Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Izasli testovi RX480!

Performanse blago jace od gtx 970 i r9 290x otprilike - ocekivano. Vuce malo vise struje, bar u furmarku - oko 160w. Samim tim postize visoke temperature sa odvratnim referentnim kulerom - preko 80c. Lagana furuna. Mada i dalje daleko best buy u ovoj klasi. U DX12 razlike jos vece. 

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/RX_480/

A tu je i u nasim prodavnicama - http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-amd-radeon-rx480-powercolor-8gb-ddr5.11.html?productId=56358

 

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

1070 šije 980ti za 10-15% za iste pare, bar ovde na NZ.

Uzecu 1080 pa sam miran godinama, samo ne znam koji. Svi vuku 180w, pa me zbunjuju sa 2x 8 pins ili 1x8 + 1x6 pins.

Da li ima vajde ako 1x8 opusteno podrzava 180w.

Izgleda da Founder's ima isti performans kao AIBS...

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Sto je najgore cene u domacim prodavnicama su iznenadjujuce blizu realnim evropskim cenama... Neocekivano skroz. 

Nesto kontam, 1060 bi trebalo da zgazi ovo cudo.

Ima dosta problema sa disipacijom, karta se greje, trotluje... Kuler je blagi uzas, a karta prevazilazi potrosnju koju moze povuci preko jednog konektora i PCIe slota... 

Jedino nereferentne mogu izvuci pricu malo. Videcemo.

Link to comment
Share on other sites

I ja cenim da ovaj referentni RX480 možda nije najidealnije rešenje i da će biti znatno bolje kad se pojave kartice drugih proizvođača. S druge strane je cena itekako konkurentna, čak prijatno iznenađujuće da je kod nas regularno 280 evra kad je najavljena cena za taj model $240, obično su drali mnogo više. Tipa 1080 ovde koje mogu da se nađu traže po 100.000 dinara i više u redovnoj prodaji :( Plus kad se pojavi još modela kapiram da će se stabilizovati na nekih ~250 što će onda biti stvarno best buy u nekoj srednjoj klasi. 

Deluje mi da sad i Nvidia požuruje 1060 ali opet će biti interesantno da se vidi kako će je pozicionirati i cenovno i po performansama da bi ugrozila RX480 a da ne ugrozi 1070. Deluje da po prvi put za duže vremena AMD u nekom segmentu ima ozbiljnu prednost u startu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ipak se smanjilo odusevljenje za 480 model (jer ljudi nisu realni na prvo mestu sa svojim ocekivanjima i hajpom), a pre svega zbog potrosnje preko PCIE slota koji je po testovima preko limita sto predstavlja rizik za ploce koje nisu gejming varijante

tako bar pisu ovi experti po netu a rezultati su tu negde oko 970

ne iznenadjuje me korektna cena kog nas, kada sam kupovao 970 i tada je cena bila u okvirima evropskih 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju stizu nonreferentne koje ce falabogu (ja se nadam) imati lepo 8pin makar i moci lepo da se klokaju. Kad se kloka ide do 980 performansi, bar po navodima sa neta. Stim sto ce ASIC vrednost mnogo uticati na domete, ali koliko sam video od 1,4 do 1,6 ghz za core.  

Edit: Sve mi se vise cini da ce 1060 da se popisa po ovome bahato, kao posle 4 piva

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

Dakle po "procurelim" grafovima iza kojih seljoberi uz nvidie ne smeju da stanu razlika je 15% ? Lepo što su uključili "VR Performance" i ovako "uramili" barove, odma znaš da je graf "sređivao" marketing [:D]

Dođi Draškova Revolucijo, da meljemo marketing gurue u kompost...

Za power efficiency im verujem ČD

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Umro T220 sinoć, treba mi monitor.

Kapiram nema smisla ispod 24, oko 200e. Primarno net i dota, tu i tamo ostali gejming i serije.

Btw koliki je udar na performanse prelazak sa 1680x1050 na fullhd rezoluciju? 750ti i i5 u masini

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Pa ne daje sliku, a power lampica nešto trepće.

Kapiram ja da je otišao neki, ali mi je ovo opravdanje lel

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shw. said:

Umro T220 sinoć, treba mi monitor.

Kapiram nema smisla ispod 24, oko 200e. Primarno net i dota, tu i tamo ostali gejming i serije.

Btw koliki je udar na performanse prelazak sa 1680x1050 na fullhd rezoluciju? 750ti i i5 u masini

Ne bih znao tačne brojke, ali radi primera, dual-core + GTX750Ti, 1080p rezolucija, GTA V sa patchom 1.33 radi jako lepo na high i very high detaljima sa medium teksturama. Hoću reći, otprilike kako ti je radilo u staroj rezoluciji, radiće i u novoj, neće kartica odjednom postati neupotrebljiva (a i razlika je nekih 300k piksela, nije previše).

Link to comment
Share on other sites

Otvorio, nasao jedan kao nabubreli, zamenio ga, isti kurac.

Recite sta da kupim.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...