Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

Иако то има смисла, не знам шта онда Бејлиш има с тим и како он уопште уточе на Лансела, ако утиче?

Лансел је чекао прави тренутак да прода Серсеи, ајде то могу да прихватим. Али Бејлиш ту нема места.

Све и да лаже Олану да јој је донео поклон, како он уопште зна да ће Лансел да проговори?

Нешто ми је ту мало шупље :)

I have a gift for you.

OLENNA: What kind of gift?

BAELISH: The same kind I gave Cersei. A handsome young man.

 

Mozda je ovo bila referenca za Olivara? Mozda su samo hteli da pomisle da se radi o Lanselu a zapravo ce stitonosa biti ubijen ili potplacen da kaze da je slagao sto ce osloboditi Lorasa. 

 

 

 

Cela serija je suplja.. Bejlis je tu ubacen cisto da bi se pojavio u seriji posto je zanimljiv lik

Nije bezveze on ubacen u celu ovu scenu, jedna recenica mi je zapala za oko a mozda je bitna za dalji tok serije. Rekao je da pusti Ruza i Stanisa da se sukobe i da posalje vojsku dok pobednik jos uvek lize svoje rane. Onda je nagovestio da on to moze da ucini sa vojskom Doline kada je Sersei rekla da ne moze da rizikuje vojsku. Na trejleru za 5tu sezonu se vide konjanici Vejla kako ulecu u Winterfell (samo na sekundu), nista sem toga se dalje ne zna.

~~

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

konjanici koji ulaze u winterfell na traileru su maloprsticeva pratnja to se vec desilo 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se, sto sam ovako nesto ocekivao od sledece epizode. Mini spojler: Inace, jel su ovo malo povecali budzet posto poslednji fajt mi je izgledao bolje nego svi do sad u prethodnim sezonama.

 

Malo veci spojler gif

 

tumblr_np9hngTHqT1s9c6nao1_500.gif

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да је у ствари референца на Роберта.

 

Pao mi je napamet jos samo Gendri, Robert nije ali zanimljivo je i to razmisljanje. Samo ne znam kako bi i jedan i drugi pomogli da se oslobode Loras i Mardzeri? Ako mozes elaboriraj :)

 

Sto se tice osme epizode, stvarno je osvezenje i konacno se nesto desava. Ne svidja mi se sto su mnogo ubrzali radnju u Zimovrelu i Mirinu ali kontam da ima jos toga do kraja sezone, mada su mogli da skrate Serseinu scenu malo da tamo nadoknade. U svakom slucaju, hvala Bogu sto su razbili mrtvilo vise.

~~

Link to comment
Share on other sites

Морални, оно што си окачио је ОК, и пије воду. Мени само, на основу серије, нема смисла којом то силом Бејлиш утиче на све те људе, посебно на верског фанатика чија организација (црква) добија на важности и моћи и без Бејлиша. Али, ОК. Гледамо даље :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Pao mi je napamet jos samo Gendri, Robert nije ali zanimljivo je i to razmisljanje. Samo ne znam kako bi i jedan i drugi pomogli da se oslobode Loras i Mardzeri? Ako mozes elaboriraj :)

 

 

Ти посматраш тај разговор кроз призму тренутних догађаја и реакције на искључиво те догађаје од стране њих двоје. По мом мишљењу Малопрстић не прича о следећем потезу, већ о наредних 10.

Ако му је циљ да уједини Север са Долом у јачи савез, преко брака Сансе и Роберта, а да при том има и ове на својој страни, онда он можда циља на Стену и Кишу за Ланистере. Уколико се "докаже" да су близанци убили краља, а да су ово троје, тј сада већ само двоје, сви дореда изродили из инцеста, онда у исто време и Стена и Лука остају без чврсте линије властодржаца и постају веома лак плен овог потенцијалног Тројног савеза, коме дефакто влада Малопрстић. А унутар савеза има Сансу која му јесте наклоњена, Роберта који је такакв какав је и дуо брата и сестре, брата педера и сестре која је нелегална краљица из два покушаја. Може ладно и њу да ожени да би учврстио савез. И опет, да, он није племић, али нешто ти високородни племићи у "данашњим" данима полако и сигурно, један по један, нестају.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ја да се укључим наивним питањем. Који Роберт?

 

Едит: Син Лајсе Тали?

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ти посматраш тај разговор кроз призму тренутних догађаја и реакције на искључиво те догађаје од стране њих двоје. По мом мишљењу Малопрстић не прича о следећем потезу, већ о наредних 10.

Ако му је циљ да уједини Север са Долом у јачи савез, преко брака Сансе и Роберта, а да при том има и ове на својој страни, онда он можда циља на Стену и Кишу за Ланистере. Уколико се "докаже" да су близанци убили краља, а да су ово троје, тј сада већ само двоје, сви дореда изродили из инцеста, онда у исто време и Стена и Лука остају без чврсте линије властодржаца и постају веома лак плен овог потенцијалног Тројног савеза, коме дефакто влада Малопрстић. А унутар савеза има Сансу која му јесте наклоњена, Роберта који је такакв какав је и дуо брата и сестре, брата педера и сестре која је нелегална краљица из два покушаја. Може ладно и њу да ожени да би учврстио савез. И опет, да, он није племић, али нешто ти високородни племићи у "данашњим" данима полако и сигурно, један по један, нестају.

 

Ne, bas sam posmatrao kroz spoj istoka i severa koji si pomenuo, Bejlis de fakto vlada istokom, a ima i kljuc za sever (Sansu). E sad, ono zbog cega sam te i zamolio da elaboriras, zasto bi Tireli ulazili u takav savez? On sjebavanjem Lanistera nece sjebati automatski i High Septona, jos manje Faith Militant, sto je jedino sto Tireli u ovom trenutku zele, plus da sa tog "drugog" mesta skoce na ono glavno, sto mi je opet nespojivo sa Maloprsticem. Bez Tirela na svojoj strani, tesko da moze i sever da uzme. Uz notu da nisam procitao sve knjige do kraja i da pokusavam da se rukovodim samo onim sto sam video u seriji da ne bih govnao temu sa spoilerima, pa shodno tome mozda i lupetam, samo ne vidim Roberta kao bitnu kariku za Tirele. Jer ako kazes da on nju moze da ozeni, sta onda zapravo Tireli dobijaju? Opet su istom, Mardzeri kraljica, oni opet vice-sampioni nove igre, samo su Lanisteri propali a uzdigao se drugi lik koji ima daleko manje vojske i uticaja nego prethodni (na stranu sto ne vidim da i on nekad ne bi pokusao da sjebe Visoki vrt kao sto su i ovi kad su postali pretnja).

Морални, оно што си окачио је ОК, и пије воду. Мени само, на основу серије, нема смисла којом то силом Бејлиш утиче на све те људе, посебно на верског фанатика чија организација (црква) добија на важности и моћи и без Бејлиша. Али, ОК. Гледамо даље :)

 

Utice on na mnogo toga, on je i trigerovao celu pricu trovanjem Dzona Erina, pa na neki, posredan nacin, uz jos neke faktore, i zapoceo sve ovo. Ja ga kapiram kao nekog visestrukog agenta koji zapravo i ne radi ni za koga vec hoce da bude "kralj pepela", pa uspeva da suruje sa bukvalno svima i da ne najebe, jos i da profitira. Poceo je kao vlasnik bordela a danas je de facto vladar Dola sa vojskom, titulom i novcem uz sebe. Kao sto rece Varis "covek bez morala sa jednim ciljem, ne bih se kladio protiv tebe" :) Nisam nikad napisao da utice na sektase, samo eto, mozda mu u ovom momentu ide na ruku to sto rade.

~~

Link to comment
Share on other sites

Па то "утиче он на много тога" и јесте оно што критикујем :)

Најмоћнија, ајде дискутабилно, жена у краљевству је бачена у тамницу, а ни реч о томе како и шта. Боље да је уместо сцене са младим сисама било мало више на ту тему (не схавтите погрешно - одличне су јој сисе). Овако имам паушални став да Бејлиш "утиче на много тога" и прихвати то. ОК, али квалитет серије трпи. Од неких 20 корака ми смо видели први и осамнаести. А остале треба сами да замислимо.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

High Sparrow није Septon, тј ни Врапци нису свештеници који су навикли на одређене привилегије. Већи део најмоћнијег дела становништва (племство и свештенство) сигурно нису за ову хипи/комунисти/правоверни комуну и мислим да је њихова читава улога само пешака и то потрошног, а не неког ко контролише или игра игру. Уз претходно поменуте, Врапци су стали на жуљ и гомили навучених на проституцију или оних који од ње имају користи, као и од осталог криминала. Тако да ће или да заврше као храна за псе по Луци, или ће се једноставно расформирати уз пар ломача чим Врховни Врабац загине. А мора или да загине или да се скине са грбаче једној од кућа... и то кућа које имају највећи утицај на дешавања у Луци. Алтернатива је да среде обе куће, а то је практично немогуће... са њиховим ресурсима.

Рецимо да скину са грбаче једну од кућа, шта тој кући остаје? Губе главног колико-толико савезника. Север, са крвавим Болтонима и Станисом за вратом, није прави савезник никоме, или је савезник свима. Дорна мрзи све остале куће. Остаје само Малопрстић...

А малопрстић има сад под својом шапом две велике куће, не једну - Vale и Riverlands, уместо Тулија.

 

 

Да сам Мартин, направио бих покољ по граду, гори од Црвене Свадбе.

 

 

пс. Ово све лупам из главе. Није из књига, уосталом, отприлике су ту књиге и серија сада.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

zezam se, kul je fajt, samo mi je malo glupo kako je ona riba divljanka zaginula...i zar undeadovi ne znaju da plivaju :D

mogli su bar sisu da pokazu 

 

sta ja gledam cccc

  • Upvote (+1) 2

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...