Get Adobe Flash player
cheighlee

Koju konfiguraciju uzeti?

Recommended Posts

BakiZ   

Ladno ode za 450e , devojka prodala ja sam bio za to da se jos ceka al aj sta sad :D Uglavnom vidim da su cene svega malo skocile u odnosu kad sam ja kupovao komp pre godinu dana :D

Corey   

Какву графичку убацити на ове компоненте, комп ће се користити за 3D моделовање и по која игрица

Gigabyte ab350 full atx gaming 3
Amd ryzen 5 1600
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz

Да ли нешто мењати од већ наведених компоненти? Хоће ли млађи бураз да зајебе маторце и узме комп више за гејминг а мање за оно што му заиста треба?

voodoo_   

U tom slučaju može i Ryzen 1400, a grafičku GTX 1060 ako negde uspe da nađe, izgleda da ovi majneri sad kupuju i Nvidije u nedostatku AMD-a

Mada ja bih uzeo 1600 jer je six core

fatboy   

Napravio sam parking za misheve, jedan na padu ostali na gotovs   huehue

19390959_1689637571342068_87716892552662

Kevin   

kupijo sam polovnu 660Ti grafaju pre par meseci, sve je delovalo ok, u nekom trenutku se pregrejavala, otvorio sam je, ocistio, zamenio pastu.

temperatura je sada dobra, ali su performanse lose (ustvari nisam siguran ni da su bile bolje pre ciscenja, jer nikad nisam pokretao ove benchmarke, samo sam igrao cs).

http://www.userbenchmark.com/UserRun/4121500

ovde nesto nije u redu zar ne, reinstalirao sam win, drajvere, sve moguce proverio... 

rip 70e?

:D

voodoo_   

Pusti neki 3D test u prozorskom režimu, a pored drži GPU-z sa senzorskom karticom, vidi je l klokovi idu na max kako treba ili stoje zakucani na power saving nivou.

voodoo_   

Power Consumption 141%?

Je l si lepo zakačio kabl od napajanja?

Probaj drugi drajver za svaki slučaj

nikita_   

Jedno pitanjce za malo iskusnije. Uzeo sam kuciste koje ima 3  3-pin ventilatora i maticnu plocu koja ima 2 4-pin sysfan konektora.

Wat do?

Edited by nikita_

nikita_   

To cu i da uradim na kraju, mislio sam mozda da uzmem fan controler, al ne daju mi se pare. Treutno su mi intake i outtake fan prikljuceni direktno i vrte se na 100% , al necujni su pa mi nije hitno.

SHMEKER   

Hteo bih da uradim upgrade ram memorije, trenutno imam 2x2 ddr3 mushkin na 1333mhz CL 9, razmisljao sam da uzmem jednu plocicu od 8gb, i na oglasima ima da se nadje za nekih 5 hiljada recimo, zanima me koliko je pametno kupovati polovno to uopste? I da li mi samo odgovara CL9 ili mogu i ostale ? I hoce li raditi to sve lepo kad izvadim tu jednu od 2 i stavim ovu od 8? Hocu li imati ukpuno 10 nece biti nekih problema ?

Mawtchie   

Ja bih ubacio 2x 4GB, ili 2x 8GB ako mozes. Razliku izmedju 8 i 10GB neces da primetis, a 4->8, 8->16 i narocito 4->16 hoces.

Potovogo ne bih kupio polovno, jer nove kostaju 1 crvenu vise.

Proveri listu kompatibilnih RAM modela, em je ploca MSI, em je za AMD.

BakiZ   

Drugaru treba laptop, ne pratim mnogo te cene ali mi nesto puno sta god da sam gledao, u poredejnju sa dekstop ofc. Njemu treba za neki light use , oko 500-600e, kaze da bude veci ekran ali koliko vidim cene vecih ekrana su dosta skuplje tako da kontam neki 17'' da je 1080p,

Zwerko   

Ne znam sta si gledao ali 17" za laptop jeste veći ekran :) e sad nije ponuda full HD 17" laptopova bas najbolja trenutno, u tom cenovnom rangu je više ona 1600x900 rezolucija. Jedino ovako nešto ali to je više oko 700 eur, mada jeste dosta pristojna masina http://www.comtradeshop.com/laptopovi-i-tableti/laptop-racunari/dell-inspiron-5767-laptop-17-3-full-hd-intel-core-i7-7500u-8gb-1tb-radeon-m445-dvd-rw-gray-li-3cell.html

BakiZ   

Da ovo deluje pristojno, jebiga ne pratim laptopove nikada me nije to interesovalo. Anyway koliko je bitna marka? Pretpostavljam da je dell dobar npr, i koliko je bitna baterija? 

Zwerko   

Dell je ok, ali imaj u vidu da im je Inspiron najslabija serija, treba ga pogledati pre kupovine svakako kako deluje izrada i sl. S druge strane baterija na ovome sa ovolikim ekranom, procesorom i ovom grafičkom nema šanse da traje previše dugo, a opet to zavisi od potreba, da li će nositi laptop da kuca u nekom hipsterskom kafiću pa mu treba ceo dan da traje baterija? Ovo sigurno nije laptop za to, cenim da baterija u nekom normalnom korišćenju, nakačen na wifi i sl ne traje više od 2-2.5 sata max. A opet ko će toliko da vucara negde 17" laptop? :)

BakiZ   

Pa to je fora ne zna ni on sta hoce, a naravno za male pare , znas kakav je nas narod :D Idem svakako danas do njega pa cu ga preispitam u detalje, ali hvala svakako. To sto kazes ima skroz logike, tako cu mu i reci :D

Pozdrav svima, monitor do 300 Eura 144 HZ,, 1080 graficku imam a monitor mi je star neki samsung syncmaster sa300 i ne idu ta 2 zajedno.... pa moram da kupim neki novi.... Ako neko ima predlog SUPER :)

BakiZ   

Ja imam LG 24GM-77 i zadovoljan sam, koliko znam svi su prezadovojlni i saom je 1 bolji u smisli da ima free sync a to je viewsonic xg2401 mada imas nvidia tako da ti savetujem LG. Doduse ja sam hteo uzmem taj freesync ali ga nisam nasao kod nas nigde, pa sam na kraju uzeo LG (racunam mozda nekad predjem na amd pa why not)