Jump to content

Heroes of the Storm - slobodna diskusija


Grotar2

Recommended Posts

Posteno, a i Cho i Gal nece sami da se izleveluju do 9 levela. Resio sam sve heroje da izlevelujem do 9 da se zaradi kinta, veoma je bolno kada dodjes do tebi smornih heroja...

Mada dosta ljudi je prestalo da igra hots, i ja smanjio dosta. Svi predjose na WoW ili OW, pa tako i ja na WoW. Moram uskoro da kupim OW.. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Posle par partija dosadi, ali on nije ni predvidjen kao paralelni mod, da se forsira, vec mod za razbijanje monotonije (to znaju oni koji su igrali strategije, u nekom trenutku ti dodje da igras 5 hammera na 5 hammera, ili kael da ima endless flames od starta, a najavili su i takve "mutatore"). I svake nedelje ce da bude nesto drugacije, tako da mislim da ce da sluzi svrsi.

Namerno nisu pustene sve mape od jednom, vec hoce da se ljudi vracaju svake nedelje.

Po twitch strimovima reklo bi se da hots-u raste popularnost u kini i koreji, u evropi neka polu-stagnacija, mada pre par meseci po igraonicama u bg niko nije cuo za hots (tipa jel imate heroes of the storm - nemamo, hm... Jel moze heroes of newerth?), dok recimo sada vidim i po 3-4 ljudi pika. Ostali naravno cepaju LoL, Dota 2 i world of tanks... Ljudi koji me pitaju sta igram, obicno su u fazonu, cuo sam, to je neka nova moba, od blizzarda, ima kul mapu na dva nivoa (Haunted Mines), u prevodu blizzard poslednji put dao pare na reklamu ove igre pre godinu dana, kada je ta mapa postojala u rotaciji.

Mislim da blizzard namerno nije agresivno reklamirao jer je igra bila definitivno nedovrsena (oni su to znali, ali malo zbog para, malo zbog cuvenog "blizzard fanbase" testiranja pustili su je takvu) - medjutim za ovih godinu dana uveli su banovanje heroja, sredili su HL, scaling changes, posvetili su paznju reworkovanju heroja, pojacali grane talenata koji se ne koriste (iako u praksi uvek ispliva dominantni build), uveli quest talente koji dodatno mogu da ojacaju heroja, od izlaska izbacilj 5 novih mapa, a mislim da je 60 heroja do kraja godine vec interesantan broj kojim bi mogli da se "hvale" - ocekujem da ce od blizzcon-a vise promovisati igru, posto, kako god to zvucalo, osim fanova blizzarda ili nekih njihovih igara, niko nije ni cuo za igru.

Koliko god da su blizzardu kao kompaniji pare na prvom mestu, mislim da su procenili da je za igru ovog zanra najbolje da se prvih godinu (dve) dana testira, razvija i igra u krugu fanova.

Cekamo blizzcon, pa da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SerbCommando said:

Po twitch strimovima reklo bi se da hots-u raste popularnost u kini i koreji, u evropi neka polu-stagnacija, mada pre par meseci po igraonicama u bg niko nije cuo za hots (tipa jel imate heroes of the storm - nemamo, hm... Jel moze heroes of newerth?), dok recimo sada vidim i po 3-4 ljudi pika. Ostali naravno cepaju LoL, Dota 2 i world of tanks... Ljudi koji me pitaju sta igram, obicno su u fazonu, cuo sam, to je neka nova moba, od blizzarda, ima kul mapu na dva nivoa (Haunted Mines), u prevodu blizzard poslednji put dao pare na reklamu ove igre pre godinu dana, kada je ta mapa postojala u rotaciji.

sa naše strane je baš baš loš odziv ljudi kada ih pingujemo oko HotSa.

Blizz naravno ne bi imao ništa protiv da mu se "zapati" igra samo u kini i koreji, održavali bi je samo u aziji onda i zabole ih. 

naravno da im nije prvi put da nešto puste pa posle fiksuju, na kraju krajeva i SC, pa i Diablo 3 što da ne itd, moguće da imaju i "master plan" za HotS, ali nije im lako, dota i lol kidaju - LoL je recimo i kod nas u lokalu potencijalno najpopularnija igra.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, SerbCommando said:

Kako to mislis pingujete? :) Nisam u toku bas.

pa ono, "opipavamo puls komjunitija", istražujemo, gledamo ko šta igra i tako to - na to sam mislio.

1 hour ago, SpiRo said:

Ne znam i ja sam pokusao da iscimam drugare da predju na HotS ali bez uspeha, cak smo i igrali nekoliko puta i kazu da nije lose ali se uvek vrate na dotu. A ja sad kad sam se navikao na kratke partije nikako ne mogu da smislim dotu.. 

isto i kod mene, mada nisam ni hots dugo igrao, ali ono jednom kad sam probao dotu posle hotsa samo sam čekao da se završi agonija :)

Link to comment
Share on other sites

edit: izvinjavam se na dugackom postu, nemam pojma kako je ispao ovoliki, ali eto to je moj stav na trenutno (ne)sirenje HotS-a medju dugogodisnjim dota/lol igracima :)

Problem je sto ljudi koji dolaze iz dote i lol-a na hots gledaju kao na okrnjenu i olaksanu verziju dote (a takvih je ogroman broj zbog same popularnosti tih igara, posebno lol koji je najpopularnija igra na svetu vec godinama).

A ustvari, igri ni jedan element ne fali, samo ima svoje, svoju dinamiku, svoj nacin igranja...  medjutim problem je kad neko krene da je igra na dota nacin, onda on provaljuje da tu fali mnogo toga, tipa ubija minione i nema povratnog zadovoljstva jer ih ubija istom brzinom kao lik do njega "bez skilla" koji samo odradi wave clear sa wave clear ability. Dok on unistava towere 5 minuta rveci se sa neprijateljskom zagarom i misli da radi nesto korisno kad ih je unistio, protivnicki tim uzima punishera i sjebe ceo fort i towere i sve za 15 sekundi... I on onda misli kako je ova igra nubovska jer imas punishera koji ti sjebe fort umesto "skilla igraca" za 15 sekundi. A ne shvata da je u ovoj igri glavna borba i skill bila pre toga, dok punisher rusi fort to je samo skupljanje kajmaka od prethodno dobijene borbe.

Zajednicki leveli ti omogucavaju da igra stavlja fokus na dobre rotacije i generalno na zanimljviju akciju sve vreme od pocetka do kraja partije, umesto da se igra pretvori u vecitu jurnjavu za levelima van fajta, sa fajtom "kad si spreman". Plus nema KS, tako da mozete da napisete wp jedan drugom umesto da se drkate medjusobno ili bacate sarkasticne komentare.

Igre se razlikuju kao nebo i zemlja, jedina slicnost je 2 cora, 3 linije i 5 na 5 heroja koja se klikcu misem. Ko to skonta uzivace u igri i znace koliko je igra genijalna (i koliko je zapravo vremena izgubio u ubijanju svih tih miniona u drugim mobama, koji su vredni samo zato sto je zastarela mehanika igre napravila od njih da budu vredni - hots ih je vratio gde treba da budu :) ). Ko ne shvati, hots ce mu biti 0 skill moba za retarde kako neki misle, ili ce im jednostavno faliti neki "glavni" moba elementi.

Tako da razumem zasto blizzard kaze da ovo nije moba vec hero brawler, u pocetku mi je delovalo kao proseravanje, ali kada vidim koliko su ljudi kruti u shvatanju zanra, pocinjem da kontam.

Nemam nista protiv ljudi koji vole lol i dotu (niti kazem da su to lose igre, svako igra ono u cemu uziva), ali mislim da ima dosta ljudi koji to igraju jer nisu culi za nista bolje, niti su trazili, a vole generalno to 5 na 5 sibanje, i "kad nema nista drugo" po navici igraju to. A igraju npr. 10 godina (mozak je kompletno nastelovan u dota fazonu) i kad sednu za hots pre ce da ga dozive dozive kao olaksanu verziju dote za nubove bez brojnih kljucnih mehanika koje cine dotu kompleksnom, umesto da skapiraju da je HotS nova igra, da to nije dota/lol koju igraju ceo zivot, vec da su instalirali novu igru.

Ko kad igras kanter i instaliras overwatch. Red Alert 2 pa si instalirao Warcraft 3. Nova igra.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni su kul, Ali u principu svaki heroj do sada donese neku originalnost i osvezenje u nexus, jos uvek nema naznaka da im ponestaje ideja i da pocinju da izbacuju neke heroje sa jakim ali random abilitijima. Recimo jako mi se svidja sto im nije cilj da samo skarabudze neke abilitije (koje funkcionisu), vec se trude da kroz te abilitije i playstyle osetis karakter heroja, i pricu iza njega - bukvalno ti mora da imas karakter tog heroja, nije dovoljno da samo imas njegove abilitije. Npr. chromie, keeper of time, zna sta ce se desiti u buducnosti. I sada dali su joj trait da talente dobija 1 lvl ranije (tipa ult sa lvl 9), i dobro sad kao neko ce da kaze "jaka stvar predvidja buducnost i kao zbog toga uci talenat 1 lvl ranije". Ali glavna fora nije u tome. Glavna fora je sto su napravili da svi njeni basic abilitiji rade sa velikim delayom, sto nije problem za NJU jer ona vec zna gde ce se svako naci u bilo kom trenutku u buducnosti, pa tako i TI mora da PREDVIDJAS buducnost kao ona, polozaj protivnickih heroja u buducnosti :) E sad meni je taj dizajn jako kul, drugima nije nista specijalno, treci ga nisu ni primetili :)

Sto se tice Varijana, nadam se da ce moci da se igra kao pure tank, kao muradin, johanna, etc i diablo (donekle) - bez diabla trenutno jedva 3 tenka da ima igra, i bas se oseca da fale tenkovi u igri (ne racunam warriore tipa artanisa, dehaku, leorica, bruisere...)

Link to comment
Share on other sites

Meni je Varian jedan od omiljenih heroja u prici, mozda i omiljeni. Ja ne mogu da verujem kojem debilu je palo na pamet da napravi da se Shalamayne deli u stit. Kako tako prokleto dementan moze covek da bude nije mi jasno.  Variana sam mnogo iscekivao, i sada su mi ubili volju. Ne znam ni sto sam mislio da nece da se poseru na lore ponovo i ponovo, i ponovo.. 

Ragnaros mi izgleda dosta kul ali mi nekako nije u tom fazonu da bude heroj, jebem li ga.. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ova "teorija" je nastala iz zabave (nije zvanicna verzija), ali pogledajte klip kojim je najavljen Varian.

 

"A king has fallen..." (i na kraju kaze)... "wherever he has gone Varian Wrynn will remain hero... always..."

Pa ako moze neko ko je zaista upoznat sa pricom wow-a da pojasni pravo znacenje ovoga sto naratorka prica. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...