Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=14-127-963

Све заједно са курац-палац попустима и купонима, 230 долара, џаба испорука. Шес гига, како Вуду рече и мирам сам. Фала ви.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Mawtchie said:

Ako nemas i5/7 K overklokovani procesor zbog kojeg je frekvencija RAMa vazna, onda kupi prve najblize, pa ce sve da radi na najnizoj frekvenciji. Ako nemas K CPU, onda je frekvencija ionako max 1600MHz...

Kolicina >>>>>>> brzina

Al ako jeste OC, onda, posto nema 2.4GHz RAMa, bolje to je da prodas tvoje i kupis nove 4x4, nego da kupujem polovnih 2x4.

proc je i5 3570k, mem sam uzimao sa idejom o overklokingu, lol momenti nerealnog  entuzijazma , nit vremena nit zivaca da se zezam :|

nemam pojma ni za koliko bih mogao da prodam ove moje module, neke ideje ?

ili da uzmem dva modila po 4 gb predatora, bocnem ih pa ako rade super sa postojecim - odlicno, ako ne onda idem dalje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, G!!! said:

proc je i5 3570k, mem sam uzimao sa idejom o overklokingu, lol momenti nerealnog  entuzijazma , nit vremena nit zivaca da se zezam :|

nemam pojma ni za koliko bih mogao da prodam ove moje module, neke ideje ?

ili da uzmem dva modila po 4 gb predatora, bocnem ih pa ako rade super sa postojecim - odlicno, ako ne onda idem dalje

Ne bacaj keš, dokupi 2x4GB na 1600, bilo koje, OCni i5 na 4.0-4.2+ sa pristojnim kulerom. Proveri da li ploca podrzava XMP za RAM (verovatno da, jer je Z čipset, ali proveri).

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam poslednjih par dana RX 470 vs rx 480 i ono ne vidim neko razumno opravdanje da se uzme 480 preko 470 jedino ako imas malo viska para a onda mi opet nekako bolje 1060, Isto kao i kada sam trazio razlog da uzmem RX 480 umesto 1060 , nisam nalazio neki racionalan razlog i ne kajem se sto sam uzeo 1060. Sad hocu devojci da uzmem neku od ove 2 i ne mogu nadjem razlog da dam 50e vise za par frejmova vise (ili sam mozda naleteo na lose benchmark)

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi šta ti je "par frejmova", ali nisu razlike velike 10-15% otprilike. Sad opet sve zavisi i od toga šta ti devojka igra, tj zbog čega se kupuje kartica, ako cepa samo Witchera i slične igre možda i ima smisla RX480 više zbog neke rezerve snage za budućnost, ako igra neke casual igre onda je i RX470 overkill :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sa njom se nikad ne zna :D Sad igra ark al ne verujem da ce jos dugo a igrica je optpimizovana boze pomozi... Slabo igra single player , u tome je i fora pitanje je dali tih par frejmova vredi toga al dobro videcu sta ima od ponuda. Rx 480 4gb je malo i teze naci koliko sam gledao na KP

Link to comment
Share on other sites

Drugari, pomoć!

Imam mali budžet, cena maksimalno do 25k (poželjno što jeftinije) :)
Interesuje me grafička karta koja će da mi omogući igranje u 60fpsa novijih igara, ne mora ni na ultra (navikao sam sve na low da igram), al' samo da mi ide smooth.

Imam radeon 7870 myst i 8320e procesor.
What do? Video sam da naš drugar sa "kupujem prodajem" ima gtx960 4GB i r9 380 G1 za oko 200.00€.

Hteo bih da uzmem nešto što bi mi trajalo makar 2 godine da mogu i one tamo buduće igre da igram (makar i na low, uz 50-60fpsa).

Hvala na pomoći :)

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Atomic said:

What do? Video sam da naš drugar sa "kupujem prodajem" ima gtx960 4GB i r9 380 G1 za oko 200.00€.

Nemoj ništa od toga kupovati nikako :) Ovo što Vudu kaže 1050ti kad se pojavi za nedelju-dve na KP bi moralo da bude ispod 200eur a bolja je od GTX 960 upravo iz tih razloga. Ako možeš da namakneš na 220eur i imaš neko ok napajanje možda ti je bolja opcija RX470 4GB, ipak je brža od obe pomenute. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 things akonto fanta

- cene na sajtu nisu aktuelne tj cene kad ga kontaktiras su vece, neke osetno, neke minimalno (tipa taj asus 470 se sa cenom sheta od 225-230)
- zato sto mu je stari dobavljac iz djarme vrisno kod poreske pa ne radi atm, on ne zna kad ce proraditi i saradjuje sa skupljim dobavljacima
- sam fanta je na godisnjem do sredine novembra i ne radi trenutno

i pored svega toga povoljniji je od sve konkurencije, mnogo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...