Jump to content

Crni "flashevi" tokom videa


Demian

Recommended Posts

Od jutros mi se manifestuje čudna pojava. Tokom gledanja filma, dešavaju se "sevanja" crnih linija. Toliko je brzo da nisam siguran da li je zaista u pitanju linija, ili se zacrni cela slika na mikrosekund. Ovo se dešava recimo 2-4 puta u minutu. Normalno je radilo do sada. Žurio sam na posao, nisam stigao da proverim kablove ili da testiram grafičku. Monitor je u garanciji još 2 godine, grafička još godinu dana. Ono što jesam stigao je da pustim filmove u različitim rezolucijama, youtube klipove, paljenje/gašenje monitora. Ukoliko pustim film u prozoru, ("na pola ekrana") crnilo se dešava samo na video delu ekrana, tako da mislim da nije monitor. Na youtube klipovima nema crnila. 

 

Grafička ATI RADEON 7770 Powercolor, monitor DELL ST2220 LED, povezano VGA + DVI konektor, radna rezolucija 1920x1080.

 

Na kompu ništa novo nije instalirano, drajveri su isti oni sa kojima je radio već godinu dana savršeno.

 

Ono što želim, su sugestije, ako je neko imao isti ili sličan problem, čime/kako da utvrdim da li je grafička ili monitor da znam šta da reklamiram.

Link to comment
Share on other sites

Deluje pre da ti je to do drajvera ili nekih codeca za pustanje. Instaliraj noviji drajver (moguce da se win nesto apdejtovao pa se sad jebe s starijim drajverom za grafiku) i codece ponovo. 

 

Edit: Eto, pretece me Peja :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...