Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Reddit detektivi ponovo na visini zadatka. Za one koje interesuje šta piše u pismu koje je Sansa napisala

 

http://imgur.com/a/p2mfe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Шта тачно симболизује папипић који је Олена добила?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leisure said:

 

naravno da ce Sansa da pozove Ajrijeve trupe(koje su dosta mocne i neostecene ratovima)

 

Pa da, ali je bila teorija da se obratila direktno klincu, a ne Maloprstiću.

 

Još jedno zanimljivo zapažanje sa Reddita 

https://imgur.com/a/IBiPP#7iv5O2I

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Lol, sad sam zbunjen, pa nije to bio Waif, vec ona druga klinka sto mrzi Arju, osim ako nije neki inception momenat:)

edit, glup sam, mislio sam da pricate o dzakenu, tj da mu je waif neko drugo ime, nisam ispratio:)

btw:

13407079_1179578072094651_41514387131256

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Još jednom reddit, na osnovu promo slike za epizodu 8

Spoiler

5wirEVI.jpg

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Totalni fejl od epizode

Tomen useravanje kevi u zivot kul

Hound on the prowl kul (prva scena)

sve ostalo cisti fejl sa krunisanim fejlom blackfisha

Da li se meni cini ili je ovo zvanicno claganebowl cancelled? :/

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Meni je epizoda relativno nekul, evo i zašto

Spoiler

Arjina priča od hiljadu mogućih varijanti (1. Ona i Waif dve polovine iste ličnosti, 2. Arja je napravila fejk krv da namami ovu, 3. Ono uopšte nije bila Arja, 4. Sve ono je zapravo test za Waif...) ispade na kraju totalno straightforward - da ju je zapravo ranila, i onda odjedared Arja tamo izvodi neke haos poteze, lomljenje i jurnjavu po gradu, a praktično joj creva ispadaju... Totalno lejm, ali dobro.

Nije bilo Blackfish fajta, pa jebem ih u usta čekao sam da vidim kako će da proburazi njih 20 pre nego što umre. Uopšte ceo njegov ark priče se završio besmisleno, a em je glumac car, em je karakter precarski.

Pojavilo se bratstvo bez banera, ali nema LSH, opet fail.

 

Sa druge strane Džejmijeve scene su carske, kao i scena kad su došli po Sersi i Planina im pokaže ko kosi ko vodu nosi.

 

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites


verovatno najlosija epizoda sezone, istina, sa par svetlih momenata


hound car - veliki plus, cak i bez LSK meni je cool sto su vratili brotherhood opet i sto su pokazali da su oni od prosle nedelje neki renegades a ne da su svi zastranili
bron+pod - zabavno ali generalno nebitno - malo manji plus

sve ostalo....ffs =o( 
rekli ste vec mnogo toga, al aj da i ja pljunem malo ;oD

blackfish - ne sto nije bilo siege fajta (koji je bio point cele te price par epizoda) nego su ga ubili offscreen....ffs...
briena koja je dolazila iz pickovca samo zarad 2 razgovora i posle ode nazad bez vojske ili bilo cega...toga
"i choose violence" iz trejlera od pre 3 meseca znam...i kad je to rekla sersi mislim "sace neko mnogo da najebe" ono ubi mountain 1 lika i cao =o((
interesantno, ali ja imam totalno drugacije utisak scenom oko iron thronea...nije da mi nije milo sto je sersi u sranju ali neodlucni tommen mi je sa tom svinjskom njushkom jos jadniji i ljigaviji od ludog i zlog dzhofrija...
mereen...zabavna scena sa pricanjem viceva ali opet troshe tiriona na gluposti...i vrhunac smeha sa ulaskom sa balkona da ne bi slucajno videli zmaja, dotraki fajtere i efekte

i na kraju parkur po braavosu =o(...a stomakom koji je izboden i isecen... i to sve x dana/nedelja nakon proslog encountera da bi ova bila "malo manje na ivici smrti ali opet da moze da prokrvari"...ceo tajmlajn tok okrsaja sa waif je van mozga...i na kraju...kad imaju cool recenicu "the girl is araya stark and i'm going home" imaju i mega propustenu priliku da ubace siriovo not today to death god ...lameri

ako sledece nedelje fajt za winterfel bude djubre gde shtede...pa nece ih oprati industrijski deterdzhent od internet hejta =o(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...