Jump to content

Overwatch - pričajte (slobodna diskusija)


SavKe

Recommended Posts

Sticem utisak da su partije sve gore i gore kako vreme odmice.

Bas sam to komentarisao sinoc na streamu.

Kad je pocelo igranje, nekako je bilo manje situacija da ljudi igraju TDM na objective mapama - sada skoro svaka druga mapa je na taj fazon i naravno odbrana gubi po defaultu. Najcesce se vise ni ne uzbudjujem jer kako nas oduvaju kao odbranu tako mi njih cim se zamene strane. 

Bas juce na primer na Gibraltaru, branimo, naravno pickovi kretenski, ajd' nema veze, ali ovi moji ortaci se svi nacickali na drugi control point tamo kad se izadje iz rupe gore, ja kao wtf. Naravno nista nismo uradili. To je samo primer koji mi je ostao u glavi.

Link to comment
Share on other sites

Meni je celo vece onda bilo katastrofa, samo smo prvu odigrali koja iole valja, iako smo izgubili dobro smo odigrali.. Nervira me kada me lik pogodi u noge i registruje headshot igra, dok na mom ekranu pogodim lika u glavu sa strelom i prezivi. Da napomenem da ima 150 helta

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Coyote said:

Meni je celo vece onda bilo katastrofa, samo smo prvu odigrali koja iole valja, iako smo izgubili dobro smo odigrali.. Nervira me kada me lik pogodi u noge i registruje headshot igra, dok na mom ekranu pogodim lika u glavu sa strelom i prezivi. Da napomenem da ima 150 helta

Tom temom se još nisam ni pozabavio, a tu tek ima zanimljivih stvari :)

Nemam pojma, videćemo kako će ići nadalje. Mislim da je posle početnog hajpa nešto manje ljudi u igri - neretko sam nalazio po 10-15 prijatelja kad predveče dođem, sad retko kad više od 2-3-4-5, ali dobro, to je suviše mali uzorak za zaključke.

Link to comment
Share on other sites

haha, koliko im je zabagovan ovaj lucioball :))

upadnem u partiju, vidim neko mi skida helt - pogledam, Zenjata - wtf?! Kad u mom timu isto lik skapirao kako da promeni heroja pa prešao u Bastiona pa posle Winstona :)) Kasno se setih da uhvatim SS pa evo jednog gde se vidi Zen.

Ja probao da zamenim lika i u jednom trenutku mi je na 2 sec ponudio hero switch ekran al' sam sporo odreagovao :)

lucioball.png

Link to comment
Share on other sites

Dobro sad, i tvoja izjava je malo "neprecizna" jer ima 15 miliona prodatih primeraka, što svakako ne znači 15 miliona igrača. 

Ako mene pitaš, meni deluje da je lokalno broj igrača manji nego što je bio kada je igra lansirana - gledam po broju prijatelja i uopšte igrača u igri prvih nedelja u odnosu na sada.

Sa druge strane, siguran sam da igra ima popularnost, taj broj prodatih primeraka to i govori plus prodati primerci u lokalu itd. Ali me živo zanima kako će nakon početnog hajpa da to prođe, tj. kad se "stabilizuje" igra.

 

Link to comment
Share on other sites

upravo to. blizzard fanovi je se nece secati za 6 meseci.... pogotovo ako Blizzard najavi HIRES remake prvog Starcraft-a ili tako nesto slicno...  A i ano ne najavi to, opet ce izgustirati tu FPS sramotu i zaboraviti na nju vrlo brzo.  :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

dobro, i tvoja izjava je sad malo "blic-style" - blizzard nikada ne batali svoju igru ako je izda - pa i dalje guraju mučeni diablo 3 za konzole iako ga niko ne igra :) 

Na kraju krajeva i HotS je "fejlovao" ako tako gledaš jer ima mizerno malo igrača, ali Blizz pumpa pare i drži ga iznad vode.

Link to comment
Share on other sites

fatboy previse gledas iz svog ugla.. :) ti i nisi ciljna grupa za overwatch, vec deca, tinejdzeri i po koji okoreli fan bliza ili tf-a. zato ce se igrica pikati i narednih godina, mozda ne kao po izlasku, ali bice bar milion igraca. pogotovo sto trenutno pored csgo nema neki competitive fps, a da je toliko popularan. 

a kao sto laki rece, hots koji je realno mrtva igrica naspram ostalih moba, pa blizzard i dalje ubacuje heroje, organizuje regional turnire itd.. diablo 3 koji je odavno izumreo, evo izbacuju patcheve redovno, nove sezone i vrate par hiljada igraca da se igraju tih mesec, dva dok traje sezona. nikad vise dece nije imalo pristup online gamingu kao danas, tako da je buducnost overwatch-a i blizza, po meni osigurana.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Evo ja nisam okoreli fan blizarda, tfa.... nisam ni tinejdzer nego iam 32.

 

Overwatch pisa po svemu sto je izaslo od kvejka3/live na ovamo sa strane kvaliteta multiplayer pucacine. Nervira me kolko je nekad sa tehnicke strane defektna i nervira me sto koncept nije takav da je primenjiv na duel, ali je pogodjena sustina igre. Skillcap je dovoljno visok da moze da igras bolje od nekog i da ne zavisi od hero picka nego od sopstvenog skilla i to je to.

 

Na primer.. od poslednjih pucacina sam igrao doom u multiplejeru.. majko mila koja jadnost. 

 

Nadam se da novi kvejk nece biti ni priblicno dumu.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pesma-mrtve-dece said:

Evo ja nisam okoreli fan blizarda, tfa.... nisam ni tinejdzer nego iam 32.

nisam ni ja blizz, ni tf fan, imam 28 i odigrano 250+ sati..  igrao sam kad god sam stizao od kako je igrica izasla, nego me sad malo stiglo zasicenje, valjda jer ne mogu preko 62 ranka na comp, pa sam odustao. :) ali mi smo u manjini u odnosu na mladje narastaje, na koje blizz najvise racuna. pokusavao sam fatboyu da kazem da nije upravu kad kaze da ce dumre igrica uskoro. :)

 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da postoji (za sada / i dalje) izuzetno mali broj game dev kompanija koje sebi mogu da dozvole i fejl i izdavanje igre kad god žele i kojekakva sranja. jedna od tih kompanija (ako ne i jedina) je blizzard. oni da im overwatch igra 5 ljudi na celoj planeti bi ga gurali dok od njega ne naprave nešto što će igrati milioni - i ovoj ili onoj formi. 

Druge firme nemaju taj kapacitet. Ili gledaju stkriktno kroz pare, pa gase kad ne donosi keš (ea, activision) ili su suviše male da bi mogle da izdrže to da čekaju x godina / meseci da nešto naprave od (polu)propalog projekta. Eno tone MOBA koje su kvalitetom tu kao HotS ali su pogašene jer nisu blizz.

Link to comment
Share on other sites

evo ja razmisljam da batalim csgo i probam ovo. samo sam gledao na twitchu, ali mi deluje da igra ima solidan competitive/casual balans, sto mi odgovara. cs ne mogu da igram kezual, a problem sa cheaterima mi je jednostavno preko glave, na dotu mi ne pada na pamet da se vratim, tako da...jos kada ne bih morao da pljunem 45e prvo za igru da bih je uopste probao...

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lucky said:

Dobro sad, i tvoja izjava je malo "neprecizna" jer ima 15 miliona prodatih primeraka, što svakako ne znači 15 miliona igrača. 

apsolutno su svi preneli da ima 15 miliona igracha, ukljucujuci i glavni twitter nalog: 

tako da ako oni seru, serem i ja :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se poprilicno stisao sto se tice overwatch-a, ali ne zato što mi je igra dosadila ili sam prezasićen istom, već zbog manjka slobodnog vremena (got 2nd job - 13-17h work/day). Kad god mi se ukaže nešto slobodnog vremena (uglavnom vikendom) potrudim se da odigram koju partiju i bude mi skroz fun.

Blizz se posle samog launcha potrudio da eliminiše chitere i da im do znanja da to neće tolerisati, tako da im je to još jedan + od mene. Igra može da se igra full competitive, ali ujedno i casual, što mi takođe odgovara.

Nadam se da će fiksovati 20 tick rate kako ne bi dolazilo do hook-ova kroz zid sa Roadhog-om koji me maksimalno iritiraju :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sa1Nt said:

tako da ako oni seru, serem i ja :)

nisam možda lepo objasnio, video sam i ja to saopštenje. Ali niko ne precizira šta je tačno 15 miliona igrača i trebalo bi videti kako oni to gledaju, jer 15 miliona igrača može lako biti 15 miliona prodatih primeraka a najverovatnije je 15 miliona onih koji su se od launcha ulogovali u igru. Jedan deo njih se više nikad nije ulogovao (ne bi verovao koji procenat otpada na biznis priču, medije, partnere, ljude iz firme, poklonjene kopije ....). Jedan solidni deo otpada i na konzole gde su išli bandlovi i prodaja uz nove sisteme itd. Znači, ne kažem da broj igrača nije veliki, samo kažem da to nije 15 miliona. Na kraju krajeva ne znam CS ima ko zna koliko desetina miliona prodatih primeraka i "igrača" ali u peaku je značajnije manje a pitanje je i koji je broj aktivnih igrača u periodu od 30 dana npr.

 

na kraju krajeva, imaš i veliki broj onih koji su kupili, videli da im se ne dopada i batalili. nisu svi stigli da probaju tokom otvorene bete.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...