodom i dobio sam 5 gejmova za redom, iako sam imao identicne saigrace sa sobom.

Naravoucenije: Ako hocete veci rating, pricajte sa saigracima umesto sto cutite i ludite i pisete im svasta u chat-u.

Poyy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shkabo said:

Odigrah par gejmova posle duzeg vremena, medjutim u mom timu su konstantno saigraci koji koji kao da su prvi put upalili igru, a imaju po 3+ zvezdice. Igrao sam bilo koju poziciju i bez obzira na moj performans nisam mogao da 'vucem' celu ekipu sa sobom ... I tako, nakon "nekoliko" gejmova, padoh sa 2600 na 2200.

Sinoc se zainatih, i krenuh ponovo, da vidim dokle ce sve to da ide, ali ovog puta stavih sluske i krenuh da komandujem. Za divno cudo, ta komunikacija je urodila plodom i dobio sam 5 gejmova za redom, iako sam imao identicne saigrace sa sobom.

Naravoucenije: Ako hocete veci rating, pricajte sa saigracima umesto sto cutite i ludite i pisete im svasta u chat-u.

Poyy

mora da se komunicira, to je pravilo broj 1, svakako... ali je fora što se to brzo "raspadne" kada krenu ljudi da gube, što i ima smisla, nije to ustaljena ekipa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Problem čak i u komunikaciji je što dosta ljudi ne zna da govori engleski ili kao nemaju mikrofon(što mi je nerealno da osoba nema makar neki krš mikrofon zakačen za slušalice :D) ali dobro, u tim situacijama bukvalno pokušavam da šot kolujem za celu ekipu itd.

Ja se vrtim oko 3100-3200 ove sezone, donekle jer igram na 15fps-a pa kada odem u high diamond low master meč ljudi su mnogo više mehanički skilovani pa ne mogu da dozvolim sebi toliko grešaka koliko pravim u high plat low diamond meču i odma me kazne pa se spustim na 3.1k.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 5/7/2017 at 8:51 AM, Aleksandar_ said:

Problem čak i u komunikaciji je što dosta ljudi ne zna da govori engleski ili kao nemaju mikrofon(što mi je nerealno da osoba nema makar neki krš mikrofon zakačen za slušalice :D) ali dobro, u tim situacijama bukvalno pokušavam da šot kolujem za celu ekipu itd.

Ja se vrtim oko 3100-3200 ove sezone, donekle jer igram na 15fps-a pa kada odem u high diamond low master meč ljudi su mnogo više mehanički skilovani pa ne mogu da dozvolim sebi toliko grešaka koliko pravim u high plat low diamond meču i odma me kazne pa se spustim na 3.1k.

Kako uspevas da igras sa 15fps? [:D]

Don't hate the player, hate the game.

Link to comment
Share on other sites

Na početku nikako, kasnije se malo i navikneš, ali i dalje značajno utiče na moju igru. Uglavnom mi varira između 15-35 fps-a

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...