Jump to content

Amnesia: A Machine for Pigs


toma

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Meni se svidela nova Amnezija. Drugačija je nego originalna svakako, ali je opet kul. Da se ne raspisujem sad, odradio sam recenziju za oktobarski broj play!-a , pa ako neko želi nek pročita :)

 

http://www.play-zine.com/PLAY!%2065%20-%20OKTOBAR%202013.pdf

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Tek sam pre neki dan uspeo da namestim komp u Bgu i instaliram amneziju i sto sam primetio za par sati(2-3) je to, da se prica dosta brze otkriva nego u prvom delu ili mi se samo cini ?

Nekako su ti delici slagalice koje otkrivas sporije formirali "sliku" u prvom delu i tek kasnije bude kao, vau pa onaj deo price se odnosio na ovo. Sto se atmosfere tice, bas prati prvi deo. Detalji i okruzenje su super odradjeni, bas odaje utiskom Viktorijanskog doba Engleske.

 

@savke Jel ti je taj review spoiler free, da znam dal da citam sad ili kad zavrsim tek :P?

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Nema baš ničega što bi ti sjebalo zaplet ;)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Tek sad vidim ovo pitanje iznad.

 

Ako hoćeš baš ovakav tip igre (horror survival avanutra) igraj raniji serijal iz ovog studija, Penumubra, isto ima odličnu vožnju, i jako je slična Amneziji. Prvi i drugi deo su odlični i nadovezuju se, dok je treći deo više Portal-like igra.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Outlast је једина новија игра коју сам играо а да може да се подведе под тај жанр. Да се "плашиш" за голи живот. Све у чему имаш обиљно оружије, оклоп и сл, није преживљавање :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...