Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

Ajd stvarno split topik za poplave, kad vec splitujete sve i svasta. Onaj jedan topik je samo za pomoc i info, treba nam jos jedan za diskusiju.

 

Btw, evo podsecanja na situaciju pre 8 godina kad se izlio Dunav kod Smedereva u samom centru grada koji delom nije ni branjen, tj. nema normalan nasip.

 

10274123_10203729740992097_6848572220251

 

10367730_10203729743832168_8380500273320

 

10256334_10203729746192227_7507072238704

 

10258859_10203729748512285_3733170016110

 

10268487_10203729750112325_7344942934892

 

10271561_10203729752952396_1123079883590

 

10382155_10203729754592437_9130885808596

 

10153634_10203729755552461_6287539954074

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

naređena celokupna evakuacija Bariča. izgleda da je pucanje brane kod TENTa nepopravljivo i da je trka s vremenom da se još uvek živi ljudi izvuku iz Obrenovca i Bariča.

 

Vučić je patetičan. ono njegovo brecanje na Vladi, ućutkivanje ministara pred kamerama, pretnje "tamo nekima" i samosažaljevanje ("neka sam ja kriv za ovu kišu"), a direktno njegovim izhavama se pokazuje dezorganizacija.

 

načelnik generalštaba nije funkcija za lokalnog šefa kriznog štaba. to bi mogao u vrh glave da vodi major neki, iskusan i proveren. niko nikom ne veruje, opšte rasulo u liniji komandovanja, bojim se, bez organizacije i plana se stihijski borimo, na mišiće.

 

NEMAŠ S KIM VUČIĆU!! eto kako rade partijski kadrovi. nemaš profiće, pa da se osloniš na SISTEM, imaš samo dupeuvlake i folere, nesposobne skorovečernjake koji ti vire iz dupeta, VUČIĆU... ne treba premijer i ministar da nose vodu i ćebiće, nego da sede i komanduju u komandnim centrima. ali, NISU sposobni za bilo kakvu organizaciju, sem za davanje izjava, pa rade ono što bi trebalo podrđeni da rade - posao na terenu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa ti prizivaj vanredno stanje gde je legitimizivano da baš sve bude u njegovim rukama.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nema on sta da priziva ili n ako ova situacija sad nije vanredno stanje onda ne znam sta jeste... Jedino da vodostaj dodje do pola Beogradjanke pa tek onda da ga proglase.

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

meni se duša kida kad vidim patnju ljudi.

 

cenim da bi u vanrednom stanju do izražaja došao sistem, tj. šta je od njega ostalo. nije da nema profesionalaca, nego su zatrpani pod slojevima partijskih poslušnika u sistemu. vanredno stanje bi profiće izbacilo u prvi plan, jer partijska govnarija bi se izmakla pred za njih nerešivim problemom. ovako sve izgleda loše. kaže Vučić "da se moli Bogu". za to ima patrijarha i monahe i monahinje. on treba da komanduje, a ne da glumata.

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

NEMAŠ S KIM VUČIĆU!! eto kako rade partijski kadrovi. nemaš profiće, pa da se osloniš na SISTEM, imaš samo dupeuvlake i folere, nesposobne skorovečernjake koji ti vire iz dupeta, VUČIĆU... ne treba premijer i ministar da nose vodu i ćebiće, nego da sede i komanduju u komandnim centrima. ali, NISU sposobni za bilo kakvu organizaciju, sem za davanje izjava, pa rade ono što bi trebalo podrđeni da rade - posao na terenu.

 

Upravo je to i bila moja poenta kad sam kacio serijal slika ministara na poplavama - njima nije mesto tamo, njima je mesto u stabu gde se rade "sta-ako" simulacije i kako na njih odgovoriti, gde ministarka gradjevine iscima 200 kamiona gradjevinskih firmi, a ne da obidje neku lokaciju gde ce preneti 20kg peska. Ipak, stava sam da dok ovo ne prodje treba maksimalno podrzati kakvi god da su im napori jer u ovom momentu nemamo bolje koji se za kratko vreme mogu ukljuciti i resavati probleme. 

 

Sto se Sapca tice oni jesu bili u panici jos u cetvrtak, taj deo nije sporan, a taj marketinski deo "pobede" jbg nek istrpimo ako to znaci da ce u narednom periodu bar biti ok. 

 

Pa ti prizivaj vanredno stanje gde je legitimizivano da baš sve bude u njegovim rukama.

 

Sve vec i jeste u njegovim rukama, tu se nista ne menja. Drale je ovde u pravu u vanrednom stanju, kakvo ovo sigurno jeste, je bitno da se zna ko komanduje i da lanac komande ide kao u vojsci jer je ovo vid rata, u ovom slucaju s prirodom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kolege iz Sremske Mitrovice koje su kod nas na seminaru upravo prekidaju sa svime i kreću kući, kažu da se Sava izlila po prigradskim delovima grada, njihov Dom učenika dobio obavezu da zbrinjava evakuisane.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Gledam ovog Vucica i njegovu transformaciju licnosti u poslednjih godinu dana... Tempo njegovog govora, pokreti, pogled, drzanje, ophodjenje prema drugima... Prosto neverovatno za tako kratko vreme takva transformacija (ili sam ja utropovao). Prisustvujemo radjanju diktatora :-)

 

A ovu farsu oko Sapca tj "borbe za odbranu Sapca"  mislim da je suvisno i komentarisati (mislio sam da od "hvatanja zavejanog deteta" necu videti gore ali sam ocigledno podcenio "Velikog"). Apsolutno se slazem sa prethodnim postovima i toliko je ocigledno da je "borba za Sabac" ustvari borba za politicke poene i pranje ruku od obrenovacke katastrofe i izbegavanje odgovornosti.

Edited by Voo Kanigia

...

Link to comment
Share on other sites

stava sam da dok ovo ne prodje treba maksimalno podrzati kakvi god da su im napori jer u ovom momentu nemamo bolje koji se za kratko vreme mogu ukljuciti i resavati probleme. 

saglasan 100%

.

 

kad sam mogao da stanem uz Slobu 1999te, iako sam demonstrirao protiv njega i pre i posle te godine, nego šta je nego ću stati uz Vučića!

 

samo, neka vidi kime je okružen, ovo će mu obeležiti ceo mandat.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ljudi, bojim se da sami treba da budemo u pripravnosti u narednih nekoliko dana, da imamo svoj lični vanredni plan za evakuaciju ili delimičnu evakuaciju, ako smo nastanjeni na sledećim potezima:

 

- obe obale Save do Beograda (od SM, Šapca, svih sela između)

- u Beogradu desna obala Save do beogradskih brda, "Treći Beograd" ceo, obe obale Dunava od Ušća uz reku do brda (Višnjica i Umka, Ostružnica)

- Smederevo

- NBgd i Zemun će biti branjeni ali i mi treba da se spremimo za evakuaciju

 

 

 

 

spremite najvrednije stvari, najvredniju i najpotrebniju garderobu, dokumenta, i čekajte uz tv, radio poziv za evakuaciju i na prvi poziv mirno i dostojanstveno izađite, upalite kola ili koristite prevoz ili idite peške, sa kolicima ili kako god i idite ko gde ima nekog blizu na uzvišici, a ko ne zna neka ide sa organizovanom kolonom. ne ostajte pogotovo ako ste na višim spratovima, voda će nadirati brzo i mnogo. SLUŠAJTE NAREĐENJA NADLEŽNIH!!!

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Cek bre, zar vec i u bgu ovakva situacija, drugari iz blokova, kakvo je stanje?

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/465795/Sava-nadomak-beogradskih-setalista

 

Ovo na slikama nije nista strasno, mnogo manje nego sto je bilo 2006. godine. Problem je sto voda bas bas brzo nadolazi, ovo je u 13:30

 

Bn1Y6oUCIAA7ig1.jpg

 

Ovo je malopre:

 

KakaoTalk_20140517_154934123.jpg

 

Razlika u visini je 30-40 cm bukvalno. Jedino sto je pozitivno je sunce koje se vidi i na slici, ali nisam siguran koliko to sad spasava. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...