Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Leatherfacehttp://www.imdb.com/title/tt2620590/

MV5BMjEyMDE1MzE1NF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzcwNTU1MzI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Mnogo glup film :)) Da, znam, šokirali ste se... Ali baš nema ništa u njemu vredno pomena.

-----

Annabelle: Creation - http://www.imdb.com/title/tt5140878/

MV5BMjA1MzIwMjMxNF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDQ3NTc2MjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

I dalje mi je OK čitav "Conjuring univerzum" i to što rade sa njim, nisu odlutali dalje nego što bi trebalo, pa prosto ko je gledao bilo koji od prethodnih delova ima smisla da pogleda i ovaj. Čak i po "uzoru" na Marvel ima i post-credit scena koje najavljuju dalje filmove u "univerzumu".

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, marks said:

šta ti se nije svidelo?

gluma poluamaterska, pregrst scena bas tezak transfer blama samo iz tog razloga jer je gluma ocajna nothing more nothing else (nisam znao je l mi vise tuzno ili smijesno), likovi potpuno neuvjerljivi bez ikakve pozadine, rade neke gluposti koje nicim kroz film nisu potkovane, dijalozi osim onog na kraju nula jbna a i on koliko je nahajpovan nista specijalno, sama ideja filma ima neki potencijal ali je to sve toliko lose odradjeno da sam ja jedva cekao da se zavrsi

jasno da dosta ljudi drka na muziku, scenografiju, kostimografiju filma, ali meni to ni blizu nije dovoljno da ga okarakterisem kao dobar (a jos veca vecina i ne zna sto im je 'dobar' film, nego eto tako im rekla masa/internet pa mora tako)

sigurno da je bio velika stvar kada je izasao, ali gledati ovo u novije vrijeme i padati u trans nesto odusevljavati se, idiotizam, definitivno ne bih nikome normalnom preporucio da odvoji dva sata na ovo, za pretenciozne idiote medjutim svaka preporuka

veceras pogledao ovaj novi, boze sacuvaj

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

naravno, a posto on sluzi da ocisti rur od ovakvih poput mene onda nas nema puno a:D h3h3

@traktori ako sam dobro upratio ti si alt account od tortkya, a ako je to slucaj mislim da na 150 komentara ovdje jedan ostavis da ima smisla, sve ostalo je bukvalno samo neko toksicno izdrkavanje koje ja ne znam kome uopste moze biti zanimljivo vise (ok vjerovatno ovom drugaru rejvenu)
ako nisi alt od gorepomenutog onda my bad

a sto se tice filma, stvarno ako moze neko da mi otvori oci i objasni zasto bi neko ko gleda ovo u 2017 trebao da se odusevi, im all ears

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

ja razumem ljude kojima je originalni BR vrh film, posebno ako su dovoljno matori da su ga gledali u vreme kad je izašao, jer je u to vreme bio možda i prvi film koji je pokušao da obradi neke teme...

ali ja sam ga gledao pre nedelju dana, i ono, govno mi je film. čak scenografija i gluma i nekako, to sam tolerisao, čak mi je to i sipma sve bilo, ali zašto mi je film sranje - paa... jednostavno priča je lol, zapravo film skoro da ni nema priču.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenq said:

gluma poluamaterska, pregrst scena bas tezak transfer blama samo iz tog razloga jer je gluma ocajna nothing more nothing else (nisam znao je l mi vise tuzno ili smijesno), likovi potpuno neuvjerljivi bez ikakve pozadine, rade neke gluposti koje nicim kroz film nisu potkovane, dijalozi osim onog na kraju nula jbna a i on koliko je nahajpovan nista specijalno, sama ideja filma ima neki potencijal ali je to sve toliko lose odradjeno da sam ja jedva cekao da se zavrsi

jasno da dosta ljudi drka na muziku, scenografiju, kostimografiju filma, ali meni to ni blizu nije dovoljno da ga okarakterisem kao dobar (a jos veca vecina i ne zna sto im je 'dobar' film, nego eto tako im rekla masa/internet pa mora tako)

sigurno da je bio velika stvar kada je izasao, ali gledati ovo u novije vrijeme i padati u trans nesto odusevljavati se, idiotizam, definitivno ne bih nikome normalnom preporucio da odvoji dva sata na ovo, za pretenciozne idiote medjutim svaka preporuka

veceras pogledao ovaj novi, boze sacuvaj

cute-cringe-gif-456.gif

mislim, okej je ovo pisanije da bi malo uzburkao vodu, izazvao reakciju, izazvao lavine kontenta...

ali, kultni i prvi sajberpank film ima brojne sledbenike. ti nisi jedan od njih, ali to je sasvim okej.

ako Rutger Hauard nije dao ulogu u tom filmu, ne znam ko je u kom filmu ikada dao ulogu.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

На конто постављања мајндсета у контекст времена када је филм изашао, не знам колико то треба повезивати са садашњим утиском о квалитету. Свакако да треба и мора то да произведе поштовање, али ко је од вас погледао неки утицајни неми филм и рекао како му је врх, неверица, брука, услед успешне регресије на почетак двадесетог века. Пробао пар пута, не иде то баш тако. Време је најбољи показатељ шта је заиста вредно, нешто добро остари, нешто лоше. Примера ради, "2001: A Space Odyssey" који је 14 година старији од оригиналног Блејд Ранера, је остарио као вино, што се реално не може рећи за BR. За 100 година, Одисеја ће верујем бити гледљива, док ће BR бити једна у низу набројивих ставки на листи утицајних sci-fi филмова друге половине двадесетог века у Антологији научне фантастике планете Земље, издавач Cosmigea books, година 2134.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ponekad sama pricha nije bitna kao teme kojima se delo bavi.

Filip K Dik se bavio najvise preispitivanjem sopstvene realnosti i ljudskosti, taj aspekt originalnog filma je i dalje vrhunski, sami događaji i obrti su tek vozilo da se ovo prvo dostavi do gledaoca.
Upravo zbog toga nije bitno da li je Dekard replikant ili ne, jer u oba slucaja on preispituje svoju stvarnost. Cak je bolje da se ne zna da li jeste ili nije jer kontrapunkt njega i roja (koji je, tehnicki, pravi junak filma) bolje funkcionishe kada nisu obojica replikanti, a Dekardovo kolebanje sa svojim sistemom vrednosti kada on jeste replikant.

Poseban deo resprave o filmu je to kako je Ridli krajem sedamdesetih bio i sam u tolikoj kreativnoj snazi i da je uspeo da se okruzhi sa toliko talektovanih ljudi i snimi back to back 2 filma koji su i dalje nepomicni u temeljima moderne kinematografije, pop kulture i poimanja buducnosti i distopije... Onda kada skoro 4 decenije skoro svi koji mogu kopiraju alien i blade runner i koriste njihovu ikonografiju kao shorthand za svoje, ultimativno inferiornije, filmove i serije, logicno je da takav izraz svi uzimaju zdravo za gotovo, iako ne bi trebalo.

Tako da me reakcija "ovo nije nista posebno" najvise podseca na ljude kojima su flash gordon i jon carter djubre, a na tom stripu i toj knjizi je utemeljeno 95% moderne naucne fantastike =o) Da se razumemo, jesu trashz i pulpy, ali nisu djubre nego osnova koja je unapredjivana decenijama i kao takvi imaju svoje mesto u sistemu vrednosti i dismisivno ophodjenje prema njima ukazuje na sopstevno neznanje i nevoljnost da se na tom neznanju poradi.



 

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Corey said:

Примера ради, "2001: A Space Odyssey" који је 14 година старији од оригиналног Блејд Ранера, је остарио као вино, што се реално не може рећи за BR. За 100 година, Одисеја ће верујем бити гледљива, док ће BR бити једна у низу набројивих ставки на листи утицајних sci-fi филмова друге половине двадесетог века у Антологији научне фантастике планете Земље, издавач Cosmigea books, година 2134.

potpisujem.

A ovo što Kole piše, to i to je osnova za ovo i ono, po meni nema veze sa kvalitetom tog pionirskog filma/stripa, više sa nekim respectom, a da bi čovek to poštovao, mora da zna zašto i kako (kao što je i napisao kole).

Mogu se ja edukovati sad tri godine i tome kako je nastao BR, izučiti tadašnju situaciju u svetu, pročitati sve o životu autora itd... ali i dalje će mi taj film biti sranje. Možda ću ga poštovati, ali će mi i dalje biti sranje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...