Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

Fora je u tome što je država (u ovom trenutku država = Lanisteri) u potpunom rasulom i nemoći. Ozbiljni ljudi više nisu "država", Tywin je mrtav, Maloprstić je otišao, a debeli evnuh je u bekstvu i sada radi na svom glavnom cilju (vraćanju Targerijana, na čemu je uvek i radio doduše). U upravi države je ostala gomila nesposobnih.

Vodio se rat godinama, narod je mrtav, gladan, bedan, itd. Vojska je desetkovana, a državna kasa ne samo da je prazna, nego je u debelom minisu i dugovima, što je Maloprstić nekako umeo da balansira, ali njega više nema. U celom takvom stanju ti "moćnici" o kojima govoriš su zapravo nemoćni i tu nemoć i pokazuju, ali se trude da je maskiraju poštovanjem protokola.

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

“The Sparrows are my version of the medieval Catholic Church, with its own fantasy twist,” Martin told EW. “If you look at the history of the church in the Middle Ages, you had periods where you had very worldly and corrupt popes and bishops. People who were not spiritual, but were politicians. They were playing their own version of the game of thrones, and they were in bed with the kings and the lords. But you also had periods of religious revival or reform—the greatest of them being the Protestant Reformation, which led to the splitting of the church—where there were two or three rival popes each denouncing the other as legitimate. That’s what you’re seeing here in Westeros. The two previous High Septons we’ve seen, the first was very corrupt in his own way, and he was torn apart by the mob during the food riots [in season 2]. The one Tyrion appoints in his stead is less corrupt but is ineffectual and doesn’t make any waves. Cersei distrusts him because Tyrion appointed him. So now she has to deal with a militant and aggressive Protestant Reformation, if you will, that’s determined to resurrect a faith that was destroyed centuries ago by the Targaryens.”

 

Ја бих додао - са фокусом на Тридесетогодишњи рат и Лов на вештице.

 

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

To je kako mali Đokica zamišlja svet, ali ok, nije mi namera da pljujem po životu i delu Martinovom, samo mi se nešto nije dopao taj deo, jer mislim da već kad se scenaristi upuštaju u koštac sa tako bitnom temom to mora i ozbiljnije da se uradi.

  • Upvote (+1) 2

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, SavKe said:

Fora je u tome što je država (u ovom trenutku država = Lanisteri) u potpunom rasulom i nemoći. Ozbiljni ljudi više nisu "država", Tywin je mrtav, Maloprstić je otišao, a debeli evnuh je u bekstvu i sada radi na svom glavnom cilju (vraćanju Targerijana, na čemu je uvek i radio doduše). U upravi države je ostala gomila nesposobnih.

Vodio se rat godinama, narod je mrtav, gladan, bedan, itd. Vojska je desetkovana, a državna kasa ne samo da je prazna, nego je u debelom minisu i dugovima, što je Maloprstić nekako umeo da balansira, ali njega više nema. U celom takvom stanju ti "moćnici" o kojima govoriš su zapravo nemoćni i tu nemoć i pokazuju, ali se trude da je maskiraju poštovanjem protokola.

Ovo nešto vrlo poznato, minvajl in Serbistan

  • Upvote (+1) 1

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, bolkonski said:

Nisam čito (!) ali u seriji mi "vernici" nisu baš najjasniji. Otkud su odjednom se pojavili i kako to da su toliko nadrkani? Iako je Haj Sperou objašnjavao njihov princip i zašto su tako moćni (u ovoj sezoni više puta) mislim da je to najlošije napisan deo, jer ne sadrži u sebi ni trunku realnosti i deluje naivno u rangu avantura za decu. Tako da mi više smeta što ih ovi jednostavno ne poseku kako valja i trebuje pa da završavamo s tim.

a bad pussy arc ima smisla ? a sansa na severu boltonima ima smisla ? pogubili su se ko pile u kuRcine :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Sansa na severu sa boltonima je 20x smislenije nego zaplet u knjigama sa (f)arjom.

Bad pussy arc je patetican.

A fate militant je meni potpuno smislen. Posle toliko sranja koja su se desavala u KL, smrti 2 kralja u kratkom periodu, rat, pale riverlands, i ljudi sve vise i vise beze u KL, i uz "pretnju" stanisa koji zrtvuje ljude vatrenom bogu, sasvim je smisleno da ljudi traze nacin da sami sebe zastite kroz faith militant.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

elita koja je čitala knjige može slobodno Stanku da oližie rč

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mohr said:

na koju foru epizoda izasla jos juce?

According to TorrentFreak (check their news to confirm if you want) Episode 5 leaked a day early. Someone screwed up at HBO and the episode showed up on HBO Nordic's streaming service a day early so there will be web rips circulating.

  • Upvote (+1) 1

fml

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Čamuga said:

auuuuh kakva epizoda jebote

ponako, osim poslednje scene, ovo sto kaze dzoker:(

 

 

btw, malo mi je bezveze ta prica sa dvosmernom prostor-vreme komunikacijom pri Brenovom posmatranju proslosti, al ok...i zar nisu kod ulaza imali vise onih kopalja od zmajevog stakla kojima je ubila jednog onog white walkera komandera

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ходор цар

Није лоша епизода, брзо прошла додуше, изнанадило ме кад се завршила. Једина мана ово што је Џокер написао. Вала баш је мех

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

damn, right in the feels =o(

čini mi se da, kada mi neko želeo, da bi ovoj epizodi mogao da nađe buljuk manjih i većih "tehničkih" zamerki oko strukture priče i tempa...ali mi se isto čini da je epizoda toliko emotivno hevi (i to ne samo kraj) da nema mesta bilo kakvom cepidlačenju

mnogo jaka epizoda, veliki plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...