Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ne znam sta si gledao ali 17" za laptop jeste veći ekran :) e sad nije ponuda full HD 17" laptopova bas najbolja trenutno, u tom cenovnom rangu je više ona 1600x900 rezolucija. Jedino ovako nešto ali to je više oko 700 eur, mada jeste dosta pristojna masina http://www.comtradeshop.com/laptopovi-i-tableti/laptop-racunari/dell-inspiron-5767-laptop-17-3-full-hd-intel-core-i7-7500u-8gb-1tb-radeon-m445-dvd-rw-gray-li-3cell.html

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dell je ok, ali imaj u vidu da im je Inspiron najslabija serija, treba ga pogledati pre kupovine svakako kako deluje izrada i sl. S druge strane baterija na ovome sa ovolikim ekranom, procesorom i ovom grafičkom nema šanse da traje previše dugo, a opet to zavisi od potreba, da li će nositi laptop da kuca u nekom hipsterskom kafiću pa mu treba ceo dan da traje baterija? Ovo sigurno nije laptop za to, cenim da baterija u nekom normalnom korišćenju, nakačen na wifi i sl ne traje više od 2-2.5 sata max. A opet ko će toliko da vucara negde 17" laptop? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja imam LG 24GM-77 i zadovoljan sam, koliko znam svi su prezadovojlni i saom je 1 bolji u smisli da ima free sync a to je viewsonic xg2401 mada imas nvidia tako da ti savetujem LG. Doduse ja sam hteo uzmem taj freesync ali ga nisam nasao kod nas nigde, pa sam na kraju uzeo LG (racunam mozda nekad predjem na amd pa why not)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Obavezno NVMe varijantu (Corsair), ali prethodno proveri u specifikaciji da li su izvukli sve linije na M.2 port (možda su izvučene samo SATA, a NVMe koristi isključivo PCI Express), da li konkretan laptop (tj. BIOS) može da se butuje sa NVMe uređaja (ili je opcija ostavljena samo za storidž) i je l mora nešto da se čačka u podešavanjima.

Link to comment
Share on other sites

Drugari nisam menjao komp tipa 7 god, sem grafike jer je crkla (imam neki amd phenom black 2, gtx 950 itd itd) i sad me nesto zasvrbelo dok sam na odmoru da odigram koju "noviju" igru, kad ono seckaju pakleno, hteo da probam Witcher 3 i samo odustao...pa sam se smorio ko dupe.

Anyway, hocu da pljunem sad pare i opet da ne diram nista 5+ godina, da mogu da odigram neku noviju igru bar na medium, a da ne odem odmah u settings sve iskljucim i stavim na low pa i dalje da sece.

Posto sam skroz ispao iz price oko hardvera svaka pomoc je dobrodosla.

Gledao sam neki sajt(logicalincrements) i ovo im je kao "solidna" konf i to je otprilike koliko sam para i voljan da dam.

2.png

Od koga je najbolje uzeti (prodavnica/inostranstvo?), sta mislite o ovome gore, dal ima potrebe za ovako necim ili je bacanje para, sta bi ste mi vi preporucili ? 

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Solidna je konfiguracija u smislu da je skoro pa najskuplje što možeš da nađeš :) U suštini najviše zavisi od rezolucije u kojoj hoćeš da se igraš, ako oćeš sad da igraš u 4K ali neizvezno za budućnost onda ti je ovo. Ako oćeš da se igraš u Full HD onda nema potrebe da uzimaš nešto preko 1070, jer ona sada ima već sasvim dovoljno rezerve za tu rezoluciju, a i 1440p će da tera ok sadašnje igre ali nema mnogo rezerve. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1070 i i5 sa random pločom će ti završiti posao za ovih 10 dana kolko će te držati, za prilion manje para. posle ćeš se smoriti i opet igrati random budalaštine na stimu.

ostatak para stavi na karticu i u narednih pet godina ih potroši na idiotske igre da stigneš do 5k naslova sa 5 minutes played 

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ahaha ima istine u tome sto kazes, al pusti me...vidis da sam se sad isekao, ako prodje 2-3 dana necu nista uzeti :)

Ma igram na 1920x1080 nista vise od toga. @Zwerko

Znaci kazete gtx 1070, R5 1600. 

Jel moze da prodje ova Carbon ploca ili i tu moze da se ustedi ? Cenim da samo kuciste nije bas toliko bitno, uzmem neko solidno napajanje u to je to.

A gde predlazete da se kupi ? Dal onaj lik sto donosi iz madjarske ?

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Ma da, za 1080p ti je to i vise nego dovoljno. Ploca ti ne treba X370 ako neces da ga overklokujes, a pretpostavljam da neces, uzmi neku jeftiniju B350. Sad i tu ima velikih razlika, sve zavisi sta ti treba, recimo meni ima smisla uzeti neku plocu sa M.2 konektorom i tu staviti M.2 SSD (ne pise koji je gore a razlike u cenama nisu velike) ili recimo uzeti neku sa USB-C portom. A recimo nema smisla uzeti plocu sa LED osvetljenjem :)

Uporedi cene, ali mislim da ako uzimas za kes ti je opcija madjarske najbolja. E da, ne znam kakva je sad situacija, ali je pre jedno mesec dana naci graficku karticu zbog ovog ludila s majnovanjem bitkoina bilo skoro pa nemoguce, pogotovu iz vise klase. Te se onda prvo oko toga raspitaj jer uopste nije nemoguce da ne mozes da nabavis graficku dok ti ne prodje odmor :))))

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da da gledam sad to malo, neke 1080 su slicne po ceni ko 1070. A vidim da kazu da se saceka i amdov Vega...ali ovde ima uvek nesto da se ceka.

Samo sto vise gledam tako mi je sve vise muka koliko su jebeno visoke cene kod nas...strasne stvari.

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Katsu said:

Da da gledam sad to malo, neke 1080 su slicne po ceni ko 1070. A vidim da kazu da se saceka i amdov Vega...ali ovde ima uvek nesto da se ceka.

Samo sto vise gledam tako mi je sve vise muka koliko su jebeno visoke cene kod nas...strasne stvari.

Ja bih ti ipak preporucio i7 7490K ili 7700k posto uzimas komp zbog IGARA....  Sto se graficke tice, mozes da zabodes i 980Ti neku ako nadjes polovnu povoljno... pogotovo ako igras sve u 1080p, radice na ULTRA svaki naslov...  Vega 64 je malko slabija od 1080, cisto da imas i taj inf, prikazao sam neke (merodavne) benchmarke pre nekoliko dana u strimu bas, ali ako volis amd go for it, mada ja i dalje imam otklon od njih zbog losije podrske generalno... nVidia izbacuje jebeni driver update na svake 2-3 nedelje, kako izadje 5-6 novih igara oni implementiraju nesto novo u drajver i puste novu verziju, razbijaju tu.

Anyway, ako se odlucis za intelov cpu, imam Noctua kuler brutalan za prodati, vidi u oglasima... a vrlo moguce da cu prodati i moje kuciste Fractal Design R5, posto sam dobio novo pre neki dan koje mi vise odgovara jer je poluotvoren koncept, lici na testbench pa mi lakse kad menjam i zabadam i vadim nove graficke koje testiram i sl...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ma uzmi pet i7 procesora...

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Zato što sa i7 na 1080p neće dobiti više od par odsto bolje performanse (a to znači maksimalno frejm ili dva), a platiće 100-150 evra više.

Ako uzme 1080, SSD i dovoljno memorije (a i tu se često preteruje i bukvalno zvrje prazni resursi), a ostane na toj rezoluciji, dobro znate da mu je dovoljan jebeno i neki Haswell i5, pa možda i Ivy Bridge, da gura sve na maks.

Smarate do jaja više sa tim DUAL 1080 TI, PRILION THREADOVA (od kojih se prilion-2 ne koriste) preporukama kad vam je sasvim jasno da preporučujete ljudima koji neće dati na sve još zilijardu evra za dual screen zilion hz 4k setup.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...