Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Psycho" userid="2477"]Ne znam domaće cene, al ovde su Haswell i Skylake iste cene maltene, možda i to vredi pogledati?

Ili uzeti bez grafičke dok malo ne padnu cene Paskalima?



Skylake je 40 evra skuplji procesor, kad se doda matična i memorija izadje 50-60 evra više, jeste novija generacija ali sta bi konkretno dobio u smislu igranja igara? Meni je bolje to uložiti u neke druge komponente. Naravno ne mora moj predlog biti jedini i najbolji, slobodno predlozite druge opcije u okviru budžeta.
1060 se nije bas nesto pokazala i h81 gaming...



Aj ploca svako ima svoj neki ukus, ali kako se tacno 1060 nije nesto pokazala? Odnosno aj ovako - sta bi predlozio u cenovnom rangu ~300 eur?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Za igranje ti uopste ne treba skylake. Svaki i5 hasvel ce iskoristiti i najjace trenutne grafike. Bolje to da ide u grafiku u svakom slucaju. Apgrejd kod intela slabo postoji jer sa svakom generacijom ide i novi soket. Ne racunam refresh varijante, a skokovi u performansama su diskutabilni. 

Sto se tice konfe, uzeo bih ovo sto je zwerko predlozio ali sa par izmena. 

Neka jeftina h81 ploca od nekih 5k din u bilo kojoj domacoj radnji. Usteda nekih 4-5 soma. 

8gb rama u jednom stapu, i posle kad ustreba jos 8. Usteda od nekih 2-3k. 

I vec prilazimo terenu za 1070. :)

Link to comment
Share on other sites

Bice ali nije to poenta. :) Intel jede govna mnogo sa tim tick tock sistemom, koji je sad jos vise nabudzio. Nova arhitektura, pa optimizacija... Cesto se menjaju soketi i nemas bas mnogo opcija za upgrade. U smislu da je razlika izmedju IB i hasvel i5 na istom kloku izmedju 5 i 10 posto. A drugi je soket... Jedini potencijalni upgrade u tom smislu je da bocnes i7, ali to za igre nema mnogo smisla. Bolje je, u ogranicenom budzetu ici na i5 + jacu grafiku.

Sad, u takvom jednom budzetu, meni je bolje da imas 35% vece performanse grafike od 10% posto procesorskih (hasvel i5 + 1070 vs skylake i5 + 1060). A igre taj procesorski upgrade ne vide bas kako treba jelte. :Poenta je najbolja igracka masina za dati novac, bar sam ja tako shvatio, mozda i gresim. 

Sad, ima tu par upitnika, ali generalno, ako oces da se komotno igras na visokim podesavanjima u naredne 3 godine ja nikako ne bih preporucio 1060. 

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se za grafiku, ako je moguće ubaciti bolje je dati malo više keša pa da si miran, opet kažem sve zavisi od budžeta i drugih opcija (tipa možda neko smatra da mu SSD nije neophodan pa se tu uštedi isto). Što se procesora tiče isto se slažem - pa razlika u performansama između mog i5 2500 iz 2010. i najnovijeg i5 6600 Skylake procesora je ~20%, smešno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@samur sve se slazem, ja sam uzeo 1060 ali sam se lomio za 1070. Medjutim svakako ne planiram da igram 1440p, niti sam od onih koji su ultra or gtfo. Jednostavno u poslednje vreme igram CS najvise . I vise sam od onih online gamera nego da cepam neki dobar single player  (ni najbolje price me ne drze lately). Nazalost sam prosle godine uzeo novi monitor, a bio sam skroz out of date sa kompenantama. Niti me je interesovalo, bio mi je super. Sad vec kad sam sve upgrade, planiram da uzmem novi ali nece biti u skorije vreme . A sa tim da planiram 144hz ne verujem da ce 1440p biti opcija :D 

Znam da nisi meni odgovarao, samo da se nadovezem da se potpuno slazem da treba uzeti bolju graficku a eto ustedeti n aprocesru. Takodje da su performanse smesno bolje od novijih generacija. Al jbg nema svako opciju da toliko da na graficku, meni bi bilo sad bas puno da sam dao jos 150e na ovo :D 

A od svega sto sam upgrade najvise mi se svidja SSD :D 

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno. Ne znam, za CS ti ne treba grafika, :D Ja sam instalirao witcher 3 i ne mogu da se sastavim. Dugo, ali bas dugo nisam bio toliko poprzen. Stvarno mi je legla igra. Ne mogu da radim sidequestove kad jurcam da resim.

Sto se tice monitora, danas je teze izabrati nego ikada... 21:9 ili 16:9. Oces 1440p ili 1080p. Koja hercaza... Ono sto meni najbolje izgleda za gaming jeste 27" 1440p sa gsync. ALI, NECU IM DATI TOLIKO PARA MAMU IM SA SVE BUSPLUSOM. Ono, preskupo je na kub. Takvi monitori su 700 jura... Deluje mi da je bolje ici na oculus, mada i to je nesigurna teritorija jos uvek. Prosto, sacekao bih par iteracija VR-a da budem siguran. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma znam od Gsynca sam odustao :D Isao bi na 1440 hz, a opet 1440p 144hz kontam da nema ispod 400e sto mi je to opet previse

E da vas pitam nesto strucno nikako da provalim sam. Devojka ima VGA monitor, ima staru graficku koja je DVI (MSI 7750), ja imam GTX 750 ti koju cu joj dati. E sad ona ima VGA na DVI adapter i to sljaka, mada koliko ja kontam to je analogni DVI (DVI -I, valjda? ) . Sada sam nesto u tripu da joj nece ni moja graficka raditi o.O ? Ili gresim, ne znam nije mi jasno skroz oko analogno digitalnog signala.. Sada sam tek skontao da taj output na mojoj grafickoj nije VGA nego D sub output. Ali sam siguran da sam bio jedno vreme koristio VGA kabel. Sada me interesuje dali ce 750ti moci da radi na tom monitoru? Ako bude to moglo ne vidim sto ne bi neka nova mogla da radi isto? Kontao sam da ne moze da se konvertuje analogni u digitalni ili obrnuto bez aktivnog konvertora. 

 

Jbt ne znam ni sam sta pisem..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BakiZ said:

Uglavnom graficka je ta koja salje signall, sad u ovom slucaju ona salje i analogni i digitalni? Ili samo analogni to ne kontam :D 

Sve zavisi od same grafičke, sve ove najnovije koje sam probao imaju samo digitalne izlaze (RX470, RX480, 1060, 1070, 1080) što može biti problem ako imaš VGA (D-SUB) monitor jer onda ne radi onaj standardni jeftini adapter koji se ranije i standardno dobijao uz grafike. Mada recimo Sapphire daje uz RX470 DisplayPort na DVI-I adapter koji je inače dosta skup (10+ eur) tako da je to ok sa njihove strane. Elem, plastično objašnjenje problematike

Image result for dvi i vs dvi d

Donji (ovaj što ima četiri rupice oko "minusa" sa desne strane) je DVI-I, na njega onaj standardni adapter ide normalno (čak je u slučaju ove kartice to dosta lepo i objašnjeno jer pored njega i stoji VGA). Ovaj gornji, koji nema rupice, je DVI-D, na njemu taj adapter ne bi funkcionisao, on daje samo digitalni signal. Može i to da se reši kao što rekoh, ali košta adapter dosta više. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Zwerko said:

Sve zavisi od same grafičke, sve ove najnovije koje sam probao imaju samo digitalne izlaze (RX470, RX480, 1060, 1070, 1080) što može biti problem ako imaš VGA (D-SUB) monitor jer onda ne radi onaj standardni jeftini adapter koji se ranije i standardno dobijao uz grafike. Mada recimo Sapphire daje uz RX470 DisplayPort na DVI-I adapter koji je inače dosta skup (10+ eur) tako da je to ok sa njihove strane. Elem, plastično objašnjenje problematike

Image result for dvi i vs dvi d

Donji (ovaj što ima četiri rupice oko "minusa" sa desne strane) je DVI-I, na njega onaj standardni adapter ide normalno (čak je u slučaju ove kartice to dosta lepo i objašnjeno jer pored njega i stoji VGA). Ovaj gornji, koji nema rupice, je DVI-D, na njemu taj adapter ne bi funkcionisao, on daje samo digitalni signal. Može i to da se reši kao što rekoh, ali košta adapter dosta više. 

koliko sam se patio sa ovim adapterima i ovim što nemaju rupe, a ovi neki imaju ... majko moja, pa mislim da imam adapter za kabl a ono nemam jer nema te dodatne rupe.

Link to comment
Share on other sites

A sa čega se apgrejdujes?
Za 400 eur recimo Haswell i3+8GB+RX470 4GB kod Madjara i neka npr Gigabyte H110 ploča u Emmiju za 7.000 din, sve zajedno izadje 415 eur. Ili dodas 50 eur pa uzmes i5, a ako mozes da dodas jos 100 eur uzmes i3+GTX 1060, to bi ti bilo super rešenje koje ce sve trenutne naslove da tera na max. RX470 ce da tera na mid-high kako si rekao.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

A sa čega se apgrejdujes?
Za 400 eur recimo Haswell i3+8GB+RX470 4GB kod Madjara i neka npr Gigabyte H110 ploča u Emmiju za 7.000 din, sve zajedno izadje 415 eur. Ili dodas 50 eur pa uzmes i5, a ako mozes da dodas jos 100 eur uzmes i3+GTX 1060, to bi ti bilo super rešenje koje ce sve trenutne naslove da tera na max. RX470 ce da tera na mid-high kako si rekao.

Pa imam jednu zver od masine koja mi iskljucivo sluzi za posao i nju ne mesam u gaming. A imam neku staru masinu koja jedino dobro sto ima su kuciste,napajanje i HDD,ploca je gigabyte ga-p43-es3g,graficka je ati sapphire HD5670 i procesor core2quad q6600

Link to comment
Share on other sites

Lapsus, mislio sam na Skylake pošto je po pitanju i3 procesora cena ista. Ako bi uzimao i5 onda je razlika pa je bolje sa ograničenim budžetom uzeti Haswell platformu a više dati za grafičku. 

32 minutes ago, kblo11c said:

Pa imam jednu zver od masine koja mi iskljucivo sluzi za posao i nju ne mesam u gaming. A imam neku staru masinu koja jedino dobro sto ima su kuciste,napajanje i HDD,ploca je gigabyte ga-p43-es3g,graficka je ati sapphire HD5670 i procesor core2quad q6600

To ti je otprilike to za taj budžet, opet zavisi koliko hoćeš para da daš. Mada bih ja pre uložio opet u grafiku nego u procesor ako je igranje primarnije, recimo skoro su radili budget gaming PC na PC Gameru i oni su stavili opciju i3+RX480, ima i objašnjenje zašto ne i5. Mislim da u momentu pisanja teksta još nije bilo 1060 pa je zato izbor, ali u kranjem slučaju te dve kartice i koštaju isto pa je sve stvar preferencija. Meni se RX480 trenutno samo ne svidja zato što su još uvek aktuelni uglavnom referentni modeli čiji kuler mi se ne dopada jer je bučan a i sama kartica je dosta topla. 

Edit: Evo mala dopuna - lik je radio testove baš sa tom nekom konfiguracijom Core i3-6100T pa sad različite kartice uključujući i RX470 pa možeš da vidiš koliko šta postiže u kojim igrama da ti da osećaj koji je to rang performansi. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, kblo11c said:

Imam budzet 400-500 eura za neki upgrade. Treba mi procesor,grafa,ploca i memorija. Dobro napajanje,kuciste i HDD imam. Znaci komp sluzi iskljucivo za neki casual gaming i da tera novije stvari na medium/high detaljima

Aj da probam i ja. :D

i5 4460 155e http://www.kupujemprodajem.com/INTEL-Core-i5-4460-BOX-Akcija--18023659-oglas.htm?filter_id=78932762

random h81 ploca ( ovde je recimo Asus H81M-C 50e http://www.emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1150-h81-asus-h81m-c.11.html?productId=38776

RAM 8GB HyperX 32e  http://www.kupujemprodajem.com/HyperX-8GB-Fury-DDR3-1600MHz-Akcija--19958199-oglas.htm?filter_id=57518841

Sapphire Nitro RX 480 4GB 247e http://www.kupujemprodajem.com/Sapphire-RX-480-4GB-GDDR5-NITRO--36743836-oglas.htm?filter_id=79652491

Ukupno 484 evra. Tesko da moze bolje za ove pare jer su grafike preskupe. Mozes mozda da ides na skylake komplet, ali ako se vec nateze budzet ja bih isao na 1060. 

U svakom slucaju ovo bi trebalo da renda 1080p narednih par godina na finim podesavanjima. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...