Jump to content

Marvel Movies & TV - MCU, Fox, Sony, etc


Recommended Posts

pa odgledao sam sve superheroj filmove u toku prošle godine. nisam bio pogledao ni jedan, a onda sam u mesec dana bukvalno sve pogledao, sve Torove, Kepove, Hulkove, Ajronmene, Betmene, Strejndžove i Supermene, Iksmene, Vulverine, Fantastičnu četvorku i tako redom. jedino Spajdermene nisam gledao, za to nisam stvarno imao živaca, ali sam zato gledao i jebenog Antmena i Dedpula i Henkoka. čak sam odgledao i Vočmene i Samoubice, i sve ostale nadljude. baš sve što je izašlo sam pogledao. nisam pratio stripove - to je tačno, ali sam sve filmove pogledao i sve mi je imalo nekog smisla i reda, ali sad vidim kako samo narasta broj superheroja.

mene interesuje ima li nekog reda i poretka ili je sve na izdrkanim producentima, pa kako kome dune da napravi još jedan film o nekom kupusmenu ili podrigmenu ili prdmenu.

zar ne postoje neki tier-ovi za ove superheroje, neka klasa, granica (makar dobrog ukusa, ako ne neka gikovska granica) ili možemo da očekujemo i Super Hika u nekoj ekranizaciji. mislim, već superžena je bila previše za moj ukus, a sad ovi Crnci mačke i ovi Betmenovi komedijaši su možda tačka kad napuštam superheroj lorove.

pa zar je moguće da Mračnom Vitezu, jedinom superheroju bez supermoći, veličanstvenom i neprikosnovenom solisti, čoveku koji drži Zupermena u šaci, treba pomoć za bilo šta... i to od onakvih likovato me je preseklo, kad sam video trejler pred Blejdranera... Betmen šlepa neke nikogoviće sa sobom. je li dotle došlo, gospodine Vejn?!?!?!?

a one transnigere neću da komentarišem, pokušavam da potisnem.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nalik UPT-u, stvorio si neki svoj narativ i onda uglavljuješ elemente u ono što ti misliš da je Jedina Istina.

Nemam nameru da vrednosno ocenjujem, samo ti izlažem kako sve stoji.

Justice League (DC ekipa sa sve Betsom), postoji brat bratu više od 50 godina, sa manje više redovnim izdanjima kroz decenije, plus nekoliko relaunchova i rebootova. I bolje da ne znaš koji sve retardirani superheroji su deo JLA.

Filmovi i serije se prave skoro isključivo od, kako ti kažeš, top tier likova, a Marvel i DC u svojim izdanjima imaju bukvalno stotine manje ili više idiotskih heroja.

To što se ti plašiš žena i crnaca, ne znači da Black Panther nije jedan od najprepoznatljivijih Marvel likova u 21. veku, a nastao je isto u eri Li/Kirbi. O Wonder woman da ne pričamo, pošto je ona posle Batmana i Supermana ubedljivo najjači brend cele DC linije.

I naravno da u tome ima politike, ali gde nema?

Zamisli, čak je jedan od najpoznatijih scenarista Black Panthera CRNAC?!?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

ne plašim se žena i Crnaca, nego mi stomak reaguje kad im se da prefiks "super-". ono...

istina jeste Jedna, možda ne moja, ali kao jedinstvenost - u svakom slučaju. polazeći od sopstvenog nesavršenstva, dapače, ja zauzimam mesto jedine istine samo da bih je brusio razumnim kontrargumentima, a ne da bih odbio raspravu.

za Čudovišnu Ženu sam čuo i ranije, čak nije ni film toliko loš, ali mi ona, kao i Žena Mačka, označava naprsline dečačkog sveta, kraj jedne Istine i njenu zamenu nečim drugim. da je bar parodija pa da se smejem... a pošto je istina jedna, onda to što je menja... zaključi sam. nevezano za politiku, radikalni feminizam na stranu, radi se o estetici i razumu. moć sa mini suknjom ne ide. odnosno ide - ali u toj moći nema ničeg natčovečanskog, naprotiv, to su htonske energije.

napredna crnačka izolovana supercivilizacija... bolje da ne nastavljam. mislim, i mali Crnci treba da se identifikuju sa svojim herojima, naravno, ali očekivati od mene aplauz tom prilikom je možda previše. naposletku, bolje i da imaju svoju supercivilizaciju nego da mister Vejn pocrni u nekoj iteraciji. ili da dobije suknju. ili kurac u dupe.

naposletku, dobio sam odgovor koji sam tražio. pumpa je povukla mulj, pa sad defiluje šoder velikim ekranom. 

samo još jedna stvar... kažeš da je Crni Panter jedan od najprepoznatljivijih likova lora u 21vom veku, a da je nastao u vreme LI/Kirbi. koje je to vreme? je li Crnog Pantera 21vi vek probio na površinu, dok je u 20tom bio među ostalim nakazama sa hulahopkama koji su se razmnožavali kao bubarusi po edicijama decenijama? ako jeste, to mi oslikava pravac donošenja odluka u ovim lorovima, i sve mi je već objašnjeno.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bliss said:

idriz glumi heimdala. da ONOG. kome ime bukvalno znaci najbelji od belih. XD

da, ali je vratar, pa kao 'ajde.

:)))

 

21 minutes ago, nickwood said:

Drale, ajmo isto ovo na Star Wars univerzum pa da zatvaramo kafanu...

a ne.

Sila udara sve rase, klase, polove...

to što je Crnac stormtruper, pokazuje samo nivo finansijske krize u Imperiji.

tamo imamo plišanog slona koji svira klarinet, tako da je sve manje-više moguće.

uostalom, zaljubljen sam u Džin Erso odnedavno.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Beti i Zupermen su sasvim dovoljni. ali ova menažerija, pazi AKVAMEN, jebote, podseća me na one Skeletonove spodobe iz Hi-Mena i Gospodara Svemira, je potpuno sranje.

mislim, okej je što bubuljičavi gik, koji drka u čarapu na crtež superžene u skoku, pa joj se naziru gaćice, ima u glavi 377 raznih akvamena i ostalih rokstedija, ali morala bi se selektivnije koristiti ta bulumenta u filmovima. jer, bubuljičavih gikova nema toliko da opravda ovakve gnusnosti koje su doživele ekranizaciju.

izgleda da je pomama za superherojskim filmovima dovela do ovog neukusa i bljuvotina, kao u ekonomiji kad se, zbog jeftinog novca pogubi investicioni kriterijum, pa sve ode u kurac. dekadencija i prezasićenost. uskoro će da pukne na box-office-u prvi film sa nekim akvamenima i grin lanternima i transcrnjama i sokoženama, ljudi će protresti glavama i reći će JEBOTE ŠTA JA OVO GLEDAM KAKO SAM DOSPEO OVDE JEBOTE JEBOTE i narednih 5 godina neće biti snimljen ni jedan superherojski film, pre nego što stidljivo i uz ogromno poštovanje raspojasani producenti ponovo počnu da uvode SAMO Betija i Zupera. 

prosto ciklus. kome je ovo do jaja sad mu je trenutak da uživa u sadašnjosti.

eto, meni je na primer sasvim lepo leglo postepeno i razumno uvođenje novih superheroja pratioca u serijalu Avendžers. malo Kep, pa malo Ajronmen, pa Nataša, pa čak i onda onaj Crnja sa krilima ne bude toliko previše. postepeno ih i nenametljivo uvode kroz nekoliko filmova. KAKAV JEBOTE AKVAMEN?!?!?! ALOOOO!!1 pomaže Betiju. haos...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 taj akvamen je stariji od tvojih roditelja, a ne od tebe 

onda se ti zhalis kako je on abitan za filmove, jer si jednostavno ispustio taj deo pop kulture ...i tu je kriv dc? =o)

uostalom, sto smo stariji sve manje filmova se pravi za nas jer holivud gadja mlade od 12 do 30g

uglavnom, uvidjam da ovi tvoji postovi vise odrazavaju potrebu da viches "djeco, bjezhite s mog travnjaka" nego da konstruktivno sudelujes u temama

tako da ćeš vrlo skoro dobiti topik za tu specifičnu vrstu postova, jer iako je ljudima zabavno, nije im mesto u dedicated topicima u kojima se pojavljauju

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je gotivna ova srpska istorija, ali ovi NEMANJIĆI SU MI ONO POTPUNO RANDOM DEMENTI OTKUD ONI

#selfie #kafanaponedeljkom #drugaritze

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kole said:

 taj akvamen je stariji od tvojih roditelja, a ne od tebe 

onda se ti zhalis kako je on abitan za filmove, jer si jednostavno ispustio taj deo pop kulture ...i tu je kriv dc? =o)

uostalom, sto smo stariji sve manje filmova se pravi za nas jer holivud gadja mlade od 12 do 30g

uglavnom, uvidjam da ovi tvoji postovi vise odrazavaju potrebu da viches "djeco, bjezhite s mog travnjaka" nego da konstruktivno sudelujes u temama

tako da ćeš vrlo skoro dobiti topik za tu specifičnu vrstu postova, jer iako je ljudima zabavno, nije im mesto u dedicated topicima u kojima se pojavljauju
 

oh SOU REY što sam prekinuo geek circlejerk.

keep up the good work.

on the serious note, niko meni nije kriv što sam propustio Akvamena, ali ne vidim zašto ne bih mogao na dedicated topiku da ispljujem sve redom? evo, sad sam video Akvamena i on je sranje. i Crnja android je sranje i Superbičarka je sranje i tehnonigeri su sranje. i poplava svih tih filer superheroja je takođe sranje. i šta sad? kako to nije konstruktivno? ja jasno iznosim vrednosni stav o odnosu Holivuda prema nama glede superherojskih filmova. topik je o superherojskim filmovima/serijama.

ja, baš zato što nisam iščitao sve Marvelove i DC edicije o svima, znam samo ono što je ekranizovano. meni su inače ti superheroj stripovi u principu teško sranje. jedan Hitman je Strip sa velikim "S", za sve one nebuloze u trikoima i helankama. i kao takav, edukovan sa ekrana, za mene postoje neki kao GLAVNE BAJE superheroji i postoje svi ovi ostali. možda tako nije u stripovima, ali u filmovima su Beti i Supermen glavne baje, meni to tako izgleda. i sad, iako možda dobrodošlo ljubiteljima "knjiga je bolja" priče, meni se razvodnjava taj svet, ne obogaćuje se, nego, NOTA BENE, razvodnjava. i besan sam. tako je Igor bio besan što je Starbak u Betlstar Galaktici postao plavuša, verovatno je povraćao što se Starbak i Adama muvaju, tako sam i ja besan što je Revolveraš pocrneo, a nerviram se i zbog poplave abitnih superheroja. zato mi je prava mera uvek bio Vočmen (VRHUNSKI FILM), jer oni NISU superheroji iako se oblače u helanke. oni piju, siluju, ubijaju nevine,. imaju podočnjake i svi ti njihovi šljašteći kostimi izgledaju baš kao parodija, što i treba da bude sve u vezi sa tim šljaštećim kostimima.

meni je jasno da ne može baš svako da podnese moj veličanstveni stil, ali ja imam dovoljno uljudnosti da ne uznemiravam nežne bubuljičave dušice u njihovom svetu pod maminom suknjicom, te ću sam sebe izmestiti tamo gde se vode zanimljiv(ij)e rasprave, bez potrebe da mi iko ukazuje gde mi je mesto.

edit:

sad sam video da sam malo preterao. neću da brišem, kao sisica, samo ću da kažem: izvini i ne ljuti se, Kole, na mene što sam bio prek i osoran. toliko si nam nedostajao da smo te idealizovali toliko da smo zaboravili koliko umeš da budeš ljut na nas koji promičemo pod tvojim nogama.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, nisam gledao, mada sam video trejler. u svakom slučaju je sranje jer je generička kopija.

od Rusa očekujem Baba Jagu protiv Vesne, recimo, u epskoj bici za budućnost sveta, davne 2000 i neke po srpskom kalendaru.

mada ovaj skroz levo četnik ima kolovrat na grudima, možda su Rusi ipak na tragu nečeg zanimljivog. pogledaću tufilm, pa ću ti javiti, dobri moj.

a onaj skroz desno je možda klon Zimskog vojnika.

:))))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj. Ako su ti marvel i dc smece koje izazivaju povracanje, zastitnike neces preziveti.

 

Bolje uzmi i citaj The Boys kao alternativu superherojstini Marvela i Dc-a.

 

Boys6445.jpg

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jel gleda neko Runaways?
Odgledao prve dve epizode i blago receno sam preodusevljen koliko su verni stripu, koliko je odlican kasting (u odnosu na strip jelten) i koliko sve to izgleda full.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...