Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

ahah Vudu car =o) the one true god? ;o)
ne znam sto je cudno kacenje trejlera, pa ove sezone, upravo na ovom topiku je vec kaceno nekoliko trejlera za epizode, a oni se pojavljuju u utorak rano/ponedeljak kasno pa zbog boleta i njegove trosne srcke cekam petak =o)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Није ми чудно качење, већ гледање тога. То ми је кварење ужитка свеже епизоде, и зачудио сам се када сам видео да си ти окачио трејлер : )
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja okacim pa ko voli da pogleda tu je, ko oce da je safe from potential spoilers moze da preskoci =o)
mada, realno, bilo koji bitan twist nece biti ni hintovan u trejleru, nisu toliki pajseri na hbo-u =o) najbitnije sto pokaze je fragmente sa svake lokacije pa znas koji deo ekipe ce biti u epizodi

Link to comment
Share on other sites

Fina epizoda, dosta carske glume

Spoiler

Pseto car! Mada mi je malo retardirano da bratstvo bez banera uradi ono, ali serija samo aludira da su oni to uradili, verovatno je moguće da je neko drugi poklao one ljude.

Ona mala Mormont cura car!

Epizoda bez smaranja sa Deneris \o/

Blackfish badass!

Na trenutak mi je delovalo kao da je Arja preklana, i reko ma daj neće valjda i ona ovako glupavo da strada. Verovatno će da joj pomogne ona glumica. Mada su rane ozbiljne, jedna duboka horizontala i dva uboda u utrobu, od kojih je jedan fino zavrnut.

 

Edited by SavKe
  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Dobra epizoda, dva carska lika su ponovo s nama!!!

Kao što za svaku epizodu ove sezone kažem, kazaću opet. Scenaristi potpuno drugačije dramaturški pristupaju seriji. Sve ima svoje opravdanje. Tako je Pseto i vraćen, da bi nas pripremilo za Arju. I sve je u tom stilu. Dijalozi su mnogo bolji, mnogo su realniji. Razgovor između Olene i Sersi je baš takav, odličan. Kao da gledam drugu seriju.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Baš dobra epizoda

 

Na samom početku sam morao da proverim da li gledam pravi kanal, nisu mi se uklapali onako srećni i bezbrižni ljudi. :)
Sviđa mi se što smo dobili uvid u to koliko je zapravo TWOFK naškodio severu, koliku štetu su sve kuće pretrpele. 
Lady Mormont pokidala! 62 GOOD MEN!
Olenna razbila Cersei. Žao mi je samo što imam utisak da će umreti pre nego što napusti King's Landing.
Davos the Diplomat.
High Sparrow Tomenov wingman :D
Scena sa Aryom mi je delovala previše naivno. Mislim da je sve to isplanirala. Prosto ne vidim kako bi mogla onako da se šeta kroz grad, a zna da je izdala FM i zna da Waif samo čeka priliku da je ubije.
Ian McShane, iako je imao malo vremena na ekranu, je pokidao sa ulogom. Šteta što su morali da ga ubiju.

I naravno

THE HOUND \o/
 CLEGANEBOWL CONFIRMED!

cJKaZSh.jpg


 

  • Upvote (+1) 1

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

Da, da, Ian McShane pokidao ulogu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

\o/

Odlicna epizoda.

inace, samo za Boleta ;o*

“It was an evil weapon,” Bress had once told his son. 
“All the men who ever bore it were killers with no souls.”
“Why do you keep it then?” asked his thirteen-year-old son.
“It cannot kill where I keep it,” was all Bress had answered.

Druss stared at the blade. 
“Now you can kill,” he whispered.
 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

+1 za Brona
+1 za Iana, glumcina
+1 za prcanje Sersi, mada ce se neminovno obiti o glavu babi 
+1 za pseto

prve scene epizode k'o da sam Vikinge gledao :D I black fish jer pregotivan lik u seriji, valjda pozivi :D I beskonacni plus za epizodu bez smaracice zmajeve, mislim da nemam snage za jos jedan retardirani govor...

 

-za Arju, i za pricu i za nacin na koji klinka glumi... Ocigledno je da irl prolazi kroz neke zavrsne faze puberteta (i jos dodas na to mega slavu) jer joj se nesto ozbiljno desava sa glumom, iako istini za volju se i ne sjecam kako je glumila u proslim sezonama jer klinka lol ko jos obraca paznju 

 

 

Edited by Buda_
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je ta glumica totalno kul klinka irl, uopšte ne stičem taj "omg slavna sam" utisak kod nje, uvek nekako tera zajebanciju ko klasični tinejdžer (i to ne u "lud sam i pijan" fazon, nego baš se sprda kao što dete i treba da se zabavlja)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, SavKe said:

Meni se čini da je ta glumica totalno kul klinka irl, uopšte ne stičem taj "omg slavna sam" utisak kod nje, uvek nekako tera zajebanciju ko klasični tinejdžer (i to ne u "lud sam i pijan" fazon, nego baš se sprda kao što dete i treba da se zabavlja)

Da da slazem se za to, ali onda kad treba da odradi scenu u kojoj (nakon sto je provela xy sati u treningu da je "niko", nema osjecanja niti zelje) uzima kartu za brod da sto prije pobjegne pocne da pravi ovakve

Untitled.jpg

face i ostala kreveljenja(to je taj irl tinejdzerski aspekt) sa kojima na jako los i odbojan nacin pokusava da oslika "ja sam prezajebana klinka imam dvije vrecice zlata" stav to sve ispadne jako lose. 

Link to comment
Share on other sites

Ne brini Dule, poslednje 3 epizode u sezoni biće jedne od najdužih (59, 60 i čak 69 minuta poslednja epizoda!)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ivan~ said:

Baš dobra epizoda

 

  Hide contents

 

Na samom početku sam morao da proverim da li gledam pravi kanal, nisu mi se uklapali onako srećni i bezbrižni ljudi. :)
Sviđa mi se što smo dobili uvid u to koliko je zapravo TWOFK naškodio severu, koliku štetu su sve kuće pretrpele. 
Lady Mormont pokidala! 62 GOOD MEN!
Olenna razbila Cersei. Žao mi je samo što imam utisak da će umreti pre nego što napusti King's Landing.
Davos the Diplomat.
High Sparrow Tomenov wingman :D
Scena sa Aryom mi je delovala previše naivno. Mislim da je sve to isplanirala. Prosto ne vidim kako bi mogla onako da se šeta kroz grad, a zna da je izdala FM i zna da Waif samo čeka priliku da je ubije.
Ian McShane, iako je imao malo vremena na ekranu, je pokidao sa ulogom. Šteta što su morali da ga ubiju.

I naravno

THE HOUND \o/
 CLEGANEBOWL CONFIRMED!

  Reveal hidden contents

cJKaZSh.jpg

 


 

Sta je TWOFK  koji kjurac?

 

 

Mislim da je ovo treci put da pitam za tako neku retardiranu skracenicu sta je, koji moj vas mrzi da iskuckate dve reci vise....

Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno kako sam zaboravio da spomenem Bronna :D

@Buda_

 

 

Meni se čini da je ona to namerno uradila. Nelogično da se devojka koja je prošla trening da postane FM onako naivno šeta po Braavosu. Ona je jednostavno htela da se pročuje da se neka devojčica raspituje za brodove za Westeros da navuče Waif, i da "iscenira" svoju smrt i da skine FM sa vrata.

 

Već su krenuli sa thinfoil teorijama posle evo epizode, dve najpopularnije su:

 

Da je ustvari Arya koja se šetkala po gradu i koja je izbodena ustvari Jaqen koji testira Waif i zato što duguje Aryi jedno ime(ubistvo)

Druga je da Brotherhood koje predvodi Beric nikada ne bi ubijalo nedužne ljude, i zbog vešanja McShanea hintuju na *spoiler za svaki slučaj*

 

LSH

 

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

@Ramirez

The War of Five Kings. 
 

Edited by Ivan~

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Buda_ said:

 

  Hide contents

Da da slazem se za to, ali onda kad treba da odradi scenu u kojoj (nakon sto je provela xy sati u treningu da je "niko", nema osjecanja niti zelje) uzima kartu za brod da sto prije pobjegne pocne da pravi ovakve

Untitled.jpg

face i ostala kreveljenja(to je taj irl tinejdzerski aspekt) sa kojima na jako los i odbojan nacin pokusava da oslika "ja sam prezajebana klinka imam dvije vrecice zlata" stav to sve ispadne jako lose. 

 

Много већи је пропуст ова друга што је дубље иницирана, не би смела да има жељу да убије Арју нити осећај задовољства након што то ичини, а оба су присутна код ње.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ona mi od pocetka nije jasna niti sam obracao paznju na njenu pricu jer znam da je kratkog vijeka, ali to da je ona tek lol je ziva istina.Kao treniras tu mnogo godina bavis se jebenim witchcraftovima svjedocis kojekakvim cudima skidas lica sa ljudi i onda postanes ljubomorna jer ti je simpatija dovela novu djevojcicu u hram. Lawl


I nije mi jasno zasto nije istaknuto da ima jos ljudi u toj kuci covjeka bez lica, kako mi brat rece u knjigama ih ima vise... 

@nikita_
da jer bi ovo bio prvi put u istoriji televizije ili uopsteno ljudske istorije da osoba A* zamisli jedno i kaze osobi B** uradi to a ona to ne uradi na nacin na koji je osoba A zamislila... Niki pls

*- reziser
** - Arja

Edited by Buda_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...