Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

upravo zavrsih El Cuerpo (The Body). u par navrata sam uhvatio kako glumci ostavljaju onaj "nisam siguran da li se zajebaju ili su ozbiljni" utisak, ali je film generalno vise nego korektan i ima upecatljiv kraj. muy bien sto se mene tice [ok]

preporuka i za The Experiment,, kad sam vec kod evropske kinematografije!

Link to comment
Share on other sites

ali ovaj transformers film...

mislim ok za decu je film, deciji i to sve, ali opet, za mnogo retardiranu decu

zali boze onako dobrih specijalnih efekata (i dobre glumice ofc :D)

sto je najjadnije sam zaplet bi bio sasvim korektan u nekom paralelnom univerzumu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Noje (Noah, 2014)

image.png.477e9dc2afb3192d752fa35f66b44b53.png

možda malo predugačak za moj ukus. ipak, Aronovski je isporučio izuzetnu atmosferu, na ivici bajkovitog, što je ispalo sjajno, s obzirom na dogmatski aspekt priče. svi su dali sjajne uloge, vatromet golih emocija tokom celog filma, potresno i prelepo. ne bih nikog izdvajao. topao film, s obzirom na užasnu temu. izdramatizovan na momente, ali bez preterivanja, uskusno i smisleno. film vas neće raspametiti, oduševiti, ne ističe se ni po čemu spektakularnom, ali izdvajam atmosferu, glumu, režiju i montažu.

 

 

Saveznici (Allied, 2016)

1*pafn3l9qX1quk3558BeMIQ.png

izvikan i dugo očekivan film.

odmah da kažem da je ništa posebno, da nije uspeo, uprkos relativno zanimljivoj priči, da nas veže za likove, identifikuje sa njihovim stanjem. čak ni potresan kraj ne briše tugaljiv učinak režije i glume.

doduše, mene je najviše interesovala m'zel Kotijar i pitanje da li je Bredu zbog ovog filma konačno pukao brak. ona me je OČARALA. neverovatna je, pleni svaki kadar, Bred je kao maleni dečkić, tinejdžer pored nje. istinska femme fatale do poslednjeg kvarka u telu. ako bih nešto morao da izdvojim, onda je to njena uloga, kao pisana za nju, kao srasla sa njom. zavodljiva, seksi, opasna, strastvena, uz to ubica i špijun... ona nije morala mnogo da glumi. stičem utisak da su žene fatalne tek posle 40te. što je i logično, je li...

ostalo je sve slabašno i tanušno. gde je Bred iz "12 majmuna", gde je Bred iz "Borilačkog kluba"? šta mu se desilo? Anđa? 

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Једини филм од Аронофског који ми се није допао. Неочекивано плитак филм од некога ко је снимио Фонтану, Црног лабуда, Пи и Рвача. Није ми јасно шта је хтео са филмом о Ноју, можда Оскара.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mislim da je bio ograničen ipak nekim datostima, budući da je film religiozne tematike. moguće je da je mogao da doda malo više ludila, neke scene dodatno da naglasi, da pojača flešbekove, da nam poljulja tlo pod nogama, da bude umetničkiji, da se tako izrazim. međutim, odlučio je, čini se, da se drži školske utabane staze i jeste isporučio pristojan film, ali ne spektakularan, slažem se. 

ono što je po meni spektakularno, to su fantastične uloge gospojca Koneli i Uotson, Uinstonovu jezivu ekspresiju tokom celog filma (možda i najjača uloga uz Kroua) i atmosferu, zasnovanu na izmetnutoj realnosti, što Nikita reče, kao post-ap.

nije na nivou Crnog labuda, to je toliko ekspresivan i nadrealan film, da ima posebno mesto u mom srcu, ali, kažem, nije imao hrabrosti da ide dalje, da eksperimentiše. baš kao da je hteo oskara, fazon.

 

no, to nije ni blizu loše, mene je ipak potpuno razočarao Zemekis sa ovim bledilom koji nazivaju filmom... 

idemo dalje...

(Ne)profesionalac (Grimsby, 2016)

PRODUCTION-Mark-Strong-and-Sacha-Baron-C

o Bože...

Koena ne volim ni malo, nategnut i izveštačen, dvorska luda nivo humora.

ipak, ovde je prevazišao sebe. toliko nekorektan i provokativan, degutantan na momente i ekstremno eksplicitan, ovaj film je komedija koja će vas oboriti sa stolice, ako volite, istina, takav sirov i ogavan, ali čist britanski humor. film bukvalno ne staje, i iako je kraći od 90 minuta, nemate utisak da ste uskraćeni za bilo šta. ne gubi tempo, koliko god mislili da ste najluđu stvar već videli, i da će sad da smori film, videćete da grešite. pitaćete se da li je moguće da ste zaista videli ono što ste upravo videli, do tog nivoa ide.

Mark Strong prešao igricu (kako to da uloga u komedijama najbolje leži mrkim tipovima koji su obično negativci).

priča je trivijalna, dva brata, razdvojena sudbinom, sreću se u zrelim godinama. jedan je white trash, a drugi "u službi Njenog Veličanstva". naravno, zajedno spasavaju svet.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Science Fiction Volume One: The Osiris Child

http://www.imdb.com/title/tt4536768/?ref_=fn_al_tt_1

niskobudzetni sci-fi film iz australije

uzaevsi to u obzir film ima sjajnim momenata, dok u nekim zestoko fejluje jbg

na momente ima dobar vajb ala mad max, a onda zakucava zbog promasenih reziserskih momenata, dok su dijalozi sasvim ok i nema ih mnogo lol

specijalnih efekata ima vise sjajnih, ali ono sto je lose uradjeno je stvarno bedno i manje vise nepotrebno, toliko je smesno da sam se zapitao da li nisu namerno tako nesto napravili :)

svaka preporuka za ljubitelje sf-a za ostale i ne bas

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Baywatchhttp://www.imdb.com/title/tt1469304/

MV5BNTA4MjQ0ODQzNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzA5NjYzMjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ahahaha :)) Nisam hteo da odgledam ali na kraju rek'o ajde, stoji na hardu, mnogo je glupo, ali ne mogu da kažem da nisu uspeli da povrate taj VAJB epizoda serije koje su takođe glupe, ali imaju taj jednostavni plot sa nekim suludim razradama.

Ofc, Pamela na kraju koja se ni ne vidi jer je raspala :)

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2017 at 4:43 PM, Lucky said:

Baywatchhttp://www.imdb.com/title/tt1469304/

MV5BNTA4MjQ0ODQzNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzA5NjYzMjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Ahahaha :)) Nisam hteo da odgledam ali na kraju rek'o ajde, stoji na hardu, mnogo je glupo, ali ne mogu da kažem da nisu uspeli da povrate taj VAJB epizoda serije koje su takođe glupe, ali imaju taj jednostavni plot sa nekim suludim razradama.

Ofc, Pamela na kraju koja se ni ne vidi jer je raspala :)

Види се да волиш хорор филмове, кад си успео да дисциплинујеш себе да ово одгледаш до краја..

Link to comment
Share on other sites

The Ghoul - http://www.imdb.com/title/tt3613314/ - nepravedno niska ocena na imdbu (i zato moram da vam skrenem paznju na film), kapiram zato sto nije usa film, zbog budzeta itd - ali ja ne bih nista tu menjala i stvarno vredi pogledati, pogotovo ako se lozite na Lyncha, Get Out i slicno

My cousin Rachel http://www.imdb.com/title/tt4411596/?ref_=nv_sr_1 - Film mi je bio meh (delovao je suvise predvidiv) sve do kraja u kome je i sadrzana poenta filma sto mi je znatno popravilo utisak. Videla sam neke komentare standardne 'knjiga je bolja' mada film je ovako u celosti gledano definitivno dobar i sad hocu i knjigu da procitam. Necu sad dalje da spojlujem 

Inace gledala sam Trainspotting 2, zapravo drugu polovinu na preskok. Kao i mnogi nastavci potpuno nepotreban. Pocelo je da mi se pegla cim su poceli sa evociranjem uspomena kako u flimu (kao da im je bilo do jaja u mladosti) tako i kod publike kad smo mi bili mladji i lozili se na prvi film. 

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Ima dobrih horora, ne treba trositi vreme na lose! Recimo - 

A ghost story - http://www.imdb.com/title/tt6265828/

1499871142470

 

Kejsi Aflek i Runi Mara glume mladi bracni par, a on SPOILER gine veoma brzo nakon pocetka filma! U mrtvacnici ga pokrivaju carsavom, i on postaje duh carsavskog tipa. 

Sledi pohodjenje udovice, egzistencijalni teror, bezvremena ljubav. Nije klasican horor, verovatno i nije film za svakoga, ali meni je bio zanimljiv zbog nacina na koji prilazi smrti. 


Pogledao sam i RAW - http://www.imdb.com/title/tt4954522/

 

00-square-raw-film.jpg

 

Prica o odrastanju, uticaju sredine na omladinu, smeni generacija i kanibalizmu. Nisam skoro gledao jeziviji i nelagodniji film. Sve preporuke!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dz said:

Inace gledala sam Trainspotting 2, zapravo drugu polovinu na preskok. Kao i mnogi nastavci potpuno nepotreban. Pocelo je da mi se pegla cim su poceli sa evociranjem uspomena kako u flimu (kao da im je bilo do jaja u mladosti) tako i kod publike kad smo mi bili mladji i lozili se na prvi film. 

Pa to je poenta, da vidis kako se propadne u mid 40-im :D I film propadne, i publika, i glumci i sve :D 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...