Jump to content

House of Cards (2013- )


Recommended Posts

Izvorni roman i mini-serija pratili su kraj vladavine britanske premijerke Margaret Tatcher te borbu za nasljednika njenog mjesta. Američka serija posudit će koncept i ideju, te je adaptirati za lokalno podneblje, a Spacey će glumiti republikanskog političara koji se bori za prvo mjesto u državi. Autori serije su Fincher, Spacey te Beau Willimon, nagrađivani kazališni autor koji je lani bio nominiran kao scenarist filma The Ides of March (Martovske ide), baziranog na njegovoj kazališnoj drami. (c/p)

imdb : 9.1/10 from 122.000+ users

Skinuo prvu sezonu... 4.5gb svih 13 epizoda, za sada odgledao dve i i dalje me drzi... ko je voleo serije tipa Damages illi uopste te neke politicke price verujem da ce mu biti zanimljivo, pogotovo jer glumi Call of Duty negativac Kevin Spejsi :D

 

House-of-Cards-Commentary.jpg

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

u startu su planirane tri sezone

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Realno kida prica i njegova gluma. Nisam bio siguran na pocetku za te momente kad prica prema kameru, ali kasnije sam skontao da je to ustvari jedan veliki plus i meni licno je do jaja.

 

Spejsi carina najveca. 

 

Pitao sam se non stop kad ce da pocnu te ubistva i zaplete sa strane, i to se desilo u drugu sezonu, od tada je postao puno vise zanimljivije

Link to comment
Share on other sites

odgledah sve, vrh serija zaista, spejsi car

o/

negde procitah da ce 2015. biti nova sezona, sumnjam da ima sta jos da se doda ali ajd da vidimo kakva ce biti ukoliko bude uopste

 

Nisam nasao nigde informaciju za 4 sezonu, ali nadjoh ovo i lepo se nasmejah na zanimljivije teorije ljudi :D 

 

http://www.reddit.com/r/HouseOfCards/comments/1yygd5/why_house_of_cards_will_only_be_4_seasons/

Mada, ni na imdb ne pise da je serija gotova, tako da je sve moguce :)

Link to comment
Share on other sites

Оригинал има 3 сезоне, и амерички римејк прати причу истог, мора бити још једне сезоне јер... 

...

боље да нисам гледао оригинал : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Niko nije produzio da gleda ovo? :)

Razocarali su me prve 3 epizode iskreno, ocekivao sam mnogo vise. Ova 4ta je kolko-tolko bila zanimljiva, ocekujem veci zaplet u sledece epizode, jer ako nastavi tempo ovako bice sranje sezona. 

Edited by tower-
Link to comment
Share on other sites

OStalo mi još samo dve epizode da završim poslednju sezonu. Mogu slobodno reći da su sjebali sve što je valjalo. Sveeee. Serija nema ritam, delovi priče se tako sporo odvijaju da je to mučno gledati.

Priča je na momente tooolikooo nerealna da je to neverovatno.

Oni delovi gde se Frank i Petrov nalaze i svraćaju jedan kod drugog to talk politics je van svake pameti. Kap koja je prelila čašu jeste kad Frank odlazi u Jordan da bi pričao sa ovim. Ma da, hajde da damo američkom predsedniku da odleti u ratnu zonu gde se nalazi sa ruskim predsednikom. What?!



Prvih 9 epizoda može se spakovati u 1-2 epizode ako je gledati prethodne sezone. Tek od 10 se malo nešto počinje dešavati.

Edited by Crash Override
Link to comment
Share on other sites

i meni je treća sezona osetno slabija, iako sam pogledao samo 6 do sada

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

odgledao prve dve epizode treće sezone, i naravno nisam impresioniran... razmišljam da ni ne gledam dalje, pogotovo sad kad sam ovde i na još par mesta pročitao da su usrali seriju.

Mislim da su mogli da završe seriju na kraju druge sezone i to je to, ionako je....

 

...poenta cele serije da on ostvari CILJ, a taj cilj je da postane president of US of A, pa smo gledali koje sve metode je koristio da bi došao do toga, i to nam je bilo jako zanimljivo.... i na kraju kada je to uspeo, to je to - kraj serije, čemu dalje?

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

spojler bi bilo idealno otvarati ako ste pogledali više od pola sezone, recimo.

 

serija se s razlogom zove house of cards. gradiš je pažljivo gomilu vremena i onda jednom kad krene da se ruši ide do kraja. 

njihova je krenula da se ruši i to je to. 

 

sezona je zapravo odlična, vrhunski je odrađena, ali mi deluje samo kao ogromna uvertira za sledeću sezonu, koja bi mogla da bude poslednja. 

i smaraju do jaja gay rights momenti, ali dobro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

pa ne zove se serija tower of cards već house of cards :tf:

No, baš me zainteresiralo kako će gugl translejt reći, i rekao je хоусе оф цардс, ali je na zapadnosrpski pravilno preveo, kula od karata.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Па не, кажемо одох да направим кулу од карата. Никад нисам чуо некога да каже да иде да направи кућу од карата.

Помози Google-у и иди Contribute за Кула од карата превод :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

treća je meni bila solidno loša, ali je četvrta baš sabila. Isto na kraju treće sam bio u fazonu, meh, šta snimaju dalje, treba serija da umre, ali jebiga, prevarli smo se

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ох, почео сам ово да гледам. заинтригирало ме је што је Путин наредио сарадницима да одгледају целу ову серију. за сада (прегледао сам прву сезону и почео сам другу) видим да Путин има одличан укус за серије.

:)

Спејси мега цар. свиђа ми се цела поставка. много је прашине дигла ова серија, наводно се ради о асоцијацијама на један стваран брачни пар у америчкој политици. 

бинџујем већ данима.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

da, video sam pre godinu dve da je kao pičkoustanice doveo kod Petrova, jedna prosula čašu vina demonstrativno, brujali mediji o tome, pogledao sam čak i insert, ali me nije dojmilo, izgledala mi je ako glupava serija.

drugar mi kaže da su Rusi predstavljeni kao jedini gori od Andervudovih u seriji. meni će se svideti.

;)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...