Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

Posto sam dobio beta key od Rura (hvala jos jednom), dodajte me na steam pa cemo posle na bnet, GeNoC1deNB

 

Odigrao jedan quick match, i zadovoljan sam...slozio bi se sa vec spomenutim + i -  komentarima za igru....

I ako ima iskusnih podelite  koji savet nije na odmet, kao naprimer rudnik? koji me je bas iznenadio i nisam ocekivao mapu ispod mape... edit: a tek sam sad izvalio da ima vise mapa kk 

Edited by Geno
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

I ako ima iskusnih podelite  koji savet nije na odmet, kao naprimer rudnik? koji me je bas iznenadio i nisam ocekivao mapu ispod mape... edit: a tek sam sad izvalio da ima vise mapa kk 

 

Imas 5-6 mapa od kojih svaka ima razlicitu stvar za uraditi kako bi vas tim osigurao svoju prevlast na mapi. Pri load screen-u mape, poprilicno se lepo i jednostavno objasne ciljevi za tu mapu. Uspesnim ili neuspesnim ispunjavanjem tih obaveza na mapi tvoj tim dobija ili gubi prednost (radje bih rekao momentum na toj mapi). Naravno jednom kada uspesno obavite zadatak i dobijete prednost na vama je i da je pametno iskoristite.

 

To je ovako vrlo uopsteno.

 

Par stvari sto sam izvalio posle par partija (takodje uopsteno, naravno da varira u zavisnosti od mape)

 

-Map objective je apsolutno najbitnija stvar, dakle kada dodje vreme da se radi to sto treba na mapi da se radi, ostavljas sta god si radio do tada i idete svi zajedno da to uradite.

 

-Neutralni kripovi su takodje vrlo bitni, ako su ostali aspekti igre dve ekipe podjednaki, desavalo se da oni koji pravovremeno i konstantno uzimaju neutrale odnesu pobedu.

 

-Ako ste lvl iznad, inicirati teamfightove, pogotovo ako su oni lvl 9 a vi lvl 10 i imate ultije (najbolje je da ste veci lvl dok se takmicite sa drugim timom za ispunjavanje map objectiva, vec tu moze da se dobije partija). Ako ste nizi lvl, pokusati pravljenjem razlike (3 na 2, 2 na 1, 4 na 2) ubiti kojeg njihovog dok ostatak ekipe cisti lejnovi i tu kupi exp kako bi ste ih sustigli.

 

-Sa mounta silazis samo kada se tuces, takodje se mountujes i za male razdaljie. Ako je to gde ides van ekrana, mountujes se.

 

-Gledati stalno minipamu, daje gomilu korisnih informacija :D

 

edit: ja sam tek sad izvalio da si ti editovao lol

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Jel su svi heroji uravnoteženi i izbalansirani za igru, pa sve zavisi od skila i stila igranja, ili ima tipa početnički, pa redom se otključavaju "jači"?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ima pocetnicki u smislu da su laki za igranje. Ovi skuplji su malo tezi, sto donekle ima smisla, jer ce pocetnik verovatno bolje igrati sa muradinom, rayonorom i tako tim herojima (2000 gold, sto je suma koju zaradis posle par partija) nego sa abathurom i murky-jem (10000 golda, sto je suma koja podrazumeva da igras vec neko vreme). Ovi od 2000 golda su maksimalan ucinak za najmanje cimanja :S

 

That being said, ima heroja koji trenutno odskacu od ostalih, ali nevezano za cenu i vreme otkljucavanja. Pogotovo sto ima nedeljna rotacija gde dobijas 7 novih heroja na upotrebu svake nedelje.

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Ma pici sta imas, pa kada skupis zlato kupi nekog ko ti se svidja. Preporuka je da kupis heroja ciji lore gotivis. Ako ne pratis Blizz lore onda uzmi sta ti odgovara najvise..

 

Na svakom 4 levelu heroja dobijas sve njegove talente a na 5 levelu dobijas 500 zlata, pa gledaj da izlevelujes sve heroje do 5 levela cisto da skupis vise zlata sto pre. 

Link to comment
Share on other sites

Ne kupujte heroje dok ne budete imali većinu na lvl5.

Slab je gold gain, pa ćete se smoriti ako neiskusno zunete 10k na nekog ko vam se ipak ne sviđa.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

kad sam gledao igru na twitchu,delovala mi je bez veze.Ali igra je pravo iznenadjenje.Sve ono sto me je smaralo u doti ovde gotovo da ne postoji ili je svedeno na minimum.Laning phase je minimalan,pa pojedinici teze failuju,nema afk grinda,jungle farm je takodje minimalan.Ako bi se tim i drzao klasicno po lane-ovima,cim krene map objective teamfight mora krenuti i tako ide do kraja.Kratke partije sa brdo akcije,upravo ono sto moze privuci dosta igraca iz slicnih igara koji su smoreni od istih.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ma de ce da bude fail... Na moba sceni vec postoji zasicenost i zamor, blizzard po obichaju ulece kad je pricha vec formirana, kupi najbolje fore, izbacuje odredjenu dozu kompleksnosti koja je barijera za casuale i prezentuje svojoj masivnoj bazi igracha neobavezujuci produkt u koji se mega lako ulece (u poredjenju sa drugim mobama), a sve uvijeno u vec jako dobro razradjen IP (tj. vishe njih). Ja verujem da se vec sad useravaju od para.

Kuknjava na gold mi za sada nije bliska, verovatno zato shto je posmatram iz ugla nekoga ko igra 2-3 partije dnevno. Chesto ne maksimiziram ni gold od kvestova, stoje mi ponekad sva 3 neuradjena po dan-dva, al' kapiram da neko ko je u fazonu da igra po vishe sati dnevno udara na zeshci diminishing returns zid nakon shto reshi daily. :/

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

ja i dalje ne mogu da se otmem utisku da će ovaj HotS biti blagi fejl ... 

Ne znam brojke i zainteresovanost medju svetskom populacijom. Na koment sekcijama gaming sajtova su misljenja dosta podeljena. Ono sto naslucujem je da nece biti popularno kao e-sport, ja bih voleo ali ne vidim tu atraktivnost za gledanje (dosta ljudi ima (medju kojima sam i ja) koje nije zainteresovao gameplay trailer ali kad su probali bas im se svidelo). Sto se tice e-sporta mislim da moraju nekako da naprave prostor da se pojedinac istakne, ima ovde mnogo momenata gde se vidi skill, samo su ti momenti mnogo manje naglaseni zbog brzine igre. Npr nece random spektator videti kako se Muradin u 5v5 tuci dobro pozicionirao da baci stun koji kaci dva DPS-a zato sto se to sve odvije za 2 sekunde a pritom jos 10 stvari su se desile...

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan bli$$ardov pay to win kao i hearthstone ?

Nije igra P2W. Mozes odma za pare da otkljucas sve heroje ali ne dobijas nikakvu prednost nad F2P igracima.

 

ja i dalje ne mogu da se otmem utisku da će ovaj HotS biti blagi fejl ... 

Ma de ce da bude fail... Na moba sceni vec postoji zasicenost i zamor, blizzard po obichaju ulece kad je pricha vec formirana, kupi najbolje fore, izbacuje odredjenu dozu kompleksnosti koja je barijera za casuale i prezentuje svojoj masivnoj bazi igracha neobavezujuci produkt u koji se mega lako ulece (u poredjenju sa drugim mobama), a sve uvijeno u vec jako dobro razradjen IP (tj. vishe njih). Ja verujem da se vec sad useravaju od para.

Kuknjava na gold mi za sada nije bliska, verovatno zato shto je posmatram iz ugla nekoga ko igra 2-3 partije dnevno. Chesto ne maksimiziram ni gold od kvestova, stoje mi ponekad sva 3 neuradjena po dan-dva, al' kapiram da neko ko je u fazonu da igra po vishe sati dnevno udara na zeshci diminishing returns zid nakon shto reshi daily. :/

 

Iako mi je zanimljiva igra, ne verujem da ce dostici Dotu ili LoL. Mislim da ce igra vise biti casual za opustanje sa drugarima. Gledao sam neke turnire i malo mi deluje dosadno. Nemas sta da vidis zanimljivo, isto tako igra normalniji stack na public-u.. 

 

Pare im igra zaradjuje sigurno. Ali sumnjam da ce imati preteran broj igraca.. 

Link to comment
Share on other sites

Evo igram se od podele kljuceva ovde svaki dan. 2-4 partije na dan, juce sam odigrao 5 ajde...

Podigao sam tri heroja na 5 level, odradio 2 kvesta, imam 9,7k golda. Ne vidim problem, ne vidim p2w nigde.

Igra je interesantna zato sto je kratka i zdravorazumna. Lol sam probao, proveo 15ak minuta kod prvog towera, uninstalirao na kraju partije. 

 

Wulfgare ne budi dildo, dodaj drugara!

Edited by Fenodrim
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...