Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

U duhu praznika odgledao Almost Christmas http://www.imdb.com/title/tt4649416/ .

Da se covek onako raspekmezi, porodican filmic.

Posle toga pustio Mike and Dave need wedding dates http://www.imdb.com/title/tt2823054/ , cisto da opustim mozak pred spavanje.

Kome ne smeta konstantno vikanje  Adam Devinea, ok komedija, nekoliko dobrih fora.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

The Eyes of My Mother - http://www.imdb.com/title/tt5225338/

MV5BMTcyMDkyMDA4N15BMl5BanBnXkFtZTgwMjE5MDExMDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Dobra kamera i kadrovi, fotografija što bi se reklo. Priča u osnovi nije toliko loša, ali je realizacija problematična. U zavisnosti od toga šta čovek očekuje, samo je pitanje da li će biti manje ili više razočaran, ne bih rekao da bih mogao da preporučim film ni onima koji vole horor (jer ovo nije horor) niti onima koji vole drame, jer je u tom pogledu tanak. Deluje više kao neki film za festival amaterskog filma, izuzev dela sa kamerom i fotografijom.

The Invitation - http://www.imdb.com/title/tt2400463/

MV5BMTkzODMwNDkzOF5BMl5BanBnXkFtZTgwNDA4NzA1ODE@._V1_UY268_CR1,0,182,268_AL_.jpg

Interesantno. Pomalo naivno i predvidljivo ali se lagano "gradi" pa na trenutke nije jasno na koju će stranu prevagnuti. U svakom slučaju ako je neko za "napeti triler", svakako preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Assassin's Creed gledao u bioskopu, a odmah za njim i Passengers.

Assassin's Creed - mnogo loše. Nisam nikad igrao igru, ali sam upoznat sa generalnim konceptom i nekim likovima i idejama. Akcija izgleda moćno, ali je totalno nebitna, ne izaziava nikakve emocije, ništa, fokus filma je na sadašnjim/stvarnim događajima, a ne na onome iz tih sećanja, kao u slučaju igre. Sećanja samo sadrže nasumične i nepovezane akcione scene, u kojima te ništa ne zanima šta se događa.

Passengers - zanimljiv film, drži pažnju, malo zglupljen kraj i rasplet u smislu šta se dešava sa brodom, ali ajde.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millancche said:

Assassin's Creed - mnogo loše. Nisam nikad igrao igru, ali sam upoznat sa generalnim konceptom i nekim likovima i idejama. Akcija izgleda moćno, ali je totalno nebitna, ne izaziava nikakve emocije, ništa, fokus filma je na sadašnjim/stvarnim događajima, a ne na onome iz tih sećanja, kao u slučaju igre. Sećanja samo sadrže nasumične i nepovezane akcione scene, u kojima te ništa ne zanima šta se događa.

živo me zanima šta misle fanovi igre, jer se priča nadovezuje na poslednji AC ako se ne varam i predstavlja uvertiru za naredni.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt5651050/

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

dokumentarac o Keri i Debi emitovan sinoć na hbo, više je emotivno iskustvo nego informativni dokumentarac, verovatno je i bolje što je tako, ali opet...previše tužno na momente
sporedno, a interesantno, je da je jedan od rezisera Fisher Stevens (hakeri, johnny 5), i da je jedan od producenata Bret Ratner, aka najgori holivudski sub-human

eventualni companion film za ovaj dokumentarac je Postcards from the Edge (snimljen po knjizi i scenariju Keri Fišer)

Link to comment
Share on other sites

Рачуновођа (The Accountant, 2016)

ох, мало сам додирнут. ради се о мом еснафу. опростићете ми мек приступ.

Холивуд је решио да прави нове суперхероје, а ово су финансијски  форензичари (врхунски домет финансијског рачуноводства - неурохирурзи/генетичари међу лекарима; настрану то што је "финансијска форензика" нови свети грал финансија у реалном модерном свету, па овај филм можемо посматрати и као промо материјал).

математички савант, аутистични син официра "Сај-опса", после 34 татине селидбе по базама САД широм света, и одговарајућег броја одговарајућих учитеља, постаје истражни финансијски орган највишег организованог криминала у свету. преставак за озбиљан нови правац суперхероја, као Ричер, само из финансијског света.

Афлек на нивоу "Gone Girl". дакле - одличан. прича је пријемчива, изведба је донекле стрипска.

минус је што је ипак све спаковано у дечје паковање. ако овај филм добије наставак, то ће бити извесно на вишем нивоу.

8/10 (+2 на тему)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Incarnate http://www.imdb.com/title/tt3216348/

MV5BOTI4NDkxMTAxM15BMl5BanBnXkFtZTgwMzU1Mzk5OTE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Slobodno preskočiti. Aaron Eckhart isteruje demone iz ljudi tražeći demona odgovornog za smrt svoje supruge i sina. Jedini dobar deo filma je sam početak i prva scena "isterivanja" jer je zanimljivo realizovana i pomalo iznenadi. Posle toga sve ide po već dobro poznatom ustaljenom receptu.

--------

Morgan http://www.imdb.com/title/tt4520364/?ref_=tt_rec_tt

MV5BMjA1MjYyNDkxN15BMl5BanBnXkFtZTgwMTgxODAwOTE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Iznenadila me glumačka postava u ovome, sve sa Brajan Koksom, da sam video da piše da glumi ozbiljno bih se razočarao jer ga u filmu nema :) U svakom slučaju i Kate Mara, Rose Leslie, Toby Jones, Paul Giamatti i tako - možda vredi pogledati samo zbog ove Anya Taylor koja ima mnogo čudnu facu. Kako bilo, bleda kopija Ex-Machine na primer ili onog sa Adrijanom Brodijem kojeg ne mogu da zamislim. Ali generalno može da se preskoči.

-------------

Baskin http://www.imdb.com/title/tt4520364/?ref_=tt_rec_tt

MV5BNDI2NzAwOTEzOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzMxNzI2ODE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Strava u ulici brestova na turski način :) Mislim, nije baš, ali se vidi jak uticaj Elm streeta na ovo. Ima tu još raznoraznih filmova koji su očigledno inspirisali režisera i scenaristu, ali je interesantno videti kako su turci to realizovali.  Nisu loši. Standardni plot twist stiže na kraju, ali i pored toga gledljivo.

--------------

The vvitchhttp://www.imdb.com/title/tt4263482/

MV5BMTY4MTU2NjMyNV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzUwMDk4NzE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Opet ova Anya Taylor al' godinu-dve mlađa nego u Morgan. Ali ovoga puta i znatno bolji film. Neobičan, dobri kadrovi, posle čitah da su snimali samo sa prirodnim svetlom, u svakom slučaju zanimljiv film baziran na verovanjima u veštice i natprirodne sile.

-------------

Under the Shadow - http://www.imdb.com/title/tt4273292/

MV5BMjIwMjQwMDU2OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzMwMDg2OTE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Iranska produkcija, preporuka. Tokom Irak-Iran rata, a nakon revolucije, ćale odlazi na ratište i ostavlja kevu sa detetom u zgradi u Teheranu. Naravno, ubrzo potom u zgradi kreću da se događaju neobjašnjive stvari! Šalu na stranu, lepa realizacija poznate priče, drugačije okruženje pa i to doprinosi drugačijem fazonu.

Link to comment
Share on other sites

e ovaj Vići...

:)))))))

finansijska forenzika je najviši aspekt čistog finansijskog računovodstva. do njega se dolazi specifičnom nadogradnjom supervizijskog posla. 

knjigovodstvo -> računovodstvo -> finansijsko (upravljačko) računovodstvo -> finansijska revizija -> finansijska supervizija -> finansijska forenzika

tačno je da ima taj pucački naziv, koji ima pomalo i smešan prizvuk, ali se zaista radi o forenzici, odnosno otkrivanju tragova krivičnog dela u finansijskim evidencijama.

dao sam mu subjektivnih 8 umesto objektivnih 6 jer mi je tematika draga, ja svoj posao volim.

Argo i The Town nisam gledao još, ali sam uveren da su bolji filmovi od ovoga.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

naravno da finansijska forenzika ni na koji način ne igra posebno bitnu ulogu u ovom filmu, jeste da se radi o akcionom trileru, ali je meni lepo legla ta pozadina. nadam se da sam jasan. ovo svakako nije najbolji film ikad, izuzev izuzetne Aflekove glume, ovaj film ni po čemu ne odskače u masi. 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Friend Requesthttp://www.imdb.com/title/tt3352390/

MV5BMTY4ODgyODkwMF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzM0NDQxNzE@._V1_UY268_CR3,0,182,268_AL_.jpg

Nema puno veze sa Unfriended, koji je bio potpuno povezan sa Facebook/Skypeom, ovde je to više jedan od alata da se ispriča priča. Film je naravno totalno loš, a hajlajt mi je kada gledaju source code profila na Facebooku i normalan profil ima normalan kod, a profil jednog od negativaca ima demonski kod (!) tj. seriju kojekakvih znakova koji se rotiraju :)

Link to comment
Share on other sites

Passengers http://www.imdb.com/title/tt1355644/

MV5BMTk4MjU3MDIzOF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjM2MzY2MDI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Prevaren sam! Na osnovu trejlera sam očekivao više neke SF svemirske akcije uz tek poneki romantični momenat, a ovo ispade full romantična "dramedija" sa tek nešto akcije. I da stvar bude gora, traje dva sata! Može da se pogleda, ali je ofc prepuno nelogičnosti:

na stranu nepoštovanje zakona fizike i svemira što je već standardna stvar i krajnje nebitna, najviše me smara kada prave plot totalno nenormalno, kao na primer, postoji samo jedan onaj doktorski pod na 5000 putnika, članove posade ne budi sistem kada brod krene da ulazi u bilo kakve probleme a i na kraju krajeva celo objašnjenje "kompenzacije za probleme" pa se sistem "pregreva" je dosta tanko, kao i to da ne postoji način da neko ponovo zaspi.

I uzgred pozdrav za @Lex koji gleda filmove u najboljem bioskopu u Beogradu!

Link to comment
Share on other sites

De si, Lale!

Složio bih se sa krajnjom ocenom. Pristojan je filmić. Ima tupavosti. Simpatični su svi likovi. :)

Endi Garsija je sabio!

Film je prelako podeliti u odvojene celine, da ne kažem minijature, što mu malo sabija tempo.

Pratt je odličan u svom castaway elementu, a taj deo mi je nekako i najduhovitiji i najzabavniji. Fino se on i lomi oko svoje najteže odluke ikad. Ljubić sa njih dvoje je baš to, što će reći nije svačiji šoljica čaja, ali nije loš. Svemirski momenat mu daje plusiće. Očekivao sam da će mi najbolji deo filma kad sve krene u q, ali nije... Tu najviše manjkavosti dolazi do izražaja. Pratt koji se ledi u svemiru bi mi bio zabavniji da isto nisam gledao u Guardiansima Galaxyje. Njegovo magično uskrsnuće je baš nategnuto. Iskreno sam navijao da to ne urade. Ono, makar da mu iz grudi iskoči neko čudovište... ;) Finalni shot prirode koju su za života njih dvoje posadili mi je simpica. A opet, možda su mogli i neko detence da ostave, to bi bilo skroz zabavno.

Može da se gleda. Možda pre kod kuće, nego u bioskopu.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Isto sve, očekivao sam dosta akcije, a ono 3 minuta "napetosti" koja se završava sa njegovim slobodnim kretanjem kroz svemir i to u istom fazonu kao Džordž Kluni u onom sa Sandrom Bulok, ima i onaj drugi kad na isti fazon "kabl bude kratak" isto skoriji neki Interstellar fazon ali nije taj film i tako - već viđenost na svakom koraku.

Na kraju krajeva, ako već zna da probudi pod i ako su upali u odaje posade, mogli su i njih da probude praktično sve pa da se "konsultuju" oko toga kako da ponovo zaspu ili šta god. Ali ajde, tu možda imaju moralnu dilemu.

Za prirodu sam razmišljao, malo mi je nejasno kako je priroda uspela u takvom okruženju, a za dete sam i ja razmišljao da bi bila gotivna fora, ili čak i više dece, da im "obezbede budućnost" i tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

ja sam jedva odgledao do kraja, katastrofalno loš film

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

The Descenthttp://www.imdb.com/title/tt0435625/

MV5BMjA5NzQ1NTgwNV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjUxMzUzMw@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Nekako sam propustio ovaj film i slučajno sam naleteo na njega pre neki dan. Kasnije videh da je loše prošao generalno jer se pojavio u slično vreme kada i London napadi 2005 godine pa nije dobio priliku da bude ispromovisan. Nevezano za to, super razbibriga za veče kod kuće. Dobar početak, kasnije fina "napetost" koja cepa celim filmom, skučen prostor, interesantan kraj. Mali hint je da zapravo postoje dva kraja, UK i USA, pa pokušajte da pogledate oba.

Link to comment
Share on other sites

da, da, to je taj. nisu baš popadale u pećinu nego su ciljano tu otišle pošto su "pećinarke" ali nebitno je to :)

film je iz 2005, tako da si ga sigurno mogao gledati na TV-u. ja ga uhvatih na nekoj listi filmova gde je bio jedini koji nisam odgledao.

Postoji i nastavak, ali koliko vidim nije baš najbolje prošao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...