Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Veruj mi da sam sve te cinjenice uzeo u obzir pre ove moje izjave....  :)  Sluske moraju da budu udobne, da imaju cist neizoblicen zvuk, solidan ali ne prenaglasen bass, dobru separaciju low, mid i hi range-a.....  Moracu da uradim neku recenziju uskoro, nema mi druge...  :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Imam i Logitech G930 i Beyerdynamics 770 DT Pro, neuporedivo udobnije i lakse G930, milina za visesatno igranje, bez kablova, može cigareta napolje može wc il u kuhinju za gricu/piće bez skidanja. Mikrofon na pogodnom mestu, sa lakim on/off sistemom.

770 neuporedivo bolji zvuk, al su teže i krenu uši blago da se znoje od ćebane postave. Očigledno nisu za igre, pogotovu takmičarske.

Najbolje imati opcije.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Stoji to sto ti kazes ako neko kupuje uopsteno gledano dobre sluske, ali ako se kupuju sluske da bi se vise uziveo u pucacku igru tesko da je "prenaglasen bas" mana :) U sustini vecina tih sluski uzima ono osnovno od drugih proizvodjaca audio opreme, pojacaju baseve, ugrade mikrofon i dodaju sminku da bi ih prodali. Konkretno eno ti Kingston Cloud slusalice - uzeli one Takstar 80 (jes da su kineske ali vaze za dobar odnos cena/kvalitet u smislu zvuka) i bukvalno samo promenili logo i dodali mikrofon. Onda izbacili sledecu generaciju koja je isto to samo dodali 7.1 surround procesor i to ti je to, malo su skuplje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ova nova ti je lepsa :) A imas jedan PCI-e 3.0 slot manje, koliko kapiram glavna je razlika sto na novoj mozes da koristis samo dve Ati grafike a ne i Nvidia, a na staroj si mogao obe. Realno ti to nikada nece trebati :) Dobio si m.2 konektor za SSD pa eto ako se ispruzis za neki novi fensi model moze da bude prednost. U sustini su ploce manje-vise u rangu, mislim da ne treba da budes nezadovoljan. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko imao priliku da koristi Sennheiser cx 5.00g?Kod nas mogu da se pazare za 40e,sto je vise nego povoljno,tako da bih pazario te sluske ako vrede cemu.Na netu sam procitao par opisa koji kazu da nisu lose.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

i da ne bude radeon ČDDDDDDDDDDDDDDDDD

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Taj cenovni rang oko 200 eur je uvek nainteresantniji samo ostaje jos da se vidi u realnim testovima kako se ponasa, po ovome sto se za sada vidi stvarno kida za te pare. Mada ce biti jako interesantno videti i kako se odnose kartice na trzistu kada AMD izbaci samo mid-range kartice a Nvidia ima samo flagship modele. To bi onda verovatno podstaklo Nvidiu da ubrzo izbaci ~200eur karticu koja ce biti priblizna po performansama. U svakom slucaju mi korisnici mozemo samo da se radujemo velikom ratu cena i povecanih performansi :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Cak i RX 460 ce da sabija jer ce trositi samo 75w preko PCI-e slota a davace bolje performance od GTX 750-ti za oko 100e. Ultimate graficka kad nadjes neki polovni/kradeni Dell bankarski racunar iz nemacke sa i7/Xeonom  i random napajanjem u mini ITX kucistu :)

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Danas stigle Sennheiser CX 5.00G.Prvi utisci,onako.Nisu lose,ali su debelo precenjene,pogotovo za pare koje ih cene(kod nas su preko 80e,a u inozemstvu su od 60e).Ja sam ih platio 40e i iskreno mislim da jedva vrede toliko.Do sada sam koristio Supelux HD 381F i Xiaomi Piston 3.Oba ova modela su ok.Izrada je meh,pogotovo Superlux.Zvuk je u globalu solidan,ali mi se nije svideo.Nivo zvuka je prejak.Na pola jacine,hoce glava da eksplodira.Zvuk ritam sekcije mi je skroz neprirodan,pogotovo odredjene vrste bubnjeva bas cudno zvuce.Visoki su ok,mada i oni zvuce malo isprano.Ali kad se sve sabere,za manje od 20e se dobijaju solidne slusalice.A sad Sennheiser CX 5.00G,izrada slusalica je dobra,mada mi se ne svidja kako su odradili kutijicu za cuvanje sluski.Generalno,zvuk je bolji nego na starim slusalicama.Prirodniji i prijatniji je zvuk.Bubanj zvuci kako treba.Nivo zvuka je slabiji nego kod Kineza,moze se cak i do kraja pojacati,bez da te boli glava.Ali iskreno,po meni,40e je plafon za ove slusalice.Sennheiser CX 5.00G jeste bolji od Kineza,ali cena za Kineze je bas dobra.Za 20e dobices solidne slusalice,dok za 40e dobijas malo bolje.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

http://www.thecountrycaller.com/32630-advanced-micro-devices-inc-amd-rx-480-runs-at-under-60-degrees-uses-100-watts-at-full-load/
 

It is, by far, one of the most power-efficient chips in the market available to users with a raw power draw of about 100W and remains generally cool at under 60 degrees mostly.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

100 vati pri punom opterećenju :O



Ne zaboravimo rx460, mislim da će tu po prvi put biti pasivnih varijanti koje valjaju nečemu.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...