Jump to content

HoN vs DOTA


Coyote

Recommended Posts

meni se desavalo da moji cc-uju, a ja npr vidim da nije gotova partija (jer sam opasni pro!). dakle radi se o 30+ minuta igranja i oni ladno cc, smorio sam se kao pas.

ja jesam za cc opciju, ali da moraju svih 5 (eeeeeventualno 4) da se sloze. to jbg znaci da ces trpeti ruse koji oce da farmuju sumu iako gubimo 100-0 i ne mozemo da provirimo van fontane, ali jbg

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Hon mi je bio strava(ja sam jedan od onih sto se zajebao i kupio hon za pare, pa su to posle promenili), nekako imas puno razlicitih heroja sa skroz unikatnim spelovima. Nedostaje mi rhapsody, empath, silh. U doti sam prvo primetio da puno heroja ima invi, iluzije, besmislen mi bio PL sa 100 iluzija itd. Dota je mozda i teza, jeste hon brzi ali je dota sporija i to je cini tezim. Npr ja sam sa faraonom(bar po mom misljenju) igrao dobro, kliknes ulti i on odma odleti dok sam u doti sa klokom epic fail, treba mu vremena da iskastuje, puno takvih primera ima...bar sam ja stekao takav utisak.

Takodje, ja stvarno nisam dozivljavao ruse u honu kao u doti, u doti su nenormalni ili ja igram u low game-ovima.

i ja sam bio jedan od tih sto su kupili hon-a, sa jos 4 drugara.. dugo sam se ubedjivao sa ljudima da je hon>dota 1 iz vise razloga, po meni logicnih u to vreme (reconnect, animacija, brzina igre, posle i cc button.) , ali danas je hon prilicno zastareo i mislim da igrica koja se bazira na doti 1, nema sta vise da trazi  pored nastavka. navika je jedina stvar zbog koje pojedinci ostaju pri honu. meni je uzasna bila dota 2 u pocetku (pre 1.5 godinu tacnije) ali, kako sam odigrao vise partija, polako se navikava covek i onda skapiras da igras staru dobru dotu, prilagodjenu danasnjim zahtevima gejmera i scene uopste. verujem da ce ubaciti i mmr ladder, kao i taj cc button ako oni procene da ce to doprineti poboljsanju comunity-ja.. 

 

btw, deadwood najbolji heroj svih moba igrica, ikad!

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

komjuniti u honu (a verovatno i u ostalim moba igrama) je previse retardiran, ne isplati se igrati bez 4 drugara, samo se zivci kidaju

 

u svakoj partiji ima ONAJ JEDAN lik koji zasluzuje samar lopatom

Edited by Hrist
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nema smisla taj delay, sa axe-om uvek tauntujem pre nego što se blinkujem iako sam prvo kliknuo da se blinkuje(u rejndžu). U honu je to cap cap, sve instant...


@Mitch

Je l' možeš da mi objasniš gde je to hon endžin zastareo u odnosu na dotu?
Jedina stvar koja mi pada na pamet gde je gluplji hon je to što se info o partiji čuva na mašini i onda ne možeš da se rekonektuješ ako mašina ima deep freeze npr(po igraonicama)

Link to comment
Share on other sites

A u cemu je to konkretno HoN zastareo? Grafika kao grafika, neko voli ovakvu, nego voli onakvu, eto meni licno na primer, HoN engine mnogo vise prija nego Dotin. Dota mi je kao HoN pod vodom, em je usporena, em ima taj neki, jebem li ga, blur, magla, sta li je, uglavnom verujem da bi se vremenom navikao ofc, ali ne izgleda meni Dota nista modernije od HoN-a...gameplay, opet pitanje ukusa i navike, ko igra HoN Dota mu je spora, ko igra Dotu Hon mu je brz...opcije, modovi, manje vise isto sranje...jedino sto je, bar koliko sam ja primetio, a odigrao sam tipa 20-tak partija Dote , balance u doti bolji, S2 nume da opravi heroja pa to ti je [xx(]

Link to comment
Share on other sites

Hon je nekako tečniji, jbg numem bolje da opišem, i to je do jaja, ali je takodje dosta šareniji, što me iritira (kod igrica generalno, ne samo kod hona), iako sam igro wow više od tri godine, koji je fazon najšarenija igrica ikada

I dota vs hon je stvar ukusa, jer su jebeno iste igrice, sa apsolutno istom gejmplejom, i pokojim razlicitim herojem. Igram dotu jer sam igro keca i znam apsolutno sve forice kod svih heroja, od finti do matematike, dok za hon ne znam, tako da se drzim dote. Da poznajem hon isto ko i dotu, verovatno bi igrao igricu koja ima manji queue, ili manji procenat retarda.

Edited by Shomi~
Link to comment
Share on other sites

Pa iskljuci maglu. Taj delay sto vi kazete daje sasvim novu dimenziju igri sa cancelovanjem animacije, odnosno fejkovanjem sto dodatno doprinosi skill gapu.

Nisam ni izvalio da to moze da se iskljuci, nisam nesto preturao po opcijama :D A jebem li ga, sto ljudi sto cudi, sto zena dvesta sisa, licno preferiram HoN, sto kaze Shomi nekako mi je tecnija igrica, graficki mi je vise HoN naslednik originalne Dote nego sama Dota 2, ali nazalost mislim da je HoN, odnosno S2 sve svoje sanse da postane ogroman propustio, igrace ga ljudi ofc, ali cisto sumnjam da ce broj igraca rasti, naprotiv :/ U ovakvim igrama comp scene je bitan do jaja, ljudi se loze na to i ako realno od toga nemaju nista, a Dota je tu, pogotovo posle TI3, previse odmakla.

Link to comment
Share on other sites

btw, deadwood najbolji heroj svih moba igrica, ikad!

Hahah jaooo najezim se kada se setim onog zvuka kako leti kroz drvece i sibne te ultijem [:D] mozda jedan od najomrzenijih heroja u hon-u.

 

Nema smisla taj delay, sa axe-om uvek tauntujem pre nego što se blinkujem iako sam prvo kliknuo da se blinkuje(u rejndžu). U honu je to cap cap, sve instant...

Pa da, meni je trebalo vremena da se naviknem ali nekako si veci pro ako uspes sve da odradis sto si zamislio. U honu si veci pro ako nesto izbegnes a sve se desava tako brzo.

 

balance u doti bolji, S2 nume da opravi heroja pa to ti je [xx(]

Daaa, kada je izasao gemini heroj, to je bilo toliko nerealno da sam se zapitao da li su svi u s2 bili na teskim opijatima kada su ga ubacili u igru. Nista manje izbalansirano nisam video u igricama!

E i moram da dodam, to sto cyclone/storm ne mozes da bacis na svoje igrace (kao sto si u honu mogao) me cini jako tuznim! Sa tim sam spasao mnogo zivota [:D]

Link to comment
Share on other sites

Ali ne znam sto se onda cudis sto te vitja proziva da si mitch* kad jesi mitch* ...

 

 

 

 

 

 

 

*retard

rep_up.png

 

 

Geminiju nista ne fali, ovo za balans si lupio samo tako..

 

A i o cemu uopste raspravljamo evo, Dota je bolja iako stalno kukate na njene igrace, spelove, heroje, delay kurac-palac.. :) 

Dok u Honu sve radi kako treba.. ?

Edited by Coyote

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

A i o cemu uopste raspravljamo evo, Dota je bolja iako stalno kukate na njene igrace, spelove, heroje, delay kurac-palac.. :) 

Dok u Honu sve radi kako treba.. ?

ne znam ko je kukao na spelove i heroje? a delay je tu sa namerom, ne zato sto je nesto izbagovano, meni je licno taj delay skroz ok, mozes da fejkujes nubare, a ako si brz mozes nekog da sjebes u pola animacije

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...