Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

2 hours ago, shw. said:

Zato što sa i7 na 1080p neće dobiti više od par odsto bolje performanse (a to znači maksimalno frejm ili dva), a platiće 100-150 evra više.

Ako uzme 1080, SSD i dovoljno memorije (a i tu se često preteruje i bukvalno zvrje prazni resursi), a ostane na toj rezoluciji, dobro znate da mu je dovoljan jebeno i neki Haswell i5, pa možda i Ivy Bridge, da gura sve na maks.

Smarate do jaja više sa tim DUAL 1080 TI, PRILION THREADOVA (od kojih se prilion-2 ne koriste) preporukama kad vam je sasvim jasno da preporučujete ljudima koji neće dati na sve još zilijardu evra za dual screen zilion hz 4k setup.

ili ipak bolje da uzme i7?   :tf:

Salu na stranu, sve zavisi STA za mu treba komp (osim igranja), ryzen7 je skroz ok ponuda ali hocu da kazem da treba potraziti naj ponude a ne uci u prvu radnju i pazariti, cene su PALE plus ljudi koji menjaju cesto hardver prodace neki dobar i7 povoljno jer prelaze na i9... treba da cekira sve oglase i sl takodje...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

MA NEK UZME iDESET

Da mu treba ozbiljan komp gajbi za nešto drugo osim za igranje, imao bi sigurno nešto bolje od Phenoma X2 sada.

Inače Phenom je super procesor sigurno neki super ljudi ga imaju!

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, fatboy said:

prodace neki dobar i7 povoljno jer prelaze na i9

Aj sve sve, ali ko to sad masovno prodaje i7 da bi prešao na i9? :) Mislim em procesor košta hiljadu maraka/dolara/evra, em ti treba ploča koja košta još trećinu toga, to u svetu ima da kupi 0.1% PC korisnika, a kod nas ako ukupna cifra prodatih i9 procesora pređe 50 da se šutiramo u dupe od sreće :) Plus taj koji će da iskešira te pare za procesor ga bole dupe da na kupujem prodajem se cigani za prodaju procesora od 200 evra, daće ga kevi za komp :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

po performansama 1060 je idealna za 1080p gaming, obavezan i5 ili ryzen5 pride...

Gledajte i kod madjara i na oglasima za 1060 a i Snejk sa RURa valja graficke pa ga cimajte.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Planiram da uzmem ovako nesto za koji dan:

Asrock ab350m pro4

Zotac 1050ti 4gb

Ryzen 3 1200 (verovatno cu da ga oc na 3.7-8)

8gb DDR4 2400mhz neke memorije( verovatno hyperx)

120gb ssd, ovo ili ovo?

Preporuka za neko napajanje do 6k da radi posao? I neki monitor dijagonale 21.5-22 do 13-14k din? Ja sam razmisljao o Benq gl2250

Uzimam kod nas, nema neke velike razlike kod madjara na ove jeftinije komponente

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja na poslu te Benq, dosta su ok. Samo imaj u vidu jednu stvar - kartica koju si odabrao ima samo digitalne izlaze, HDMI, DP i DVI-D, a monitor ima samo VGA D-SUB ulaz. U teoriji možeš da kupiš HDMI na VGA adapter ali on nije baš jeftin, oko 1000-1500 dinara je tako da bolje da za te pare kupiš monitor koji već ima DVI-D ili HDMI ulaz. 

Da, za te jeftinije stvari se madjari i ne isplate preterano. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam na winwin sajtu, njihova specifikacija kaze da ima i DVI D ulaz http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/monitori/monitor-21-5-benq-gl2250-led-1920x1080-fullhd-5ms-dc12m-1-dvi-1142986.html , pogresili 

 

Koji bi preporucili umesto ovog, gaming, filmovi, malo autodesk programi? 

 

I da, pitanje oko memorije, da li na primer https://www.hyperxgaming.com/us/memo...HX424C15FBK2/8 koji se ne nalazi na kao podrzani model na asrockovom sajtu moze da radi bez problema, ili samo da jurim podrzane memorijske module?

Edited by Touche
Link to comment
Share on other sites

Što se monitora tiče najverovatnije su oni pogrešili, ali ako te ne mrzi skokni do radnje pa proveri - dešava se da postoje modeli koji su za različita tržišta pa imaju malo drugačije specifikacije ili je bio neki refresh modela koji nisu uradili na sajtu ili tako neka glupost. Kažem ako te ne mrzi skokni jer iz mog iskustva prodavci u tim radnjama obično nisu dovoljno pismeni da skapiraju šta im tražiš kad ih zoveš preko telefona ili možeš da dobiješ pogrešnu informaciju. 

E sad neki drugi model, mislim da ti je tu cena presudni faktor, vidi šta se nudi, neke akcije i to, pogledaj za taj model neki review na netu da vidiš da ne piše baš "ovo je najveće sranje od monitora ikada", realno u tom cenovnom rangu nećeš naći neki baš monitor koji je vrh vrhova. Gledaj samo da je neki ok TN panel jer mogu za te pare da se nađu i neki VA ili tako nešto sa užasnim vremenom odziva što ti je posle bedak za igre.   

Što se memorije tiče mislim da tu ne moraš da brineš, za sada nisam sreo nijednu Kingston/HyperX memoriju koja nije radila s nekom pločom, uključujući i ASrock u koje sam ubadao po 3-4 različite kombinacije modula a da nisam ni proveravao kompatibilnost. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo GTX 1080 (Zotac AMP Extreme za 600e, uzeo mi burazer u Nemackoj) i R5 1600 i cepam Witchera 3 u 4K, I do not regret :')

Zao mi je samo sto sam uzeo najeftiniju b350m maticnu, jer nisam mogao da stabilizujem OC preko 3.7ghz :(

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Maticna, komponenta zbog koje se svi na kraju kajemo :D 


Enivej pitanje, jel ima neko preporuci slusalice za glavonje? Ove koje trenutno imam matore su 2 god, steelseries 5hv2, ali mi je levo uvo nekako retardirano, pa me posle duzeg vremena malo zulja. A i nesto mi se cini da se slabije cuju, doduse jednom su mi ispale pa sam otvarao i lepio te zvucnike unutra . 

Uopste ne moraju biti te gejming varijante, mozda bi i uzeo normalne sluske + mic samo da su comfy, ne bih dao vise od 100e 

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2017 at 4:08 PM, voodoo_ said:

Obavezno NVMe varijantu (Corsair), ali prethodno proveri u specifikaciji da li su izvukli sve linije na M.2 port (možda su izvučene samo SATA, a NVMe koristi isključivo PCI Express), da li konkretan laptop (tj. BIOS) može da se butuje sa NVMe uređaja (ili je opcija ostavljena samo za storidž) i je l mora nešto da se čačka u podešavanjima.

Hvala! Sve provereno i sljaka kako treba, jedino je bedak sto nisam skapirao da je Alti kupio i Emmi tako da je retardluk "odnesite u zvanicni servis da vam ugrade disk, iako ste sve kupili kod nas" presao i na njih. Verovatno je to tako vec godinama, ali nisam nista uzimao skoro kod njih pa ne znam. 

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

Evo i ovde da "nabacim", cisto ko ima u planu nabavku i zeli da ustedi neki dinar, prodajem:

1. Fractal Design R5 kuciste - 90eur
2. Noctua NH-U14S cpu kuler - 50eur
3. Logitech G Pro gaming mouse - 50eur

Cim na PM, cheers!   o/

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...