Jump to content

Fargo TV serija


Recommended Posts

vrh vrh vrh !!!!! odlican kraj !!!!!

 

What was your favorite part to write in the finale?

When I worked on Malvo's endgame, originally I had something more intricate where Billy went through a transformation to make himself look like an FBI agent. The only conversation I had about it with Billy, he said "It feels like a lot of effort just to get close to these guys. It's also the only thing he's done where you see him doing it and you know what he's doing and then he does it." I thought he was right about that. So I changed it to Malvo grabbing the guy from the used car lot and using him. I also decided the guy from the used car lot would be the guy who decided not to buy life insurance from Lester in the pilot. I liked that.

Are you already thinking about a second season?

I basically just wrapped post-production on the finale, so I'm going to try to get a couple weeks off here and try to turn my brain to what's next. I love telling stories in this tone of voice and making a Coen Brothers movie, you get a lot of leeway you wouldn't get otherwise.

Edited by Ivan_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iskreno nemam pojma, jer nema source'a da je serija gotova i da se nece snimati druga, a opet ne znam ni sta bi snimali u toj drugoj...

Inace, sto se tice toga da je po istinitom dogadjaju, postoji teorija da nije bas sve po istinitom dogadjaju, zbog one torbe torbe sa novcem, jer se film zavrsava sa njom... tako da je ovo na neki nacin nastavak onda toga, ili sta, ili sam ja prolupao, nemam pojma... 

EDIT: U stvari, ipak sam prolupao... kapiram da je po istinitom dogadjaju ovo, ali sta je onda sa filmom koji je isto uradjen po istinitom dogadjaju... nije mi bas najjasnije... onda je ovo nastavka istinitog dogadjaja? :D

 

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Fargo_(TV_series)#.22This_is_a_true_story.22

 

zbog ovoga im treba jebati mater

dakle, samo da na pocetku svake epizode umesto '... the rest has been told exactly as it occurred.' stoji 'veliki broj dijaloga i likova su prilicno bajkoviti i nemaju bas mnogo veze sa mozgom', sve bi bilo u redu :D

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Citao sam negde kako film uopste nije po istinitom dogadjau vec da su to rekli da bi zainteresovali gledaoce

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odgledao Fargo, atmosfera je napeta skoro sve vreme, zanimljivo je koliko se glavni lik menja vremenom i bili bob koji je oprao, swe pohvale!

Ali

Zapala su mi za oko određena preterivanja tipa padanje onih riba jer ih je digao vetar (lol) i recimo scena iz lifta kada odu gore pa se spuste skroz dole, lik skloni leševe i to kao niko nije izvalio :)

Al' to možda zapravo i prati koen trip da iz gluposti i slučajnosti izlaze užasne stvari tako da možda i nisu opravdane ove zamerke.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odgledah Fargo. Vrhunski napisana serija, vrhunska muzika, Bili Bob je uništio sve pred sobom, ima puno interesantnih detalja vidi se da je pedantno urađena serija. Jedino šta mi se nije dopalo je Martin Friman iz dva razloga, prvo jer nije uspeo sa američkim naglaskom i drugo što je već počeo da smara sa neprestano istom ulogom u svim filmovima. Mada je i pored toga gotivan kao pojava.

 

Imam i jedan problem sa serijom. Osim zapleta koji je maestralan i nadrealan, serija ne nudi ništa više osim poruke da je svet u kome živimo gadniji od onog kakvim ga zamišljaju dobri ljudi. Ta poruka nije neka i ne mislim da svaka serija mora da ima poruku ili neku dubinu, ali se onda postavlja pitanje da li sam morao da gledam. Nisam. Da li sam uživao dok sam gledao. Jesam. Tiruliru!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam gledao seriju ali veliki broj rurovaca je nahvalio ovde, a makar jedan od njih nije moron :) tako da me sad baš zanima što ti se ne dopada, pošto mi ne deluje da si napisao "tek tako" da je loša.

 

eh, ovo sam nešto očekivao da će biti simpatično, baš mi nedostaje tako neka serija :)

pa ne znam koj im je, kucao sam na search fargo da vidim sta su pisali ljudi jer mislim da sam i ja video kako je hvale ovde pa skinuo odavno i tek sad gledao ali na search nista nije naso pa da procitam.

ok

prvo na pocetku svake epizode pise da je po istinitom dogadjaju. sad ce paljevine koju su dublje usle u materiju da kazu da je to zbog filma brace coen koji se zove kao i serija i koji pocinje sa istom izjavom i da je to fora koju ja ne razumem jer nisam u toku ili nisam pametan kao one. ne to nije zbog toga. to je zato sto su pisci scenarija svesni koliko je klimava prica i time su hteli da je ucine watchable(bar nekim osnovim grupama).

The events depicted in this film took place in Minnesota in 1987. At the request of the survivors, the names have been changed. Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred

ljudima koji nikad nista nisu pisali je mozda malo teze da razumeju cemu ova recenica sluzi i koliko ozbiljno utice na average consumera

kad za neki video materijal pise da je po istinitom dogadjaju to ima ogroman uticaj na sveopsti utisak konzumera. nema ko oko mene nije flesirao kad za neki film pise da je po istinitom dogadjaju, odusvi se covek filmom duplo vise zbog toga. aj ti sad objasni nekom da to sto je nesto bazirano na istinitom dogadjaju cini malecni deo filma, mozda generalni storyline, najosniji obrisi filma dok je sve ostalo izmenjeno.

u fargu su otisli dalje. svesni koliko je serija nerealna i nemoguca oni se nisu zadovoljili da napisu samo da je bazirano po istinitom dogadjaju vec su ovih par recenica stavili da se konzumer bas primi kad vidi APSOLUTNO NEMOGUCE STVARI koje se u seriji desavaju. mozda bi se uspavkani konzumerov mozgic i pobunio protiv tolikoh shita ali te recenice sa pocetka. gledaj ti koliko je jaka ova recenica  "Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred" i koliko drzi konzumera u nekom cudnom stanju prihvatanja.

scenario je jebeno jeftin i nerealan. kako ja da konzumeru objasnim da je nemoguce ubijati ljude u malom gradicu i setkati se. jos uhvate milicajci psihopatu, on im proda pricu da je pop, oni ovlas provere i puste ga. to se nikad ne bi desilo. ali nikad. da ne pricam o nerealnosti dogadjaja koji se kasnije desavaju. pisci serije su svsni toga i ono sto esktremno bedne karaktere i jebeno jeftin scenario i zaplet vezuje su jebene recenice da je po istinitom dogadjaju. bez tih recenica bi se serija smrvila u ocaj cak i pred ocima prosednog konzumera.

serija iz scene u scenu vredja gledaoca, mene mrzi da sad opisujem ne znam koliko scena ali kada bi seli zajedno da gledamo obecavam ti da bi zalio vreme utroseno na seriju jedno mesec dana. mozda i ne bi, posle nekog vremena pocnes da se smejes od kolicine trasha.

ako insistiras opisacu jos par scena iz svog ugla za koji mislim da je realan :)

brzosam i dosta pisao, izvinjavam se na verovatnim pojedenim slovima i greskama

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam koj im je, kucao sam na search fargo da vidim sta su pisali ljudi jer mislim da sam i ja video kako je hvale ovde pa skinuo odavno i tek sad gledao ali na search nista nije naso pa da procitam.

ok

prvo na pocetku svake epizode pise da je po istinitom dogadjaju. sad ce paljevine koju su dublje usle u materiju da kazu da je to zbog filma brace coen koji se zove kao i serija i koji pocinje sa istom izjavom i da je to fora koju ja ne razumem jer nisam u toku ili nisam pametan kao one. ne to nije zbog toga. to je zato sto su pisci scenarija svesni koliko je klimava prica i time su hteli da je ucine watchable(bar nekim osnovim grupama).

The events depicted in this film took place in Minnesota in 1987. At the request of the survivors, the names have been changed. Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred

ljudima koji nikad nista nisu pisali je mozda malo teze da razumeju cemu ova recenica sluzi i koliko ozbiljno utice na average consumera

kad za neki video materijal pise da je po istinitom dogadjaju to ima ogroman uticaj na sveopsti utisak konzumera. nema ko oko mene nije flesirao kad za neki film pise da je po istinitom dogadjaju, odusvi se covek filmom duplo vise zbog toga. aj ti sad objasni nekom da to sto je nesto bazirano na istinitom dogadjaju cini malecni deo filma, mozda generalni storyline, najosniji obrisi filma dok je sve ostalo izmenjeno.

u fargu su otisli dalje. svesni koliko je serija nerealna i nemoguca oni se nisu zadovoljili da napisu samo da je bazirano po istinitom dogadjaju vec su ovih par recenica stavili da se konzumer bas primi kad vidi APSOLUTNO NEMOGUCE STVARI koje se u seriji desavaju. mozda bi se uspavkani konzumerov mozgic i pobunio protiv tolikoh shita ali te recenice sa pocetka. gledaj ti koliko je jaka ova recenica  "Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred" i koliko drzi konzumera u nekom cudnom stanju prihvatanja.

scenario je jebeno jeftin i nerealan. kako ja da konzumeru objasnim da je nemoguce ubijati ljude u malom gradicu i setkati se. jos uhvate milicajci psihopatu, on im proda pricu da je pop, oni ovlas provere i puste ga. to se nikad ne bi desilo. ali nikad. da ne pricam o nerealnosti dogadjaja koji se kasnije desavaju. pisci serije su svsni toga i ono sto esktremno bedne karaktere i jebeno jeftin scenario i zaplet vezuje su jebene recenice da je po istinitom dogadjaju. bez tih recenica bi se serija smrvila u ocaj cak i pred ocima prosednog konzumera.

serija iz scene u scenu vredja gledaoca, mene mrzi da sad opisujem ne znam koliko scena ali kada bi seli zajedno da gledamo obecavam ti da bi zalio vreme utroseno na seriju jedno mesec dana. mozda i ne bi, posle nekog vremena pocnes da se smejes od kolicine trasha.

ako insistiras opisacu jos par scena iz svog ugla za koji mislim da je realan :)

brzosam i dosta pisao, izvinjavam se na verovatnim pojedenim slovima i greskama

 

bezveze si se uhvatio za to "istinita priča" i slične stvari. nije fora toliko u fargu koliko si potpuno omašio trip dok si gledao bilo šta u šta su umešana braća koen :)

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Al se čovek uhvatio gimika da je serija po "istinitim" događajima, pa ne pušta. Meni je već u prvoj epizodi bilo "e jeste sad" da se baš sve tako negde desilo, posle to u potpunosti izignorišeš i gledaš seriju kao seriju. A kao takva je maestralna i brutalna moderna satira/bajka o vuku koji se obreo međ jaganjcima i ne može da veruje koliko mu se svi nameštaju na zicer, na konto paralele da postoje tako te uspavane američke palanke sa gomilom pumpking-head stanovništva za koje je apsolutno nepojmljivo da postoje takvi likovi nalik Tortonovom liku. Samo deo u kojem lik priča priču o čoveku koji je hteo da pomogne čovečanstvu je jedan od bisera iz serije koji je bar meni ostao u sećanju, a kamoli gomila ostalih stvari. Mislim da su producenti bili u fazonu "oni Fargo film je odličan, baš bi mogli malo više da produbimo i istražujemo tako tu neke stvari i momente. Napravimo seriju ondak, i nazovemo je upravo Fargo, jer da smo je nazvali bilo kako drugačije, svi bi smarali da je "kao film Fargo".

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Laz da je serija po istinitom dogadjaju je veoma gnusna stvar i ne bi bas toliko olako presao preko toga. I meni se serija manje svidjala kada sam procitao da je to laz. 

 

Nerealnost serije zanemarujem jer su sve serije takve.

Gluma je u seriji je odlicna ( od vodecih uloga).

Vecina likova su ( za americke serije )dovoljno duboko razradjeni. 

 

Dobra je serija.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Upravo odgledah. Vrh je serija.

Što se tiče nerealnosti:

već u bukvalno prvoj sceni imamo lika koji se oslobađa iz prtljažnika, i koji umesto da beži od automobila, po mogućstvu putem i tako zatraži pomoć, on radi potpuno suprotno - krene ka vozaču koji ga je oteo, šeta se ispred upaljenih farova i beži go u šumu. pa mislim lol jebeni :D

Mislim više mi je smetao (ako se može reći dam i je smetao, pošto nije) ovaj tip nerealnosti, dok na primer nije smetalo to što se lik šetka i ubija ljude sasvim ležerno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja sam sve kapirao da je inace  50% izmisljenih stvari kada pise da je zasnovano na istinitom dogadjaju

kako se radnja odvija a odgledao sam 4 epizode nekako mi je svejedno da li je istinita ili ne, i dodjem na topik i vidim da nije i ono sta god, torton uvek izuva, 

 

billy bob thornton mi je fenomenalan od kad sam odgledao http://www.imdb.com/title/tt0307987/?ref_=nm_knf_t3:)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Ovo više deluje kao neki DLC za GTA5, previše stvari su strpali u trejler, ali sumnjam da će da omane. Nik Oferman bez brkova :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...