Jump to content

Vakcinacija ili ne?


Johnn1e

Recommended Posts

Dece je i meni najžalije u celoj priči, ne pitaju se ona. Van sebe sam od besa od ljudske gluposti.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Dve "glavne" sto su ispricale tugaljivu pricu o deci koja su zaradila autizam posle MMR vakcine su poseban slucaj.

 

Prva je imala dete koje je po njenim recima koherentno izgovaralo recenice, sa 8-9 meseci je jasno znalo da kaze "mama daj da jedem" ali onda je prokleti MMR izazvao autizam. Sad je izlecena od strane neke ruske klinike i nema vise autizam. (ovo je toliko nemoguce na toliko razlicitih nivoa da ja nemam reci)

 

A drugo dete je dobilo autizam sa tri godine posle MMR (naravno nekako je dobila MMR tad, a ne sa 18 meseci kad se daje) i neka klinika u Oslu je potvrdila da ima peptide i da je to od MMR vakcine. (ovo je toliko nemoguce na toliko razlicitih nivoa da ja nemam reci x2)

 

Ljudi koji moraju da svemu sto ne razumeju daju "smislen" kontekst lvl 9999.

Link to comment
Share on other sites

https://richarddawkins.net/2015/03/the-truth-about-vaccines/

 

 

Harris: Again, what I think many people just don’t see is that we’re grappling here with the illusion that it is merely a personal choice. When you send your kid to school unimmunized, you are putting at risk someone in the school, or someone’s relative at home, who can’t get immunized for a real reason. Apart from the health of one’s own child—which is really best protected by getting the recommended vaccines—it is this cascade of effects that one should worry about.

 

Shapiro: Yes. But it is a challenge to convince people that it isn’t a personal choice. We hear this all the time: “I’ve made this decision for my family. This is best for my family.” But your family doesn’t live in a bubble. Your family lives in a community, and you have to have some level of social responsibility.

 

Harris: And, again, a person can consider this a personal choice only because most other families are making theopposite choice. Such a person can’t reasonably wish that everyone would follow his or her example, because then we’d all be dropping like flies from preventable disease.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Naleteh sada skoro na ovaj tekst o epidemiji Variole Vere 1972. godine.

Odličan dokaz o tome kako jedna nesavesna osoba koja izbegne vakcinaciju može da ugrozi stotine drugih.

 

Ima samo jedna stvar oko koje bih voleo pojašnjenje od ljudi koji više znaju o vakcinama. Pominje se u tekstu da je tada praktično celo stanovništvo moralo da bude vakcinisano od velikih boginja i da je bilo dosta ljudi sa reakcijama, kao i smrtnih slučajeva (sećam se iz priče moje majke da je moj ćale recimo imao nekoliko dana visoku temperaturu pošto je primio tu vakcinu). Da li je to normalno za tu vakcinu ili je možda korišćena neka verzija vakcine koja je jača i opasnija?

Znam da se ta vakcina više ni ne proizvodi, ni ne daje, ali da li možda ima i dalje nekih vakcina koje postoje, a koje mogu da budu u toj meri opasne?

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Odlican tekst, stvarno. Mene pored toga sto ti navodis brine i cinjenica kako bi u danasnjem vremenu nasa drzava s trenutnim zdravstvenim i organizacionim potencijalima za reagovanje u vanrednim situacijama reagovala na neku ovakvu epidemiju? Ok, navode oni tamo da je bio problem objavljivanje epidemije (ali to je realno problem u svakom drustvu), kao i problemi subordinacije pokrajinskih tih zdravstvenih sistema republickim i saveznim, i ti Albanci i sve to, ali opet je to nesto sto manje-vise postoji i danas. Ali sama ta cinjenica da oni odmah reaguju, da se obezbedjuje dva motela za smestaj i izolaciju bolesnih i potencijalno bolesnih, to mi sve deluje kao naucnofantasticni film za danasnje okolnosti kod nas :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Odlican tekst, stvarno. Mene pored toga sto ti navodis brine i cinjenica kako bi u danasnjem vremenu nasa drzava s trenutnim zdravstvenim i organizacionim potencijalima za reagovanje u vanrednim situacijama reagovala na neku ovakvu epidemiju? 

 

Pa isto kao i bez epidemije, umirali bi ljudi

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

hehe, samo u srbiji, zdravstvo govno, lekari korumpirana stoka itd...da se ne daj boze ponovo javi variola vera bilo gde u svetu sa tom epidemijom nijedna drzava ne bi mogla lako i efikasno da se izbori...ljudi se ne vakcinisu skoro 40 godina posto je bolest iskorenjena, prirodni imunitet skoro da ne postoji, a vakcine se cuvaju samo na dva mesta u svetu, CDC u atlanti i njegovom pandanu u sverdlovsku

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

hehe, samo u srbiji, zdravstvo govno, lekari korumpirana stoka itd...da se ne daj boze ponovo javi variola vera bilo gde u svetu sa tom epidemijom nijedna drzava ne bi mogla lako i efikasno da se izbori...

 

Ne znam bas kako si to iskonstruisao ako si se nastavljao na moj post, vise je bilo drzava govno u odnosu na ono sto je nekada bila za takve situacije (ok, tu je ukljuceno i zdravstvo, ali ne samo zdravstvo). Konkretno mi deluje da je u tom slucaju SFRJ vrlo ozbiljno reagovala na epidemiju bolesti koja je kod nas bila vec odavno iskorenjena (po onom tekstu je prethodni slucaj bio 1930. godine). Ne mora konkretno to sad da bude slucaj velikih boginja, nego cisto razmisljam hipoteticki u kakvi bismo se govnima danas nasli u slucaju bilo kakve ozbiljnije epidemije o kojoj verovatno niko ili izuzetno mali broj ljudi razmislja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa ti branis profesiju i to je ok, ali i posle godinu dana rasprava ti i dalje kao da ne kapiras da ovde niko ne napada lekare, vec sistem koji je iznedrio masu problema. no, moze se opet oplesti na 5 strana, i dalje ces misliti da napadamo lekare po defaultu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...