Jump to content

Pomoć oko konfiguracije


Arkeol

Recommended Posts

Šta mislite o ovoj konfiguraciji:
 
1) Procesor - i5-4670k
 
2) Matična ploča - Gigabyte GA-Z87M-D3H ili MSI Z87-G43 (verovatno ću overklokovati procesor kasnije kada to bude bilo potrebno - pa kakve su ove ploče za overklok) - naravno sve to kupim neko hlađenje 
 
3) Grafička karta - razmišljao sam nešto o GeForce GTX 760 ali mi se nekako čini da su ATI grafičke jako bolje, na primer - gledao sam neka upoređivanja i Radeon HD 7950 je dosta bolja od ove pomenute 
 
4) RAM - sigurno 8 GB brzine 1600 MHz - međutim ne znam koja? dajte neku preporuku
 
5) HDD - trenutno imam Western Digital 160GB WD1600AAJS-08PSA0 i nije mi trenutno potreban nov... Zadržao bih ga neko vreme
 
Budžet mi je 80 000 hiljada, a za ostatak sam mislio da uzmem napajanje i neko najjeftinije kućište gde bi ovo moglo da stane...
 
Da li može neko da mi da preporuku za kućište, napajanje, RAM i da oceni trenutni procesor i grafiku.
 
Takođe da napomenem da mi neće trebati DVD rezač jer ga skoro i ne koristim, možda jednino kada instaliram Windows a i to može preko USB-a.
Edited by Arkeol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...