Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

i5 4460 - 170e (ili i5 6400 , 175e)

Xfx Rx 480 4GB - 225e

Asrock B85M PRO4 - 59e (ili ASROCK B150M Pro4S 70e ako 6400)

8 GB RAM = 43 do 45e

Evga 500w - 50e

 

MS Industrial Cyclops IV - 22e (itsvet)
 

------------------- 570e opcija sa i5 4460---- ostalo novac za storage , pored rama najlaksi upgrade,
ili kuciste LC Power u konbinaciji sa 600w napajanjem moze za 51e da se skrati 20e cena

 

takodje G4460 za 65e i GTX 1060 mini od 3GB 205 je isto mega kul opcija

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

wait for ryzen benchmarks 111!!!Oneeee

Sa ovim leakovima i svim sranjima, ja bih licno malo sacekao sa kompom. Navodno ima povoljnih opcija mid range CPUova (4 core za 130dolara, ako se ne varam) ali opet treba sve to videti u nekim realnim "aftermarket" benchmarkovima, pa ako ti se ne zuri mozda da overis ryzen, a mozda i padnu cene procesora trenutno koje su malo nerealne

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marsboss said:

Pozdrav drustvo, trebala bi mi pomoc u vezi konfiguracije desktop racunara, nesto do 55-60000 dinara, bez monitora i ostalih spoljnih uredjaja. Nesto gde ce moci da mi rade igrice bez problema na malo jacoj grafici, to je jedini uslov i da necu morati da ga menjam iducih 3-4 godine. Hvala

Mozda se nisam dobro odrazio :), ne igram ja ne znam koliko zahtevne igrice.. Dota 2 i Heroes of the storm.

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala lepo. 

Ako imas vremena nekim slucajem i ako ti nije problem, zato sto ja nisam neki poznavalac komponenti, bi li mogao da mi napises kompletnu specifikaciju (procesor, graficka i ostalo sto ide) sa kojom bih ja mogao da odem u prodavnicu i trazim da mi sklope takav komp. Nije bitno u par hiljada ako predje. 

Link to comment
Share on other sites

Pentium G4560

Jeftina ploča sa čipsetom H110

Dva modula po 8 GB memorije DDR4-2133 (neće brža memorija na H110 pločama, a bolje ploče su duplo i više skuplje)

Disk WD10EZEX

Ako ideš na GTX 1050-Ti, onda napajanje LC Power, Chieftec ili Cooler Master do 500 W; ako ideš na RX480, onda 600 W

Kućište bilo koje

Link to comment
Share on other sites

Adobe programi u poslednjih nekoliko verzija podržavaju i Nvidia i AMD grafike, tako da bi u teoriji trebalo da bude svejedno. Ipak u praksi imaju mnogo duže podršku za Nvidia kartice i po mom iskustvu svi koji se bave time koriste Nvidia rešenja.

A ako pitaš za konkretan model meni u poslednje vreme MSI GamingX imaju najbolji odnos cene i kvaliteta.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U najvećoj meri tačno. Grafika može da pomogne oko renderovanja nekih komplikovanih efekata ali je to relativno zanemarljivo, bar za početak. Može da bude recimo velika ispomoć ako u Afteru kreneš da radiš direktno sa 3D elementima ali to je već malo napredniji neki rad, dok stigneš dotle ćeš skapirati tačno šta ti treba.

Procesor je najbitniji, SSD takođe dosta znači zbog učitavanja fajlova, a RAM ti je u suštini mera koliko će tih fajlova biti u memoriji da ne bi morao da vuče sa ipak sporijeg diska. U suštini 16GB je neki minimum, 32 je sasvim ok a ni više neće da se baci ako budžet dozvoljava.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...