Jump to content

Mala pomoć oko posade!


Recommended Posts

dobar je tenkic IS, ali moras da steknes motoriku igranja sa njim :) da naucis sta moze dobro, a sta ne, te tako da ga vozis :)

 

bukvalno ni u jednoj partiji ga ne mozes igrati na isti nacin, moras da se vladas prema tenkovima protiv kojih igras mnogo vise nego prema tenkovima sa kojima igras :)

Kako ovo mudro zvuči :D

Link to comment
Share on other sites

jos jedno pitanje...ako radim retrain posade sa tigra na tigra II jel gube ukupni exp, a skillovi ostaju na expu na kome su vec...ako me razumete, tipa skill mi je na 98% pa da ne radim retrain dok ne nagura 100% i uzmem drugi skill

 

edit, cek bre, za retrain sa tigra keca na dvojku da bi ostali na 100% treba 200 golda po clanu posade, lopovi...a ako uzmem onu jeftiniju verziju za 20k srebra na 90% jel mi skillovi ostaju na istom procentu...tj jel cu moci da uzmem drugi skill odmah ili moram opet na 100% da naguram exp...ako je tako onda cu se vratiti na tigra I da naguram posadi ovih par procenata i uzmem drugi skill pa tek onda retrain na tigra II

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ brat Dule - samo ti se ona osnovna hajde recicu utreniranost ljudi za tenkic menja sa 100% na 90% (poshto idu sa hevija ne hevija), sve ostalo ti ostaje kako je sada u poen expa :) dakle skillovi i perkovi ti se ne menjaju :) moj licno savet ti je da doguras prvo te skillove do 100% pa tek onda da prebacujes posadu na drugi tenk, mislim da bi moglo da ti znaci :)

 

@ Sikirica: pa pazi - u partijama u kojima si top tier sa IS-om, konkretno tier VII, mozes da ides u juris u prve redove samo tako, ali pre svega ako oni imaju manje tenkova sa velikom alfom (kao ti npr). Ako si u partijama gde si srednji tier, onda se prikacis nekome od top tenkica i pruzas mu podrsku i satires zajedno sa njim, ko zna, mozda i olesinaris par tenkica na racun svoje alfice :) ako si low tier, onda je vec nezgodno, ali ako odigras pametno mozes da se olesis od xp-a :) u svakom slucaju uloga ti je pozadinac + da primis metak da zastitis nekog od onih sa alfom (ali da pokusas da ostanes ziv posle tog metka, naravno).

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

@ brat Dule - samo ti se ona osnovna hajde recicu utreniranost ljudi za tenkic menja sa 100% na 90% (poshto idu sa hevija ne hevija), sve ostalo ti ostaje kako je sada u poen expa :) dakle skillovi i perkovi ti se ne menjaju :) moj licno savet ti je da doguras prvo te skillove do 100% pa tek onda da prebacujes posadu na drugi tenk, mislim da bi moglo da ti znaci :)

 

 

pa onda je svejedno dal cu odmah da ih prebacujem na tigra II ili da doguram skill na 100% prvo...nebitno, pikacu jos malo sa kecom, dok smislim definitivno koje druge skillove uzimam:)

 

btw, kako sixth sense funkcionise, upozori te kad si spotovan ili sta?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne slusaj tzara, da ga ja nisam povukao on bi do sad imao odigranih 10 'iljada partija sa t3-t5 tenkovima

prebaci posadu odmah, prodaj t1 ako ti je elite jer ti tenk nece trebati, prebaci posadu u t2, vent, rammer i bino, posle juris bia,repair i sta god ti odgovara dalje

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

ono kada te brat izsabotira u odgovoru... oh well... i to samo zato sto sam voleo te low tier partije :) bile su mi opustajuce :)

 

nego, upali ti se lampica iznad tenkica (tj. na monitoru, ali po pikselima gledano nekako bude iznad tenka), medjutim sada ima malo kasnjenje od mozda sekunde od trenutka kada si spotovan do trenutka kada se upali :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Ma svaki tenk je dobar i sa svakim mozes da pokidas partiju, samo treba imate srece i iskustva. Gde da se postavis i kako da odigras u datom trenutku. Sto vise partija odigras bolje znas mape i gde se ljudi krecu i tako to. A sto se tice posade, ne ide za savki tenk isto najbolje je da udjes u neki klan. Meni je to dosta pomoglo. Igranje sa ljudima koji imaju preko 10 000 partija mnogo znaci, a i hoce da pomognu i da ti kazu sta da ucis na posadi i kako da igras.

Link to comment
Share on other sites

E ovako, da podelim sa vama sta ja znam o posadi.

 

Kada pretriniravas posadu sa tenka na neki tenk itog tipa gubis 10% OSNOVNOG SKILA (za kredite ili 20% za free). Osnovni skil je skil posade za taj tenk tj. sa 100% osnovnog skila na svim vlanovima posade taj tenk ima iste performanse kao sto ima na tenjkopediji ili wot wiki ( view range, traverse,  camo koeficijent tenka itd.). Kada komandira ima 100% osnovnog skila ostali vlanovi posade imaju 110%. Dodavanjem BIA perka, ventilacije i premium consumable-s ovaj skill je moze jos povecati pa ce i vas tenk pucati brze, nisaniti brze, ubrzavati brze i imati bolji view range. Bez obzira na tir tenka i koliko puta si do sada pretrenirao posadu uvek sa 100% padaju na 90%. Mogu da padnu na npr 94% ali to znaci da je visak exp koji je skupljen sa perkova i skilova prebacen na osnovi skill. Da probam da pojasnim malo: Imas posadu sa osnovnim skilom na 100% i 3 skil na 84 posto zavrsen i preko toga jos 7400 iskustva. Kada pretreniravam posadu za sledeci tenk ovih posada mi zadrzava 3 skila i 4 skil na 84% ali ovih 7400 exoa se prebacuje na osnovni skill i zato imam sada 94% a ne 90%.

 

Kada se DROP-uju skilovi i perkovi gubi se 10% expa sa perkova i skilova (za kredite ili 20% za free). To znaci da od ukupnog expa koji si sakupio preko 100% osnovnog skila (tj. od kada si stavio skilove i perkove) gubis 10% expirienca. Sto vise skilova na posadi imas to vise expirisenca gubis. Za razliku od osnovnog skila posto skilove i perkove treniras duze i treba vise expa mnogo vise gubis ako se setis na tiru 10 da ti skilovi nisu u redu nego na tiru 6 jer procentualno gubis isto ali u biti gubis mnogo vise u brojkama.

 

Moj savet vam je da (ukoliko ja uopste mogu da dajem nekome savet) od pocetka stavljate skilove za koje mislite da ce vam trebati na tiru X (ako vas interesuje CW) ili na tiru VIII (ko vas interesuje ESL). Na primeru: To sto imas camo na 100% na jagdpantheru na svim clanovima posade je bezveze jer kada dodjes do JGPZe100 taj skill je maltene neupotrebljiv dok bi poprvke puno znacile.

 

Ne zaboravite da su skilove od izuzetne vaznosti u ESL formatu takmicenja (1v1, 3v3 i 7v7) dok u CW imaju manji ali ne i zanemarljiv uticaj.

 

Nadam se da sam vam pomogao da bolje razumete kako funcionise posada.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

E ovako, da podelim sa vama sta ja znam o posadi.

 

Kada pretriniravas posadu sa tenka na neki tenk itog tipa gubis 10% OSNOVNOG SKILA (za kredite ili 20% za free). Osnovni skil je skil posade za taj tenk tj. sa 100% osnovnog skila na svim vlanovima posade taj tenk ima iste performanse kao sto ima na tenjkopediji ili wot wiki ( view range, traverse,  camo koeficijent tenka itd.). Kada komandira ima 100% osnovnog skila ostali vlanovi posade imaju 110%. Dodavanjem BIA perka, ventilacije i premium consumable-s ovaj skill je moze jos povecati pa ce i vas tenk pucati brze, nisaniti brze, ubrzavati brze i imati bolji view range. Bez obzira na tir tenka i koliko puta si do sada pretrenirao posadu uvek sa 100% padaju na 90%. Mogu da padnu na npr 94% ali to znaci da je visak exp koji je skupljen sa perkova i skilova prebacen na osnovi skill. Da probam da pojasnim malo: Imas posadu sa osnovnim skilom na 100% i 3 skil na 84 posto zavrsen i preko toga jos 7400 iskustva. Kada pretreniravam posadu za sledeci tenk ovih posada mi zadrzava 3 skila i 4 skil na 84% ali ovih 7400 exoa se prebacuje na osnovni skill i zato imam sada 94% a ne 90%.

 

Kada se DROP-uju skilovi i perkovi gubi se 10% expa sa perkova i skilova (za kredite ili 20% za free). To znaci da od ukupnog expa koji si sakupio preko 100% osnovnog skila (tj. od kada si stavio skilove i perkove) gubis 10% expirienca. Sto vise skilova na posadi imas to vise expirisenca gubis. Za razliku od osnovnog skila posto skilove i perkove treniras duze i treba vise expa mnogo vise gubis ako se setis na tiru 10 da ti skilovi nisu u redu nego na tiru 6 jer procentualno gubis isto ali u biti gubis mnogo vise u brojkama.

 

Moj savet vam je da (ukoliko ja uopste mogu da dajem nekome savet) od pocetka stavljate skilove za koje mislite da ce vam trebati na tiru X (ako vas interesuje CW) ili na tiru VIII (ko vas interesuje ESL). Na primeru: To sto imas camo na 100% na jagdpantheru na svim clanovima posade je bezveze jer kada dodjes do JGPZe100 taj skill je maltene neupotrebljiv dok bi poprvke puno znacile.

 

Ne zaboravite da su skilove od izuzetne vaznosti u ESL formatu takmicenja (1v1, 3v3 i 7v7) dok u CW imaju manji ali ne i zanemarljiv uticaj.

 

Nadam se da sam vam pomogao da bolje razumete kako funcionise posada.

Svaka čast. Imaš + od mene

Link to comment
Share on other sites

Sinovi, mala pomoc.

 

Posada na Stugu i KV-1S mi je 100%.Uzeo sam sledece skillove:

Stug:

Commander - sixth sense

Gunner - deadeye

Driver - clutch breaking

Loader - cammo

 

A svima iz posade KV-1S sam stavio repair kao prvi skill.Svima.

 

Koliko sam omanuo? :P

nisi nista omanuo,dobro si to uradio. kad nabudzis popravke na 100 na kv1s onda stavis neki drugi skil pa ga budzis do nekih 50,60% i onda ides reset ,tipa komandiru stavis sesto culo a za drugi skill stavis popravke .u principu sesto culo ce ti znaciti na svim tenkovima :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...