Jump to content

General Movie News Thread #3


Recommended Posts

stvarno, lik (i sam film naravno) je dobrim delom uticao na moj filmski ukus, cela ta finalna scena sa njim je u top 3 epskih momenata u filmu za mene, i uvek joj se vracam

secam se jos i Split Second lol, da sam kao klinac gledao na vhs-u milion puta 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Besplatno gledajte srpske filmove na novopokrenutom YouTube kanalu Filmskog centra Srbije
Filmski centar Srbije (FCS) je pokrenuo vlastiti YouTube kanal na kome će posetioci moći besplatno da gledaju srpske filmove.

U ovom trenutku pred gledaocima su kratkometražna igrana i dokumentarna ostvarenja, a okvirni plan je da se svakog dana pojavi po još jedan film u ponudi ovog kanala.

Od sinoć u ponudi su sledeći zapaženi i nagrađivani filmovi: "Žicka", kratki igrani film Ivana Bukvića; "Samo devojčice plaču", kratki igrani film Vladimira Milovanovića; "Tako mi na istoku", dugometražni dokumentarni film Katarine Mutić; "Tranzicija", kratki igrani film Milice Tomović, "Život traje tri dana", kratki igrani film Katarine Koljević; "Kamen u ruci", kratki igrani film Stefana Ivančića, navode iz Filmskog centra Srbije.

https://www.youtube.com/channel/UCTJ94uYAKma4h3uwq98XrCA/videos

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovo je možda propušteno

Prošle godine je izašao 4K remaster Aliena. Prethodno su postojale dve verzije (bioskopska iz '79 i kao fol director's cut iz 2003), a sad da ga dodatno zabibere, najnoviji director's cut više liči na originalni bioskopski nego na onaj iz 2003 (koji ionako nije bio pomak u pravom smeru):

https://www.imdb.com/title/tt0078748/alternateversions

Quote

In April of 2019 Ridley Scott re-released Alien in 4K HDR for both the Theatrical version and the Director's Cut. The biggest changes to the film made were to the Director's Cut. The Cocoon scene with Dallas was omitted*, along with various cuts and additional scenes added in for pacing purposes. For example, the new Directors cut includes the Dallas with Mother scene in which Dallas is informed of his fate which was not in the original 2003 Director's Cut.. Since the re-release of Alien in 4K it has been unclear why Scott continued to market this cut as the "2003" version when in fact it should be labeled on the cover as the "2019" Directors Cut considering the gross amount of previous scenes omitted from the '03 version and the changes made in the new cut.

* ovo nije postojalo u bioskopskoj verziji i u suprotnosti je sa "kanonom" serijala, npr.

TL;DR Bioskopska verzija je i dalje najbolja.

Link to comment
Share on other sites

Može taj, a može i ovaj jer je malo manji (slika takođe odlična) i ima više seedera

Alien.1979.THEATRICAL.iNTERNAL.CRF.1080p.BluRay.x264-MOOVEE

U imenu MKV fajla stoji Director's Cut ali su se zeznuli, jeste theatrical verzija (proveravao sam scene, sve je po PS-u).

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 12:38 PM, voodoo_ said:

Može taj, a može i ovaj jer je malo manji (slika takođe odlična) i ima više seedera


Alien.1979.THEATRICAL.iNTERNAL.CRF.1080p.BluRay.x264-MOOVEE

U imenu MKV fajla stoji Director's Cut ali su se zeznuli, jeste theatrical verzija (proveravao sam scene, sve je po PS-u).

bukvalno mi se jedno 10 dana mota po glavi da skinem alien da pogledam kad sam već krenuo da gledam ponovo neke starije i evo taman super. met'o sam da se skida.

Link to comment
Share on other sites

ima li jos nekog ovde ko gleda ove klasike jednom godisnje :)

 

anyway skinuo sam kada se pojavila 4k verzija i nisam mogao da pustim film na svom 4k tv'u sa bilo kojim plejerom je seckalo kao da imam celeron ba 800 mhz, a posle sam zaboravio detaljnije da guglam

pa ako ima nekakav tip and tricks

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, G!!! said:

anyway skinuo sam kada se pojavila 4k verzija i nisam mogao da pustim film na svom 4k tv'u sa bilo kojim plejerom je seckalo kao da imam celeron ba 800 mhz, a posle sam zaboravio detaljnije da guglam

pa ako ima nekakav tip and tricks

ja to rešim tako što povežem laptop na tv - imao sam sličan problem skoro sa nekim filmom. Jest malo cimanje ali nije preveliko. ofc ako nemaš lap onda si u problemu 🙂

Link to comment
Share on other sites

zapravo imam desktop povezan na tv i nisam mogao da pokrenem Alien 4k kako treba nemam pojma zasto :] ne secam se ni koju sam verziju skinuo  tada jer sam to uradio pre vise od godinu dana mozda tek kada se pojavilo, mozda probam opet 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam ni znao, snimiće Uncharted film, igra i Marki Mark 🙂

https://www.imdb.com/title/tt1464335/

Quote

The story is a prequel to the games, starring Holland as a younger Drake, showing us details of how he came to meet and befriend Sully.

Cast

Credited cast, sorted by IMDb STARmeter:
Mark Wahlberg Mark Wahlberg ... Victor Sullivan
Tom Holland Tom Holland ... Nathan Drake
Antonio Banderas Antonio Banderas    
Tati Gabrielle Tati Gabrielle ... Elena Fisher
Sophia Ali Sophia Ali ... Chloe Frazer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/5/2020 at 12:40 PM, manson said:

Nisam ni znao, snimiće Uncharted film, igra i Marki Mark 🙂

https://www.imdb.com/title/tt1464335/

Cast

Credited cast, sorted by IMDb STARmeter:
Mark Wahlberg Mark Wahlberg ... Victor Sullivan
Tom Holland Tom Holland ... Nathan Drake
Antonio Banderas Antonio Banderas    
Tati Gabrielle Tati Gabrielle ... Elena Fisher
Sophia Ali Sophia Ali ... Chloe Frazer

Ali Tom Holand kao Nejtan, ima pet drugih glumaca koji bi mogli da budu bolji Nejtan.

Doduše verujem da će morati da sad malo sačekaju zbog TLOU fijaska 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

TENET odlozen do daljnjeg :[

Interesantno je sta ce biti sada sa holivudom i tom bioskopskom industrijom koja je i onako na udaru od uspesnosti serija i striming servisa

Mozda bi mogli ponuditi neki svoj striming, ali opet Nolana bih gledao u bioskopu po bilo kojoj ceni

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2020 at 12:08 PM, G!!! said:

TENET odlozen do daljnjeg :[

Interesantno je sta ce biti sada sa holivudom i tom bioskopskom industrijom koja je i onako na udaru od uspesnosti serija i striming servisa

Mozda bi mogli ponuditi neki svoj striming, ali opet Nolana bih gledao u bioskopu po bilo kojoj ceni

pa radiće ono što su već krenuli da rade, da prebacuju što više sadržaja na streaming servise i lansiraju svoje.

imaš i onaj meme sa sto hiljada streaming servisa danas u odnosu na netflix i hulu pre 10 godina glede torenta, to će biti smer i u saradnji sa njima će već da probaju da lansiraju što više sadržaja kroz te platforme. 

ali to je samo jedan nivo problema, drugi je i mogućnosti za snimanje, putovanje itd zbog korone, ono, blizina glumaca, druge ekipe, mogućnost da odlete u tri lepe da snime pet kadrova i vrate se nazad itd.

Link to comment
Share on other sites

pa da, ali bioskopske projekcije su jedno, i produkcije za njih, a nesto sto je zamisljeno za striming je daleko skromnijeg karaktera bilo do sada. Dizni sigurno nije krenuo na striming zato sto nece vise imati bioskopskih premijera po celom svetu... To su prosto razlicite kalkulacije pre covid-a i sada... Mene interesuje sta li sada razmisljaju da ce da rade...  Striming bioskop  lol 

@Jose Jimenez pa moguce, nisam sad video nista dalje od toga sem da se odlaze ... mada gde rade bioskopi ? u evopi ? kini ? indiji 😛

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...