Jump to content

Nov komp!


Dule_smor

Recommended Posts

de si igore, sta ima u kraju

 

btw, moze neko lepse kuciste, a da nije preskupo:)...hijao, ubice me vudu sad:)...nesto razmisljam, posto imam neki stari eksterni samsung od 1tb za storage da uzmem samo jedan ssd od 240, to je jos 4k vise na ovu cenu...recimo ovako nesto, moze vudu?

 

http://www.winwin.rs/ssd-sata3-240gb-kingston-v300-sv300s37a-240g-450-450mb-s-1166520.html

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

uzmi i5, SSD od 240 samo ako planiraš da sve instaliraš na njega /mislim na igre), inače ti ne treba. Ako uzmeš 60GB, dovoljno je za sve sem ako ne planiraš i igre da instaliraš na njega ali je cenovno isplativiji od 120GB jer dobijaš duplo više prostora za manje para. Isto to ne važi baš za 240GB u odnosu na 120GB. Zato je najpametnije rešenje 120GB (ili baš 60GB ako nemaš puno programa koje koristiš i cela ce particija ti na kraju izađe 20-30GB) i poseban HDD (od 1TB ili više) kao storage i da instaliraš igre na njega.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Naravno, Konrad Zuse bi bio ponosan!

 

Btw, taj i7 ostaje, ako nista zato sto sam tvrdoglava somina, tako da se pomirite sa time:). Zvao sam Emmi malopre, jeste da su jeftiniji malo, ali ne daju na rate, nego samo kredit preko banke, to mi je cimanje preveliko. Tako da ostaje WinWin izgleda, svraticu do radnje da vidim za detalje. Tipa deo da platim odmah u keshu, a ostalo na rate da mi odbijaju od plate svaki mesec.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

uzmi i5, SSD od 240 samo ako planiraš da sve instaliraš na njega /mislim na igre), inače ti ne treba. Ako uzmeš 60GB, dovoljno je za sve sem ako ne planiraš i igre da instaliraš na njega ali je cenovno isplativiji od 120GB jer dobijaš duplo više prostora za manje para. Isto to ne važi baš za 240GB u odnosu na 120GB. Zato je najpametnije rešenje 120GB (ili baš 60GB ako nemaš puno programa koje koristiš i cela ce particija ti na kraju izađe 20-30GB) i poseban HDD (od 1TB ili više) kao storage i da instaliraš igre na njega.

 

bolje da uzme SSD sa dovoljno prostora za tri-četiri igre koje će mu se učitavati brzo

Link to comment
Share on other sites

samo da napisem nesto cisto da budem u topiku koji ulazi u legende, posto ce sledecu konfiguraciju dule da sastavlja 2023ce o

 

u najboljem slucaju!

 

pa uzecu ovaj od 240 verovatno, nije neka razlika u ceni, a stari eksterni ce biti za storage...cekam samo da vudu aminuje i eventualno promeni kuciste:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dosao je i taj dan! Prvo da zamolim admine da ne premestaju u onaj topik o konfiguracijama, mislim da ipak moja kupovina novog kompa predstavlja istorijski dogadjaj i zasluzuje poseban topik! :D Drugo da se izvinim Togfuu sto sam prodao hardcore i necu sa njim deliti najgoru konfu rura :D

 

Elem, batalio sam cekanje ddr4, podizu pdv od nove godine, a i legle su plate za onaj prekovremeni rad tako da je pravo vreme za novi komp! Zadrzacu stari 19 incni monitor i periferalije za sada tako da mi treba ostatak. Pricao sam vec sa Vuduom tako da manje-vise znam sta bih uzeo, al ajde da ispostujem i ostatak foruma i ovaj epski dogadjaj:)

 

Znaci trebalo bi da bude procesor i7, 2x4 gb ddr3, graficka neki radeon od 2 giga, neki najmanji ssd za sistem od 60 giga recimo, obican HDD od 1TB, pristojna maticna, dvd rezac i neko ok kuciste i napajanje. Uzecu u WinWinu verovatno posto imaju radnju ovde u sdu. Budzet oko 800 jura pa dajte predloge, hvala!:)

 

http://www.youtube.com/watch?v=_A2nIkOWn3A

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

који, Win 3.11? :tf:

 

само оштро Дуле! Честитам на новом компу :)

 

него, јеси некоме дао паре да ти купи све то, да не буде - ајмо екипо да прославим за сутрашњи нови комп....6 сати касније - ма јебо комп, мала, дај још једну туру :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...