Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Sve se slazem kole za fantu, mada to vazi za sve madjare. Imali su raznorazne probleme prilikom kupovine u madjarskoj itd. Pisalo se o tome na benchu.

Poslah coveku ovaj predlog jer za ovu doda malkice i lepo vozi u narednih par godinica... Mislim da je stvarno sweetspot ova 470 za ~220e.

1050ti ce biti ok kupovina za mesec, dva, kad se stabilizuju cene. Sad je preterana jer je skoro izasla na trziste sto je pravilo manje vise.

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

Nase prodavnice i ne koriguju cene, misli se isključivo na madjare. Tipa kod njih kad je izašla je MSI GTX 1070 GamingX bila oko 580 eur sad ima i za 480. I 1050ti kad se pojavi kod njih ce verovatno biti 210-220 pa ce da padne na 180 tipa za mesec-dva što kaže čovek.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma ne cimaj se oko toga jer kontam da ce ti likovi biti tu za 2-3 godine koliko traju garancije obicno. Meni je jedino trip sa duzim garancijama, tipa 5 ili 10 godina. Naravno, niko ne garantuje da fanta nece spakovati kofere sutra i zapaliti na tajland recimo... 

A sto se tice resavanja garancija tu ne bi smelo da bude fejla, dokazano je da je par tih vecih cak u nekim situacijama korektnije od zvanicnih servisa domacih radnji...

Ja da nisam imao kombu da uzmem grafiku bez PDV uzeo bih kod fante sigurno.

Link to comment
Share on other sites

I da rikne ne bi trebao da imas problema barem kod ovih poznatijih. Brat od tetke je uzeo tv preko njih, ispostavilo se da maticna nije bila dobra, poslao tv nazad njima, za tipa 10-tak dana dobio novi i to je to...sve uredno, sve o njihovom trosku. 460e ga platio, ovde u tehnomaniji bio oko 75k, lolz. A ovde da mu je crkao osecam da bi ga ovi nasi majmuni razvlacili mesec dana. Tako da, uzimaj slobodno, ne daj pare ovim nasim lihvarima!!

Inace jos jedan + za fantu, korektan lik skroz, sve sto sam uzimao u zadnje 2 godine uzimao sam preko njega, ja licno nisam nikad cekao duze od par dana, brat jeste cekao malo duze za rx470, ali valjda je tad trenutno nije bilo na stanju...jedino ovo sto Kole kaze, znaju da se razlikuju cene od onih na KP, ali barem kod mene to nikad nije bila neka veca razlika, par evra i to je to, cak kad sam uzimao SSD na KP je bio 78e,  a on mi posle javio da je 72-73e, tako nesto, znam da je bilo jeftinije

Link to comment
Share on other sites

Najbolji moguci procesor i maticna za 40k dinara? Voleo bih da uzmem Intel procesor... graficka koju trenutno imam je GTX 750Ti ali i nju planiram da nadogradim (mozda bih uzeo 1050-Ti no to tek sledeceg meseca, vidim ovde po forumu da ce joj cena biti oko 200e... pa bih onda gledao da sad uzmem neku maticnu koja ce moci da je podrzi, grafu 1050-Ti ili kvaliteta blizu na 100%... 

Link to comment
Share on other sites

Pa ako ti ne ulazi ram u tu cenu mozes bas fino da prodjes. Ne znam, ako nisi gadljiv na klokovanje (a ne vidim zasto bi bio) mozes komotno i5 6600k i neku z170 plocu. 
Vidim da je komba taj i5 i Asus Z170-p oko 320 evra na KP. Racunaj da tu ide i kuler od nekih 23 evra ( obavezni LC CosmoCool 120). 
Ova komba nosi sve u naredih ihaaaa godina. 

A tu grafiku ne placaj vise od 170 evra nikako! Za malo vise od 200 moze rx 470 koji je jede za dorucak.

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

To nije loš budžet, ali šta trenutno imaš od komponenti? U suštini je pitanje da li imaš memoriju, pošto noviji proceori koriste DDR4 a ti verovatno imaš DDR3 ako ti ostaje od nekog starijeg kompa pa bi onda trebalo da kupiš i memoriju. U slučaju da imaš DDR4 memoriju onda ti je recimo varijanta kod madjara na kupujemprodajem tipa INTEL Core i5-6400 (165 eur) i matična Gigabyte GA-H170-HD3 (90 eur), plus ti u toj varijanti čak ostane i para za na primer 8GB DDR4 memorije. 

I ovo što je Samur predložio je korektno, samo bih ja iskulirao K procesor i Z170 ploču za klokovanje i te pare od razlike uložio u grafičku, jer to na primer može da ti bude razlika između 1050Ti i 1060, a ako igraš igre mislim da će se to mnogo više primetiti nego klokovani procesor. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro da, covek je trazio najbolji moguci proc i maticnu i to je sto se mene tice i dobio. :D

Ako vec predlazes zakljucani skylake i5, onda je bolje da ide na 6500 jer postoji jako velika razlika u kloku za nekih 20 evra u odnosu na 6400. 

Da dopunim sa infom - 500mhz razlike izmedju ta dva CPU-a.

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

Trenutno imam 8GB DDR3 rama... plata mi omogucava da potrosim najvise 40k, a ploca i maticna su koliko sam do sad skapirao glavne za sklapanje ostatka, od njih sve krece, pa gledam da njih uzmem ovaj mesec, a posle bih promenio graficku a i ram svakako, mislim da to moze da saceka mesec dana dodatnih... jel treba jos nesto da navedem od komponenti? Napajanje mi je 500w i nije neko, ne znam tacno ime ali ako treba otvoricu komp valjda pise na njemu, i to bih menjao isto sledeci mesec, mislim da mi je 500w dovoljno da izdrzi mesec dana jer intel trosi dosta manje od AMd koji trenutno imam (fx-6300)

Link to comment
Share on other sites

ortak hoce da uzme komp pa me zamolio da mu pomognem da sastavi konfu, budzet mu je 160k din, za igrice samo  tipa bf, wow i sve novije, hoce da bude miran na duge staze.

na kuciste mislim samo i da moze da se kupi preko emmija ili neke druge nase prodavnice jer ence da se zajebava sa garancijom kod madjara

hoce ssd 500gb i hard mu ne treba veci od 1tb,  da kuciste bude neko koje je lepo i kul!

dajte bestbuy 
pls

Link to comment
Share on other sites

Imas u Bench-u Gigabyte gtx 1070 mini za 53k.Ako je planirao jacu grafiku i ako mu ne smeta sto je mini model,ovo mu je bas dobra kupovina kod nas.

Sta je za njega lepo kuciste?Neko voli jednostavna kucista,dok neko nabudzena.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

1070 53k

i5 6600 29k

16g rama 12k

maticna 8k 

samsung ssd 500g 19k

napajanje kontam neko seasonic 520w video sam negde da ima za 10k

1tb hdd 7k

dobro kuciste neki s340 oko 10-11k ako se moze ovde nabaviti

Eventualno uzeti mozda manje rama pa nadograditi kasnije i uzeti neku bolju varijantu 1070ke ili jeftiniji SSD

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

 

Sta je za njega lepo kuciste?Neko voli jednostavna kucista,dok neko nabudzena.

pa neko nabudzeno kuciste sa vodenim mi je pominjao, nemam pojma koje su cene toga ali to i nije bas najbitnije

@BakiZ,probaj da budes malo precinizji, ne znaci mi to mnogo kad napises "maticna 8k", "16gb rama 12k" 


 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, lancemi3d said:

Trenutno imam 8GB DDR3 rama... plata mi omogucava da potrosim najvise 40k, a ploca i maticna su koliko sam do sad skapirao glavne za sklapanje ostatka, od njih sve krece, pa gledam da njih uzmem ovaj mesec, a posle bih promenio graficku a i ram svakako, mislim da to moze da saceka mesec dana dodatnih... jel treba jos nesto da navedem od komponenti? Napajanje mi je 500w i nije neko, ne znam tacno ime ali ako treba otvoricu komp valjda pise na njemu, i to bih menjao isto sledeci mesec, mislim da mi je 500w dovoljno da izdrzi mesec dana jer intel trosi dosta manje od AMd koji trenutno imam (fx-6300)

Prvo ako sad kupiš samo ploču i procesor a posle mesec dana kupiš novu memoriju to znači da tu ploču i procesor bez DDR4 memorije možeš samo da gledaš na stolu tih prvih mesec dana. ‚Ako uzimaš novu ploču i procesor koji rade sa DDR4 memorijom moraš odmah uzeti i RAM. 

Drugo bitno pitanje je šta je konkretno razlog za upgrade? Jel igranje igara ili šta? Ovo pitam zato što FX-6300 uopšte nije loš procesor, a s obzirom da hoćeš da uzmeš GTX 1050Ti pretpostavljam da sada imaš neku slabiju grafičku. Pritom čak ni predloženi jači i5-6500 nije toliko brži od FX-6300, možda 20-30% ako ne i manje i to ćeš u igrama teško primetiti. Ispašće na kraju da ćeš da pukneš 40 hiljada na upgrade matične i procesora koji ćeš vrlo teško primetiti. Moja logika bi bila da usmeriš te pare recimo na kupovinu nove grafičke jer ćeš to sigurno primetiti (ako pričamo o igranju), tipa za te pare može da se nadje GTX 1060 6GB koja je vrlo solidna za sve današnje i većinu budućih igara plus još staviš jače napajanje i da ti bude milina. A onda od sledeće plate potrošiš pare na nešto drugo :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Tesko da moze i vodeno hladjenje da uklopi u tu cenu.A ne znam ni za koji ce mu.Pogotovo ako se ne ide na OC K procesora.A iskren da budem,vodeno hladjenje i nije za prosecnog korisnika,treba se smarati sa menjanjem tecnosti,cesto su i malo bucnija.

Najbolje da ti ortak lepo kaze sta ocekuje za te pare.Suma je vise nego solidna,ali i cene kod nas su jake,pa se lako spiska ceo budzet.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Klasican kingston fury od 2133 mh je ta cena , mozda malo skuplje za 2x8gb 

maticna model http://www.emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1151-h110-msi-h110m-pro-d-ddr4-vga.11.html?productId=56130 

Ovako nesto. 

Mada ja iskreno nisam fan losih maticnih napajanja i tih stvari koji mogu dosta dugo da posluze. Pre bi uzeo losiji procesor a jacu maticnu pa nadogradio kasnije nego uzeo neku maticnu gde cu imati 2 memory slota usb 3 , nedostatak m.sata etc 

I sad opet onda ne vidim poentu prebudzenog kucista ako ce se u njemu videti ovo, jednostavno mora covek da odluci sta zeli. Full providna kucista su ugalvnom skupa, a opet ako nemas sta da pokazes koja je poenta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...