Jump to content

Igrabilan vs igriv - šta je šta?


Loopy

Recommended Posts

Па ако ћемо ''књижевно'', капирам да би ''игриво/неигриво'' била чиста бинарна дескрипција да ли нешто може да се игра, у било ком смислу:) Али овде је потребан консензус око тога где су ту границе појма. Нпр. ако узмемо појам ''јебиво'', могу и овца и векна хлеба да буду јебиве јер ето, можеш да их јебеш, али ако дефинишемо јебање као неку узајамну интеракцију, онда отпадају оба!

 

Овако колоквијално, ја тај епитет користим и у смислу дал могу то да играм на мом компу нпр. и у смислу тога да ли је механика добра и да ли ћу остати до седам ујутру за компом и те форе. Кад кажем ''користим'' мислим на ''перципирам'', пошто обично кажем конкретно да је механика срање или да су захтеви превисоки или да је игра досадна итд.

 

Ово Лакијево ''играбилно'' бих увек схватио као трип да ли уопште може да се игра и то баш у оном најфундаменталнијем смислу - ''инсепшн је неиграбилан јер је филм а није игра ОЛОЛ''. Дакле, то нешто што је неиграбилно заправо уопште не мора да буде игра (зато је и неиграбилно!), док бих за нешто што је неигриво увек претпоставио да је игра.

 

 

 

Ето, моја два цента иако нисам дотични маг!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па ако ћемо ''књижевно'', капирам да би ''игриво/неигриво'' била чиста бинарна дескрипција да ли нешто може да се игра, у било ком смислу:) Али овде је потребан консензус око тога где су ту границе појма. Нпр. ако узмемо појам ''јебиво'', могу и овца и векна хлеба да буду јебиве јер ето, можеш да их јебеш, али ако дефинишемо јебање као неку узајамну интеракцију, онда отпадају оба!

 

Овако колоквијално, ја тај епитет користим и у смислу дал могу то да играм на мом компу нпр. и у смислу тога да ли је механика добра и да ли ћу остати до седам ујутру за компом и те форе. Кад кажем ''користим'' мислим на ''перципирам'', пошто обично кажем конкретно да је механика срање или да су захтеви превисоки или да је игра досадна итд.

 

Ово Лакијево ''играбилно'' бих увек схватио као трип да ли уопште може да се игра и то баш у оном најфундаменталнијем смислу - ''инсепшн је неиграбилан јер је филм а није игра ОЛОЛ''. Дакле, то нешто што је неиграбилно заправо уопште не мора да буде игра (зато је и неиграбилно!), док бих за нешто што је неигриво увек претпоставио да је игра.

 

 

 

Ето, моја два цента иако нисам дотични маг!

 

Taj rad, ja sam na taj aspekt "dal radi na mom kompu" zaboravio, pravda za kolokvijalnu upotrebu "igrivosti" !!

 

No ono što sam ja pitao je da li imamo adekvatan termin za "igrabilno" ako već "igriv" koristimo ovako kako je duljo opisao 

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам, али реално, колко пута ћеш искористити тај израз:) Мислим, колико пута ти се десило да запиташ колико је нешто играбилно?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мислио сам на то колико ћеш пута доћи у ситуацију у којој ће ти тај израз (било који од понуђених) требати. Кад ћеш се ти то запитати дал је нешто интерактивно или није, једном у сто година:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Moj glas ide za : "Igriv"

 

Dugo godina ga koristim i prezadovoljan sam. A "Igrabilan" nekako mi je previše... hibridna reč..Igrabilni naslov iz 2013e ili igrabilna numera (pošto jelte igriv, igrabilan ne mora da bude prevashodno upotrebljiv samo u gamingu jer igra znači i ples i sport itd)...
Nešto poput
validan(l. validus, valere) jak, krepak, snažan, zdrav; pravno: pravno važan, važeći, punovažan. 

U suštini, validna (igrabilna) ili invalidna (neigrabilna) igra koja više vuče na pravnu stranu nekog slenga, nekih slepaca, iz inspektorata, za nadzor legalnosti softvera i igriva igra kao mogućnost u tehničkom smislu ali kao i odredba u ukusu i želji za ili protiv naslova o kojem je reč. 

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...