Jump to content

Zagonetke


SavKe

Recommended Posts

Odlične su ove zagonetke, pa rekoh da imamo topik za njih :)

 

Ova me je baš pošteno namučila, da sam imao samo regularnih minut i po nikad ne bih pogodio, pošto sam mozgao solidno dugo vremena :D

 

http://www.hsdeck.com/puzzle/rtss7L

 

(imate rešenje u komentaru na dnu, tako da pazite da ne pročitate osim ukoliko ne odustanete od rešenja :) )

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kako se primenjuju magije na karte u ovom testu, stavim je na tablu i nista mi ne omogucava (jedino da rucno stelujem statse minionu).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Moj sin od 10 godina: holy smite na heroja, Al soulpriest minion na battlefield, end turn :)

Edit: Jup, to je pola posla, samo još windrunner da se ubije, kako bi preuzeo jedinog mog miniona, i heal u sledećem turnu ubija heroja

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Još me stalno pita: "što su ubacili windrunnera, što su ubacili windrunnera?", ja mu kažem da je samo za ukras :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nemam pojma znachi.

 

Ne sme nikakav spell da se baci zbog ovih malih leeper gnomova, znachi 2x crazed alchemist da im digne helt na 2.

 

Equality ne sme da se baca, to je insta death, mozda divine shield da im se daje ali stvarno ne mogu da skontam kako.

Edited by Zr.ninja
Link to comment
Share on other sites

Dakle, swap attack i jednom i drugom gnomu, pa humility na taunta, pa suicide piromancera na taunta, pa svakom gnomu divine shield u vidu spela, pa coin pa consecrate

 

pa zar nije lakše da mu samo spustiš rajflmena kad ga ostaviš na 1 hp? :)

tj, mislim da bi se sa consecrationom ubio zbog gnomova

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Mare, mislim da ti ne razumeš poentu Biljine igre :D Alhemičarima dižeš hp gnomova na 2. Humility daje napad 1 tauntu. Istovremeno se aktivira osobina pyroa, i svim minionima ide 1 dmg (zbog alhemičara, gnomovi preživljavaju na 1hp), pyro ne nanosi dmg herojima! Pyro sad ima 1hp i udarcem na taunta, on umire. Nakon toga možeš slobodno da odigraš ruke zaštite na gnomove, i zatim consecration (sa coinom), čime ga i ubijaš, a gnomovi preživljavaju i ne nanose ti po 1dmg, pobeda je tvoja.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Mare, mislim da ti ne razumeš poentu Biljine igre :D Alhemičarima dižeš hp gnomova na 2. Humility daje napad 1 tauntu. Istovremeno se aktivira osobina pyroa, i svim minionima ide 1 dmg (zbog alhemičara, gnomovi preživljavaju na 1hp), pyro ne nanosi dmg herojima! Pyro sad ima 1hp i udarcem na taunta, on umire. Nakon toga možeš slobodno da odigraš ruke zaštite na gnomove, i zatim consecration (sa coinom), čime ga i ubijaš, a gnomovi preživljavaju i ne nanose ti po 1dmg, pobeda je tvoja.

 

E to htedo' da kazem al izgleda da sam trebala malko detaljnije da objasnim :)

Edited by ladnoBilja

Gde god krocim tu topik ne raste (ubivam s komentari topike) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobro baš je prelagana, ni nije zagonetka u suštini :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...